Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Verovatno da total nije stetan po zdravlje ljudi, kao ni osiromasen uranijum...
to je sve teorija zavere protiv amera
 
Kod nas jedan hteo da se otruje herbicidom ali se izlečio od raka.Problem je što ne zna šta je popio jer je spala etiketa sa flaše. :haha:
 
A jel soda bila Made in USA?
Ja sam čuo za tu priču sa petrolejom, hteo čovek da se ubije... posle pojurim po netu i saznam da je najbolji onaj što izvire u Albaniji. Pitam prijatelja iz oblasti Kruj kakav je to izvor, a on mi se slatko nasmeje. Kaže zar kod vas u Srbiji rakija može da izvire iz zemlje?
 
Momo,
Jesi li ti advokat SAD,Monsanta i sl.?Ipak ukoliko zelis da ih zastupas moras se potruditi mnogo vise.Veoma si tanak sa znanjem.Naprimer da Kalifornija nije poljoprivredna oblast...?

I je li GMO stetan ili ne?

SAD su sila koju ti ni najmanje ne razumes.Ne razumes njihov nacin razmisljanja i ideje koje ih vode.Tvoj sistem vrednosti i nacin razmisljanja je suprotnosti sa njihovim.

- - - - - - - - - -



Znas li ti sta pricas uopste?Jedno su hibridi i kalemljenje a sasvim drugo GMO gde se vrse genetske mutacije,to valjda svaki laik zna.Koliko je stetno je drugo pitanje ali takve gluposti izgovarati i smestati u isti kos kalemljenje vocaka i GMO je vrhunska glupost.

Kad me pominješ tako negativno pa moram kucati nedeljom bez veze .
Što bi bio advokat SADa dabi iznio nešto što je logično , pa i ovi što su tužili i ovi tuženi su Amerikanci . Kad kažem da kalifornija nije poljoprivredna oblast zna se na šta mislim , nisu oblast velikih površina žitarica gdje je velika upotreba totala kao srednji zapad ili jug,jugoistok nego imaju plantaže voća , vinograde i slično . Isto ko kad kažemo npr Zrenjanin i Kruševac , zna se na šta mislim.
Drugo komentarišem ovog zabavljača , pa si se i ti uvatio , prvo nije se sjitio , pa ni ti da niste razgraničili dvije različite stvari biotek (tzv gmo) i glifosat , nego udri . Nije dokazana štetnost ni jednog ni drugog
GMO usjevi se razlikuju od običnih po hemijskom sastavu jedino što imaju dodan jedan ili dva proteina u sebe koji se i ovako skoro uvjek nadju u istom proizvodu koji nije gmo , a koji nije štetan za čovjeka . NPr najčešće je to protein " insekticid" koji se i ovako nanosi prskanjem a ovde je već ugradjen . Nije dokazana štetnost po zdravlje jer se sa sličnim npr uništavaju komarci iz vazduha , šta ćeš kad je neminovno .
Dalje reko sam da su te presude vezane za specifičnost Kalifornijskog razmaženog mentaliteta koji sjedi u poroti a ne za realnost . Zar nije glupo da nisu tužili niko od hiljade farmera koji su za svog života vjerovatno više popili slučajno aktivne materije nego što su ovi što su prskali okućnicu oko bazena vidjeli u životu .
 
verovatno zbog tih proteina,oni sto rade tamo bivaju obuceni kao astronauti...jako puno slika ima toga...
 
Vocarstvo je takodje poljoprivreda i herbicidi u vocarstvu se itekako koriste,a pogotovo glifosat u drvenastim zasadima.

Braniti Monsanto je pre svega moralno odvratno.Americki farmeri su veoma ozbiljnim ugovorima vezani za banke i Monsanto i jedna od brojnih klauzula je da se odricu prava na tuzbu u slucaju neke negativne posledice.To je cena da se bude gazda sa cirka 2 miliona dolara vrednosti mehanizacije itd. Farmeri u SAD su srafovi u velikoj masini.Sistem je takav da su gotovo u radnom odnosu za banke i kompanije poput Monsanta.Ne razumes kako sistem u SAD funkcionise.Drzava,banka,kompanija su crveno slovo tamo.Dobar primer kako prolaze oni koji se ne uklapaju ili se protive sistemu je kako izgledaju hapsenja u SAD,jedan pogresan potez i policajac te upuca i uopste neodgovara.Ti da si npr. u SAD usao na drzavni posed da ga obradjujes zavrsio bi ne u zatvoru,vec pod zemljom sa kilogramom olova u sebi.Tako nesto bi se karakterisalo kao nepostovanje drzave i poretka,a za to obicno za primer sledi metak....jbg. opirao se hapsenju....:sjasi:
 
Najzad pogledah i ja video. Malagurski kao da je blizanac onom Lavu Pajkiću. Isti princip emisije. Nađeš najnepismenijeg prolaznika da mu se ismeješ, intervjuišeš borca(iz Vrbasa) za zaštitu sredine i na kraju kažeš “ha ha, eno uhvaćeni su u prevari”.
Mnogo je to velika nauka, nepoznana čak i naučnicima koji su celi život proveli radeći u tom rudniku, da bi mi obični ljudi polemisali o tome i spašavali svet.

Nose zaštitna odela jer žive u državi gde automehaničar mora da radi sa rukavicama i ne sme ulje da mu kapne na zemlju. A mi istačemo ulje u bušnu šerpu, ali zato znamo šta je GMO


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sta cini ne znanje, pa mnoge zemlje sirom sveta zabranjuju slobodno uzgajanje tih gmo biljaka, zabranjiju distribuciju ili obavezuju obelezavanje proizvoda koji sadrze gmo sastojak
umesto da puste da se narod jeftinije i zdravo hrani
Momo prevazisao si Malaguskog :ppozdrav:
Dejo, porediti Malaguskog i onog klovna nije umesno
 
Živimo u državi gde flaše od herbicida ostavljamo na uvrati, čekajući da ih poplava odnese u okean. Ne znamo gde sa tim flašama, ali znamo sve o GMO.
 
Sudski procesi Monsanta protiv farmera na koje mislis Jevto se odnose na sijanje reprodukcije njihovog sjemena jer je zasticeno i tako pise kada kupujes sjeme da ga neces koristiti dalje . To je isteklo 2014.
 
. Inače GMO radnje narod koristi od kad je sveta. Na primer trešnja kalemljenja na šljivu je genetska modifikacija trešnje. Pa one patuljaste i stubaste voćke, te maline i jagode koje rađaju dok ne padne sneg. Svako ukrštanje menja genetski kod podloge.
Jeste to je definicaja GMO. :haha: Svasta Boze. Steta sto nema smajli koji se krsti.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh