Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ako u jednoj Evropskoj drzavi u 21 veku gde zvanicno na jednog penzionera dolazi jedan radnik a od ovih radnika ima hiljade i hiljade izmisljenih inspekcija,konunalnih policija,parking servisa znaci nepotrebnih sluzbi koje nista ne doprinose drzavi Srbiji osim sto sluze da uguraju partijske kadrove ako je i sve to malo plus hiljade izmisljenih akciza,pdv a i marzi ako je i to malo pa se uzimaju ogromni krediti sa zapada ,pa je se prodalo u bescenje mnogo vitalnih i strateski vaznih drzavnih resursa NE MOGU NI DA ZAMISLIM DA SU BOTOVI NA PLATNOM SPISKU DRZAVE SRBIJE,tako da onaj jadni masin bravar ili uciteljica ili varioc ili zena na sivacoj masini mogu ladno da pomisle KO JE OVDE LUD DALI ONAJ KOJI RINTA DANONOCNO I PRLJAV I NERVOZAN I SLOMLJEN ILI PARAZITI,DUPEGLAVCI,UVLAKACI SITNE GNJIDE I LOPOVI a SVE TE NISTAKE I JEFTINE LJUDSKE DUSE FINANSIRA OVAJ NAROD IZDVAJA SE NEKOM DOKTORU HIRURGU ILI NEKOM ELEKTRO INZENJERU ILI RADNICI NA KASI U SUPERMARKETU ILI POLJOPRIVREDNIKU znaci citao sam dosta puta I NESMEM DA RAZMISLJAM O TOME DA BOT IMA PLATU OD 40 DO 90 000 HILJADA DINARA E ZATO ODLAZE LJUDI I TREBA DA ODLAZE IZUMIRI SRBIJO JER DRUGO NISTA NISI NI ZASLUZILA ovaj narod je bio kroz istoriju dostojanstven i ponosan i u momentima kada je bio siromasan a sada je I SIROMASAN I PONIZEN I OFUCAN I JADAN jer je dozvolio BUDZATOM prvo da urinira i povraca po narodu a zatim da prodire **greška a na kraju sto nikako nije smelo da se dogodi BUDZATI je izvadio palamar i bije narod po glavi svom silinom UZ GROMOGLASNI SMEH SRBIJO BUDI SE FITILJ DOGOREVA NEMA VISE VREMENA
 
Poslednja izmena:
Nidzo hrabriso za tebe imam jednu sliku ,a na njoj je jedno prase bez usiju i sa samo jednim okom. Leglo bi ti umetnicki kao guza na nosu. A sto se tice zena ja sam ubedjen da svinja nosi gace ti p***u nikad u zivotu ne bi video.
 
Danas isao za Vrsac, al duva majku mu :haha: par puta me nosio srecom nikoga u susret :osmeh: U Alibunaru nisam mogao vrata da otvorim koliko duva :haha:
 
Људи, је л' ко ових дана добио "честитку" од општинске пореске управе? Јесу ли то "малчице" ("тек" нешто више од 50%) подигли "кућарину" у односу на прошлу годину?

Знам да нисам имао заосталих дугова, али искрено, нисам ни регистровао неку информацију о подизању дажбина.
 
Danas sejao kukuruze,pre podne pljusak i kisa popodne vec suvo.Toliko je jako vetar duvao.Inace polomljene grane koliko hoces,kotao radi kao u sred Januara.Sutra nastavak.
 
Људи, је л' ко ових дана добио "честитку" од општинске пореске управе? Јесу ли то "малчице" ("тек" нешто више од 50%) подигли "кућарину" у односу на прошлу годину?

Ja sam išao da proverim stanje, i nije se ništa menjalo od prošle godine. Koliko znam te poreze od skoro određuje država a prihod ide lokalnoj samoupravi. Ranije je visinu poreza određivala lokalna samouprava pa smo mi tako plaćali sitne pare. Npr kuća na selu od 100 kvadrata - 700din godišnje. Od kada država propisuje tarifu, to sada košta 2.000din. Stan u Jagodini, stara zgrada, 56kvadrata 9.600din, tj 4800 ako je jedina nekretnina. Ovi sa novim stanovima u centru kukaju da im dolazi 26.000din.
Ekološka taksa ukinuta.
Baš me zanima kakve su cene kod vas? Trebalo bi da su identične.

Inače porez na poljoprivredno zemljište ne plaćamo. Palma časti seljake plaćamo samo republičku taksu Srbijavode, za koju rekoše da je ukinuta, no ovih dana stižu rešenja.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
2 dejja

Ево ти најконкретније колико могу, без да потражим у старим папирима. Прошле године (и у неколико претходних) плаћао сам 16-17-18 'иљада за плац (~1,3 ха) на коме су две куће, гаража, амбар и помоћне зграде, а иза њих башта. Ове године су разрезали 28 и нешто ситно 'иљада и то понављам - без икаквих старих дугова.
 
Pa bilo je price o povecanje, ali rekose da nece vise od 2%?Mada bila je terenska akcija posle godine pa su mozda videli sta sve imas pa dodali jos nesto.
 
58732937_782455558815381_387399448734466048_n.jpg

Jel zna neko na koji broj da pustim SMS za prikupljanje sredetava za lecenje
 
Зорге, ти га плаћаш нереално много. Као неки тајкун. То није нормалан порез, рачунајући да кућу на селу не можеш да продаш ни за 1/10 праве вредности. А да је издаш на кирију можеш за 1 динар максимално, тако да не знам шта они то порезе.
____________________________________________

Gledao sam predsednika na RTS-u. Onaj izveštaj sa Kosova posle njega ga debelo demantuje. On tvrdi da je normalno da podneseš ostavku da bi izazvao vanredne izbore da bi opet pobedio i pokazao moć, kao što su uradili u Kuli i Žitorađi. Ili ludilo 500amandmana na sebe u skupštini.
A rečnik: aha dobro. Ko? Ste normalni? Aha jeste, eno lepo vreme napolje.
Gilipterski rečnik, za diplomatiju pred diskont piva.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh