Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Istoriju pišu pobednici pa tako ne verujem puno u nju. A kad pogledam da su se nekad rođeni ubijali zarad vlasti, ne poziva mi se na pretke. Mnogo krvi ima u tim herojstvima, ali ne na strani pravog neprijatelja već na našoj strani. Proglasiš kuma ili oca izdajnikom i ako si najjači u srezu, odsečeš mu glavu. I ako nisi najjači, posle brutalnog ubistva svi ti se sklanjaju.
Evo i dan danas se traže izdajice i strani plaćenici. Čim neko misli drugačije, potplatili ga šiptari, masoni, soroš.
 
Evo npr vaša je istina da u momentu kada se saznalo da je neki terorista uletio u džamiju i pobio 50 ljudi , neko je u Vašingtonu hitno reagovao , stavio ljude u crnom u avion , hitno su iskoristili gužvu i na oružje i municiju tog teroriste ispisali markerom "Miloš Obilić. Radovan Karadžić i slično " da se iskoristi situacija dabi se smjestilo Srbima ?? Eto ja u to ne vjerujem jer nema dokaza a nema ni logike.
 
Mjesto stanovanja nije bitno. Globalizacija je njihovo djelo da bi imali šire područje djelovanja. U svakoj državi imaju svoje ispostave preko kojih provode svoje interese i crpe bogatstvo. Zato narod ima sve manje. Pogledaš spoljno trgovinsku razmjenu i vidiš da smo na gubitku. Bogatstvo odlazi a mi kao narod, ne živimo bolje. Neko nam kupi kajmak a mi trošimo surutku. Ovi naši ponekad kradom umoče prst ali ćup ide gazdi. Gadafi je htio uvesti zlatni dinar pa da i on malo vše zagrabi kajmaka nego što su mu dozvolili pa je dobio po tamburi.
 
“Srbija hrabrosti i poštenja pobeđuje nasilnike”
Tako reče danas predsednik, ali ne reče ko je pobedio a ko izgubio na slici

aa4a835f718f02795e30f7d600627483.jpg
 
Evo npr vaša je istina da u momentu kada se saznalo da je neki terorista uletio u džamiju i pobio 50 ljudi , neko je u Vašingtonu hitno reagovao , stavio ljude u crnom u avion , hitno su iskoristili gužvu i na oružje i municiju tog teroriste ispisali markerom "Miloš Obilić. Radovan Karadžić i slično " da se iskoristi situacija dabi se smjestilo Srbima ?? Eto ja u to ne vjerujem jer nema dokaza a nema ni logike.

Logika...

Pa eto terorista je imao i pomagace,morao je spremiti i oruzje,morao je nesto nekada nekome i progovoriti.Isao je u vojsku ili se obucavao u streljani.Moglo se primetiti da nesto planira.Ako se primetilo,neko mu je mogao malo pomoci i ideoloski ga uputiti.Cudno je da zna za ta imena,a ovde 90% ljudi nema pojma o ko su ti ljudi...
Vama verovatno nista to ne znaci...Ali citava planeta i milioni ljudi,koji znaju sta to znaci,su videli te simbole.
 
Eto meni je logično a za to ima dokaza , da je taj terorista bio obožavatelj nekih ratova i boraca , izmedju ostalih i sa ovih prostora , i da je bio ovde i raspitivao se o prošlom ratu i nekim detaljima , dabome čuo nešto od svojih bivših prijatelja u Australiji , što nacista što "naših" zemljaka , a ne da je to film neki .
 
Kada se pojavio YouTube, gledao sam mnoge snimke iz naših ratova. U jednom videh patrijarha Pavla kako obilazi borce iznad Sarajeva. Dvogledom posmatraju Sarajevo a oni mu pokazuju gde tuku topovima. Pavle kaže:
“Ako deco, ako...vera mora da se brani”
Od tada, da ga ne vidim iako je načinom življenja zaslužio poštovanje. Ja ne želim da ubijam one koji nisu moje vere.

Pokušao sam sada da nađem taj snimak, ali telekom 3G džabe plaćam. Retko kad radi dovoljno dobro da otvorim YouTube.
 
Pa sta mislis, sta je trenutno istina u Srbiji?

To neznam , priča je krenula jer me zanimalo kako jevto praktično odradjuje svoju ideologiju ptrebne revolucije , a vidim da se ponešto dešava u Srbiji pa reko jel samo preko tastature radi ili ..? Nisam ja tema.

- - - - - - - - - -

"Ja ne želim da ubijam one koji nisu moje vere. "

Misliš li da i oni tako veruju?

A ko su "oni" a ko smo "mi" ?
 
Pravoslavaca je oko 200M, a na zemlji ima 7milijardi stanovnika. Znači ni 3%. Ako krenemo da se trebimo po veri, i ako “oni” pomisle da treba da nas istrebe, istrebiće nas mnogo lako.
 
Vosi.
Ima ljudi u svim religijama da tako vjeruju ali oni se ne postavljaju za vođe jer bi ih odveli do izumiranja. Ljudi bi ostali ali religija bi umrla.
 
Eto meni je logično a za to ima dokaza , da je taj terorista bio obožavatelj nekih ratova i boraca , izmedju ostalih i sa ovih prostora , i da je bio ovde i raspitivao se o prošlom ratu i nekim detaljima , dabome čuo nešto od svojih bivših prijatelja u Australiji , što nacista što "naših" zemljaka , a ne da je to film neki .

Naivni smo ko francuske sobarice....On je bio "bezbednosno interesantan subjekt",takve stvari ne mogu da promaknu bezbednosnim sluzbama jer je on bio u tim vodama gde su 50% ubaceni agenti.Gde god postoji neka ideja,ideologija, sluzbe bezbednosti otvararaju sirom oci,jer ne postoji tako marginalna ideja koja ne moze postati vladajuca i odrediti karakter i sudbinu siroke drustvene zajednice.
Setimo se samo Hitlerove stranke od samo 7 clanova na pocetku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh