Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
RSK je pala u Beogradu.Milosevic je od Amera dobio ponudu "koja se ne odbija"Amerikanci su poslali svoje oficire u Zagreb i rekli Miloševiću.Ovo možemo završiti na dva načina.Prvi je krvav,ako bude otpora u RSK,po potrebi će se i NATO angažovati.Drugi je da pustite da stvari idu svojim tokom,a nasi ljudi u hrvatskoj komandi će voditi računa da Hrvati ne preteranu sa nasiljem protiv stanovništva Za uzvrat omeksacemo stav prema Srbima i Milosevicu,dopusticemo postojanje R. Srpske.I Milosevicu je preko noći postao faktor mira i stabilnosti,sto mu je dalo legitimitet u svetu da pregovara u ime Srba u Dejtonu.Glupo bi bilo da neko uvažava "kasapina","diktatora","Hitlera",kao ravnopravnog pregovarača i američkog gosta.Kada je ta faza završena,Kosovo je otvoreno i Milošević je opet postao "zlikovac i kasapin".
Sve ostalo su manje bitne stvari.
 
Šta ima tu da se priča , nego neće niko da sagleda stvar logički i samo će se kazati kako je pala RSK. Pala je čisto vojnički i jedino šta je tu čudno je bila glupost krajiškog vodjstva a i naroda što se godinu i 2 prije toga nisu umili ladnom vodom i pogledali gdje se nalaze i šta će se desiti . Šta je bilo bilo u početku , ali u tom momentu je Knin i par sela okolo bio u ratu sa cijelom Hrvatskom koja je pomognuta logistički i pripremom od strane Natoa , trebalo je ili pristati na neke pregovore ili nešto preduzeti . RSK u tri dijela ne spojena :Knin , zap slavonija ovamo i istočna . Naravno da HR nije luda da ide da osvoji sve odjednom ali jedna po jedna zona mnogostruko slabija . Čekali strpljivo da vrijeme uradi svoje da postanu mnogostruko jači , napravili plan , ušli u Bosansku stranu sa ledja Knina i šta će šačica Srba već u tom momentu , nego da pakuju traktore već prije napada na Knin. Knin tada nije imao skro nikakve veze sa Srbijom , Hrvatska je skupila skoro svu vojnu silu koju je imala a to je tad bilo bar 10 puta jače nego kninska odbrana. Možda se nešto i pričalo u BG ali sigurno nisu čekali da Milošević odobri jer šta je mogao Milošević da uradi nakon pada Knina , ali realno ? Da mobiliše svu vojsku i kamionima krene prema Kninu ili šta ? Budimo realni , sasvim drugi odnos snaga je bio na početku rata , a sasvim drugi na kraju , isto je i u Bosni , nego je nama uvjek sudija kriv.
 
Svuda ima tih mrtvih giganata. Na prrimer kod nas Livnica Kikinda imala 6500 radnika, imala livacke pogone, pogone za masinsku obradu, pogon za proizvodnju i remont alatnih masina, pogon za izradu alata za brizganje plastike, radio se kompletan program livenja i obrade odlivaka za Opel, a za kompenzaciju se dobijala Opel vozila pa radio salon prodaje gde su dolazili iz cele YU. Od svega toga danas nista ne radi. Nesto goli zidovi, nesto prodato u bescenje.

- - - - - - - - - -


Da je JNA dobila odresene ruke u startu, drugacija bi se prica danas pricala. Letilo bi perje na sve strane. U pocetku je bilo podrske i u vojsci i kod naroda.

JNA je imala odresene ruke, ali nije znala sta da radi sa njima, jer se spremala za neko skroz drugacije ratovanje od onog sto nas je zadesilo.Mnogo ih je drug marsal razmazio i ubedio da je Jugoslavija utopija.Staresine su branile SFRJ i zaostavstinu druga marsala sve verujuci u bratsvo i jedinstvo, pa i mi tako odemo u Zagrbe u deblokadu marsal Tita sa izricitim naredjenjem da ss civili ni diraju jer bratsvo i jedinstvo to samo Tudjmanovi placenici hoce da ratuju.Pa jedva izvukosmo zive glave u moru penzionera i civila, baba od 70 i kusir godina me gadjala ciglom :osmeh: sve iz bratske ljubavi :haha: Ides u osinjak da vrsis mirnu deblokadu i ne plasis civilno stanovnistvo :haha: Mi odemo mirno, a ceka te rulja koja bi te rastrgla samo da moze da ti pridje ili tboj drugar iz armije koji zakolje drugara iz spavaone i uzme mu pusku i RAP i pobegne, ima tu mnogo stvari koje pozadina nikad nije ni videla ni osetila.
 
Svuda ima tih mrtvih giganata. Na prrimer kod nas Livnica Kikinda imala 6500 radnika, imala livacke pogone, pogone za masinsku obradu, pogon za proizvodnju i remont alatnih masina, pogon za izradu alata za brizganje plastike, radio se kompletan program livenja i obrade odlivaka za Opel, a za kompenzaciju se dobijala Opel vozila pa radio salon prodaje gde su dolazili iz cele YU. Od svega toga danas nista ne radi. Nesto goli zidovi, nesto prodato u bescenje.

- - - - - - - - - -


Da je JNA dobila odresene ruke u startu, drugacija bi se prica danas pricala. Letilo bi perje na sve strane. U pocetku je bilo podrske i u vojsci i kod naroda.
Tačno tako,to je poenta.Neko ovde pokušava da podceni JNA.Dali je nekome poznato šta mogu da urade 4 VBR_a ili 4 OGNJA.
Nego me lično zanima šta govore Srbi koji su rođeni u Hrvatskoj kao i njihovi očevi i dedovi.Jesu li i oni okupirali Hrvatsku.Jeste li čuli za Srbe katolike koji se ne stide ni što su Srbi ni što su katolici.
 
Комшија из села има искуства са системом огањ у посавини.Детонација га бацила 4 м у траншеју од тенка.Наравно гађано из Хрватске преко Саве.И дан данас поричу да су директно одговорни за рат у БиХ јер им је регуларна војска ратовала на босанском ратишту.Буквално су гађали комшијска села преко саве и цивиле.То кад почне да звижди чује се 10 км.А генерално није било пушкарња где су биле линије мирне,и мјештани на линијама.Јебено је било кад дођу будале са стране па запуцају или крену преко.Онда одговор и хаос док се не смири опет.
 
Tačno tako,to je poenta.Neko ovde pokušava da podceni JNA.Dali je nekome poznato šta mogu da urade 4 VBR_a ili 4 OGNJA.
Nego me lično zanima šta govore Srbi koji su rođeni u Hrvatskoj kao i njihovi očevi i dedovi.Jesu li i oni okupirali Hrvatsku.Jeste li čuli za Srbe katolike koji se ne stide ni što su Srbi ni što su katolici.
A sta mi srbi koji smo rodjeni i ziveli pre tog famoznog rata u cro imamo da kazemo.Nikada nas niko nije ni pitao i niti ce.
I zar je to vise ikome bitno nakon svih ovih godina.To ce ponovo iskoristiti ovi radikali i nacionalisti i kod nas i kod njih pa da uvek malo dosipaju benzina na plamicak koji ce vecito tinjati.
 
4 vbra ili 4 ognja nemogu da urade ništa osim da pobiju mnogo civila ako se gadja naseljeno mjesto . U modernom ratovanju nema neke vrijednosti , evo npr u eventualnom napadu Srbije na Kosovo ima mnogo korisnije potrošenog novca nego vbr .
 
A sta mi srbi koji smo rodjeni i ziveli pre tog famoznog rata u cro imamo da kazemo.Nikada nas niko nije ni pitao i niti ce.
I zar je to vise ikome bitno nakon svih ovih godina.To ce ponovo iskoristiti ovi radikali i nacionalisti i kod nas i kod njih pa da uvek malo dosipaju benzina na plamicak koji ce vecito tinjati.
Mene samo interesuje na koji način ste vi okupirali Hrvatsku što se stalno potencira od strane Hrvata.Zbog čega je JNA prešla Dunav.Da bi zauzela Hrvatsku.Pa da je Bilo u planu to bi se i uradilo.Mi smo mesec dana bili na jednom mestu a tehnike koliko hoćeš protiv par minobacača i kalašnjikova.Nije bila namera osvajanja nego zaštititi neHrvatsko stanovništvo od razularene i pijane rulje.
 
A kako su planirali da zastite nehrvatsko stanovnistvo tamo gde nisu bili.
Pa tu su nehrvatski stanovnici platili duplu meru..
Iz licnog iskustva nisu bili ni pijani ni razulareni vec jako dobro organizovani i isplanirani.
 
Tačno tako,to je poenta.Neko ovde pokušava da podceni JNA.Dali je nekome poznato šta mogu da urade 4 VBR_a ili 4 OGNJA.
Nego me lično zanima šta govore Srbi koji su rođeni u Hrvatskoj kao i njihovi očevi i dedovi.Jesu li i oni okupirali Hrvatsku.Jeste li čuli za Srbe katolike koji se ne stide ni što su Srbi ni što su katolici.

Mogu da dignu prasinu i nista vise, eventualno da ubiju nekog vikend ratnika.Ili ako imas srecu da ih nadjes pod nekom kruskom pa ih sredis dok piju kafu. O za takav rat se spremala JNA mi drzimo ovu stranu, oni drugu pa da se rokamo :haha: A realnost je da udjes u sor i da ides od kuce do kuce onako napamet dok te ovaj sa druge strane ceka snajperom, a jos mrak pa lad zazuji iznad glave pa te poprckuje nekih pola sata, pa lezi gde si :osmeh:A dok ti gledas odakle gadja dodju mu drugari pa krene puskaranje, a sve to na 30-ak metara pa da vidim tog sa VBR-om koji ce da podprasi a da ne pogine i neko njegov.

Ili ides lepo pa napipas neku minu, a nas narod kreativan sacuvaj Boze pa svaki put napipas nesto novo, veliko dvorsite i lepa staza, okolo zivica ma milina za videti i ides ti tako ka vratima kad zapnes na stirak za ves, samo ne susi snajka gace nego zapeli neki MES sa druge strane, ako imas srece malo ces da letis i da ti zuji u glavi, akp nemas jbg :osmeh:

Kazem ja pozadina i prva linija, u pozadini se glumi slila, al trebaju kozne gace kad odes tamo gde skupljaju muda i sire ramena.
 
Ne lomite kurcu rebra utaman,nego da se vratimo u našu jebi ga realnost ,naleteo sam na zanimljiv sport,pa reko da se obrati pažnja na stanje puteva kod njih i kod nas.
 
Nešto mi se ućutale one pališe koje su bacale vruće parole protiv TITA i "crvenih". Prešla gospoda na druge teme... Hoće li se neko odvažiti i probati da pruži suvisli odgovor na pitanje kako to da, od "crvene okupacije" oslobođena Srbija, u kojoj više ne vladaju Zagorac i njegova klika već Srbi koji se krste sa tri prsta i slave slavu, ne može da postigne nivo razvoja i proizvodnje koju je imala u doba SFRJ?


Prema tome,to ovde nece biti dozvoljeno,a i nemate medjunarodnu podrsku.
Glupo je da svoju energiju i visok potencijal koristite u sulude i stetne ciljeve.

Jedno je kad dežurni forumaški paranoičari spekulišu da je PGR nečiji drugi nalog, ali ti ga brate ozbiljno pretera sa tim konstruktima koje si napravio u tvojoj glavi - https://www.epsihoterapija.com/psihologija-licnih-konstrukata - "boksuješ" se sa nepostojećom osobom...

“Dugotrajno robovanje i rđava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud u njemu otančaju i oslabe, da se potpuno izvitopere. Takav poremećen narod ne može više da razlikuje ne samo dobro od zla, nego i svoju sopstvenu korist od očigledne štete.”
― Ivo Andric
 
Mogu da dignu prasinu i nista vise, eventualno da ubiju nekog vikend ratnika.Ili ako imas srecu da ih nadjes pod nekom kruskom pa ih sredis dok piju kafu. O za takav rat se spremala JNA mi drzimo ovu stranu, oni drugu pa da se rokamo :haha: A realnost je da udjes u sor i da ides od kuce do kuce onako napamet dok te ovaj sa druge strane ceka snajperom, a jos mrak pa lad zazuji iznad glave pa te poprckuje nekih pola sata, pa lezi gde si :osmeh:A dok ti gledas odakle gadja dodju mu drugari pa krene puskaranje, a sve to na 30-ak metara pa da vidim tog sa VBR-om koji ce da podprasi a da ne pogine i neko njegov.

Ili ides lepo pa napipas neku minu, a nas narod kreativan sacuvaj Boze pa svaki put napipas nesto novo, veliko dvorsite i lepa staza, okolo zivica ma milina za videti i ides ti tako ka vratima kad zapnes na stirak za ves, samo ne susi snajka gace nego zapeli neki MES sa druge strane, ako imas srece malo ces da letis i da ti zuji u glavi, akp nemas jbg :osmeh:

Kazem ja pozadina i prva linija, u pozadini se glumi slila, al trebaju kozne gace kad odes tamo gde skupljaju muda i sire ramena.

Samo da ti napomenem da kao zamenik komandira baterije sam par puta bio na osmatračnici koja se nalazi na par stotina metara od neprijateljske prve linije.Ne dovršena spratna kuća kojoj je izrešetana svaka cigla sem sa zadnje strane.Kakve tu gaće trebaju ako uopšte znaš kako funkcioniše artiljerija.Kad te neko gađa skoro danonoćno.Uz put padne i po koja granata od minobacača kao šlag na torti.VBR gađa retko i u izuzetnim situacijama i vidim dobro šta se dešava.Tek kada tenkisti i minobacačlije ne mogu ništa da urade.A i pretežno je služio da bi zaplašio neprijatelja.Bio sam svedok kad je 16 projektila ispaljeno u prazan prostor gde niko nije stradao ali je gorelo i nebo i zemlja.
Ko je Vas guštere pustio u čišćenje terena.Na kom delu ratišta si bio.Taj baš nije bio zdravog razuma.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh