Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Grubić se šlogirao.Došao je neki Tihomir,mlad dećko.Što napisa Dejja treba sa njima drugačije.I Grubić je ranije bio fer,on je taj što je stalno govorio da to nije njihovo,kao da plaća iz svog džepa-ja sam imao poverenja u njega i sad kada je pukla cev sad je njihova.
 
Grubić se šlogirao.Došao je neki Tihomir,mlad dećko.Što napisa Dejja treba sa njima drugačije.I Grubić je ranije bio fer,on je taj što je stalno govorio da to nije njihovo,kao da plaća iz svog džepa-ja sam imao poverenja u njega i sad kada je pukla cev sad je njihova.

Evo sta kaze zakon

Energetski subjekt koji koristi i održava energetski objekt ima pravo prelaska preko nepokretnosti drugog vlasnika radi izvođenja radova na održavanju, kontroli ispravnosti objekta, uređaja, postrojenja ili opreme i izvođenja drugih neophodnih radova i upotrebe nepokretnosti na kojoj se izvode navedeni radovi samo dok ti radovi traju.

Vlasnik nepokretnosti je dužan da omogući pristup energetskim objektima iz stava 1. ovog člana i da trpi izvršenje radova iz stav 1. ovog člana.

Energetski subjekat iz stava 1. ovog člana je dužan da plati nadoknadu za korišćenje nepokretnosti iz stava 1,. ovog člana i da nadoknadi štetu koju nanese vlasniku nepokretnosti u toku izvođenja radova, čiju visinu utvrđuju sporazumno.

U slučaju da vlasnik nepokretnosti i energetski subjekt ne postignu sporazum u smislu stava 3. ovog člana, odluku o tome donosi nadležni sud.“

Sa tim da havarije imaju prednost bez tvoje saglasnosti, dakle imaju pravo da udju i gaze pa ih posle ganjaj.
 
Evo sta kaze zakon

Energetski subjekt koji koristi i održava energetski objekt ima pravo prelaska preko nepokretnosti drugog vlasnika radi izvođenja radova na održavanju, kontroli ispravnosti objekta, uređaja, postrojenja ili opreme i izvođenja drugih neophodnih radova i upotrebe nepokretnosti na kojoj se izvode navedeni radovi samo dok ti radovi traju.

Vlasnik nepokretnosti je dužan da omogući pristup energetskim objektima iz stava 1. ovog člana i da trpi izvršenje radova iz stav 1. ovog člana.

Energetski subjekat iz stava 1. ovog člana je dužan da plati nadoknadu za korišćenje nepokretnosti iz stava 1,. ovog člana i da nadoknadi štetu koju nanese vlasniku nepokretnosti u toku izvođenja radova, čiju visinu utvrđuju sporazumno.

U slučaju da vlasnik nepokretnosti i energetski subjekt ne postignu sporazum u smislu stava 3. ovog člana, odluku o tome donosi nadležni sud.“

Sa tim da havarije imaju prednost bez tvoje saglasnosti, dakle imaju pravo da udju i gaze pa ih posle ganjaj.
Vidiš da se radi o sporazumnoj isplati štete-kakav ti je tu komentar.Znam ja da oni moraju ući.Ja im nisam zabranio ulazak niti mogu.Otkud su oni i nadležni koliko treba da plate i mi moramo da pristanemo na njihova pravila.U toj deonici oko 1000 kvadrata se nalazi samo glina i tako već 15-20 godina.Ne možeš nikako izravnati.Usev se uvek razlikuje.
Kad imaju pravo da ulaze bez pitanja što su onda pitali.
 
„"Povlačenje ručne bi bila istorijska greška, rodila se nova ideja za Balkan" - B92.net“ https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=06&dd=06&nav_category=1262&nav_id=1551368

Evo krece....

- - - - - - - - - -

„Još jedan hladan tuš iz Brisela, Srbija na "stend baju"? - B92.net“ https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=06&dd=06&nav_category=1262&nav_id=1551329

- - - - - - - - - -

Vojni docek je izraz posebnog postovanja.Izuzetno jaka poruka kako Haradinaju,tako i svim drugim Albancima.Jasno se naglasava da ce "covek sa macem " biti posebno podrzan i postovan.Ovo je i poruka AV-u koga su gurali u magarecu klupu na obelezavanju kraja WWI u Parizu.Bice posebno zanimljiv samit u Parizu...AV ce imati puno materijala za prenemaganje i glumatanje.....Ne znam da li talentovano glup pa ne vidi "svilen gajtan" za Srbiju i njega licno tu iza ugla.

Moram vezbati ove turske izraze tipa "katil-ferman","bedel","svilen gajtan" i sl. :haha:


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=06&dd=06&nav_category=640&nav_id=1551333
 
Misliš da nije dugačak štap i to što režimski mediji prikazuju? Za milion € keša i ja bih našao izgovor za lošu politiku diktatora, a za 200miliona € uverio bih i sebe da je AV umiljato jagnje koga svi šutiraju u tur jer je neizmerno dobar
 
Vojni docek je izraz posebnog postovanja.Izuzetno jaka poruka kako Haradinaju,tako i svim drugim Albancima.Jasno se naglasava da ce "covek sa macem " biti posebno podrzan i postovan.Ovo je i poruka AV-u koga su gurali u magarecu klupu na obelezavanju kraja WWI u Parizu.Bice posebno zanimljiv samit u Parizu...AV ce imati puno materijala za prenemaganje i glumatanje.....Ne znam da li talentovano glup pa ne vidi "svilen gajtan" za Srbiju i njega licno tu iza ugla.

Moram vezbati ove turske izraze tipa "katil-ferman","bedel","svilen gajtan" i sl. :haha:


https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=06&dd=06&nav_category=640&nav_id=1551333
Sta te to cudi, saveznici iz svih prethodnih ratova
 
Alfa najgori auto :haha: Posle cca 16167km otisao roler pk kaisa :osmeh: I vajni serviser u ovlascenom mrtav hladan kaze mora da ste prosli kroz neku baru :haha: I objasnjava kako se roler greje pa ga je voda ohladila i zeznula lezaj :haha:
 
Taj serviser bi trebao da napravi kvalitetan izveštaj fabrici da bi fabrika po potrebi uradila ispravke kroz servisnu mrežu. To se dešava Italijanima. Gledao sam u autodati podatke za Punta. Fabrika je objavila mnoge ispravke, počev od softvera u kompjuteru pa do korodiranja brave za haubu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne znam da li ste slušali Nedimovića večeras. Sem što reče da je problem što je poplava došla s’leđa, reče još jednu novinu o eksprprijaciji zemljišta.
“Tek od pre 4-5meseci je donet zakon o eksproprijaciji po kome se oduzeto zemljište plaća po tržišnoj ceni koju je odredila poreska uprava. Nema više ucenjivanja države”.
Zar da mi oduzmu njivu, koju nisam planirao da prodam po 20€ ar? I da li ću moći istu površinu da kupim po tržišnoj ceni u momentu kada se oduzimaju 20-30 parcele u okolini i svi bi da kupe iste površine? Ludilo...
Sad uzeh da čitam zakon, a on je još luđi.
Kaže da korisniku zemljišta, kome je zemljište osnovno sredstvo za rad, može se kao naknada dodeliti ista površina blizu parcele ili u bližoj okolini. Ukoliko država nema da ponudi istu pobršinu pristupa se novčanoj naknadi koja ne sme biti manja od tržišne.
Član 8

Eksproprijacija se može vršiti za potrebe Republike Srbije, autonomne pokrajine, grada, grada Beograda, opštine, javnih fondova, javnih preduzeća, privrednih društava koja su osnovana od strane javnih preduzeća, kao i za potrebe privrednih društava sa većinskim državnim kapitalom osnovanih od strane Republike Srbije, autonomne pokrajine, grada, grada Beograda, ili opštine, ako zakonom nije drukčije određeno.

U postupku eksproprijacije može da se ustanovi službenost u korist subjekata iz stava 1. ovog člana, kao i u korist građana, ako je to zakonom predviđeno, radi postavljanja vodovodnih cevi, električnih i telefonskih kablova i sl.


Ne mora samo u korist države da se oduzima zemljište, može i u korist građana a ono Beograd su morali da naglase u zakonu jer su i oni zasebna država.
 
@ dejja

Nisam gledao celu emisiju pogledao malo kada se pravdao za carnex, zlatiborac...

Izgovor semesan kao objekti gde se meso preradjuje nisu ispunili standarde, temperatura mesa nije bila 4 stepena nego 8.Bla bla truc truc prica za maloumne.
 
To extra. Pogrešilu temperaturu, i to zamisli u nekoliko firme od jednom. Zbunili se sa termostatima. Ali zato su nabili preko 50 trgovca voćem u zatvor što u Evropi niko nikad nije uradio i imamo odlične fitosanitarne inspektore iako im je prosek starosti 57god ja ne znam da je nešto rekao a da je bilo svarljivo pocev od fotografije poplavne brane koje će da izgrade da akumuliraju poplavne talase.

Što se poplave tiče, bar u mom selu, najveći problem naprave trgovci drvima. Poseku i ostave grane u potoku, a onda to napravi zastoj ispod pruge i bukvalno je uruši.
Ekstra što se kanali i propusti ne čiste još od SFRJ pa imamo svake godine zastoj na međunarodnoj pruzi i veliku štetu koju može da reši JCB sa 3 radna sata godišnje. Ali nema se nafta za toliko a voda udara s’leđa.


@Momo, kod nas se ozbiljno rokaju Avganistanci već drugo veče za redom. I večeras jednog izboli u Beogradu.
 
Bese reko to sto su uhapsili trgovce da nam je podiglo rejting :haha: negde, nisam dobro cuo taj deo.
 
Pa kada nahvataš preko 50 ženinih ljubavnika, iskorenio si preljubu i to će automatski da ti digne rejting jer ko je to ikada uradio?
 
GFFYskW.jpg

T110 samo za tebe. :haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh