Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Kod nas zuti su svasta rasprodali po bagateli,tesko ce ponovo doci na vlast u nasem kraju..

Srećom AV ih pohapsio i sad cvetamo. Kod nas nisu ništa prodali. Minel i šećeranu prodao Milošević sa Palmom, FKS još uvek niko ne sme da proda ali su pre 2god otpustili oko 5.000radnika. Iz Pivare otpustili oko 500radnika i prodali je za 420.000€ pre neki dan.
Inače više žutih ima u SNS nego u DS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nemoj AV da te čuje Palma je za njega veliki domaćin. Kod njega ide na slavu sa Cecom.
Palma pre neki dan kaže “prethodni su ostali dužni narodu po 20 neisplaćenih penzija, a danas imamo višak u budžetu”
Još da je i staru štednju pomenuo pa da verujem da je pobrkao vreme SPS/JUL/SRS/Arkan sa vremenom posle
U vreme SPS-a napravio je ništa u Jagodini. Sa Koštunicom Akva Park a sa Tadićem Vivo, Vištane figure, zoo vrt pa je i žirafu doveo.
Asfalt i gas u svakom sokaku po selima, gradsku vodu u većini sela, vodio na more u Grčku čak i mene , delio krave, sve sa Dinkićem.
Sa AV, i Dačicem u zadnjih 7 godina, pokušavam da se setim šta su uradili... e, da. Vodopad koji vuče 100kW struje i fontane.
 
Nemoj AV da te čuje Palma je za njega veliki domaćin. Kod njega ide na slavu sa Cecom.
Palma pre neki dan kaže “prethodni su ostali dužni narodu po 20 neisplaćenih penzija, a danas imamo višak u budžetu”
Još da je i staru štednju pomenuo pa da verujem da je pobrkao vreme SPS/JUL/SRS/Arkan sa vremenom posle
U vreme SPS-a napravio je ništa u Jagodini. Sa Koštunicom Akva Park a sa Tadićem Vivo, Vištane figure, zoo vrt pa je i žirafu doveo.
Asfalt i gas u svakom sokaku po selima, gradsku vodu u većini sela, vodio na more u Grčku čak i mene , delio krave, sve sa Dinkićem.
Sa AV, i Dačicem u zadnjih 7 godina, pokušavam da se setim šta su uradili... e, da. Vodopad koji vuče 100kW struje i fontane.

Pa za zoo vrt mu je bilo lako, neke zle duse kazu da je samo hteo da udari zicu oko Paracina i gotovo :osmeh: Ne zaboravi da lopata uglja nije mogla da prodje bez njega, pa je lako sad da vodi na more.
 
Nije sve u sendviču, ima ljudi koji mu veruju. Ja samo mislim da su neobavešteni. Mnogi veruju da Haradinaj daje pare demonstrantima u BG, a niko ne zna da je Srpska Lista koalicioni partner Haradinaju i da bi bez njih pala Kosovska vlada.
Veruju da su sudije Đilasove i da svaki pokrenut postupak za njegov lopovluk obaraju. A ne znaju koji je to postupak uopšte pokrenut? I ne znaju da je Đilas do decembra 2017-te uzimao pare za promociju grada Beograda, bio predsednik košarkaškog saveza, Čovićev drug i niko ga nije pominjao da postoji. Kada se kandidovao za gradonačelnika, promo posao je dobio Nebojša Krstić, Trivanka postala direktor Službenog Glasnika a Đilas postao lopuža i tajkun.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kod nas zuti su svasta rasprodali po bagateli,tesko ce ponovo doci na vlast u nasem kraju..
Gde to kod nas Zemljace, sta uradise ovi za zadnjih 7 god, dovedose silne investitore u grad Pozarevac, doso neki turcin, kao oce da , šije odela, dovedose ga i zamisli šeceranu koja neradi 30 god, napravise mu i kanalizaciju i trafo stanicu i komplet mu asfaltirali nov asfalt i zamisli posle toga covek bio 2 meseca jos nije ni otvorio proizvodnju, odma se skupio i otisao, za ovolike pare koliko su potrosili trebali bi dase streljaju ali naravno niko nece da odgovara to je taj napredni kadar. Drug mi dobio junicu na konkursu u opstini Malo Crnice, covek ima farmu 12 muznih krava, sada ga vode kao stoku na svaki miting ,buducnost srbije, ne moze covek da se otrese sns, serem im se u buducnost, ko god je u tom autobusu se okoristio za nesto, ovaj dobio kravu, ovaj posao, ovaj upisao dete u vrtic,ali zato doktor slina ima oca koji radi u mts i sta mislite koliko on ima platu i koliko je takvih, jadan je ovaj narod. Popisam se i na ds i na sns, hvala dragom gospodu sto ne zavisim od sns i kadrova sns, a tebi cvejo zelim da ti dragi sadasnji predsednik dugo ostane na vlasti i da ti sve sto je dobro odradio za bolji poslovni ambijent direktno utice na tebe i tvoje poslovanje u poljoprivredi. I na kraju stvarno me ne dotice sta ko misli o sns,mozda su za nekog i dobri, za mene su dno dna, pa kad neko kaze posle 7 god apsolutne vlasti krivi su oni pre, ne mogu da ne dodam nesto. Aj u zdravlje
 
Ako na svim tv kanalima kažeš da je neka laž istina i 7 god ponavljas, ima stvarno mentalnih sklopova koji veruju da je bolje, meni nije, pre neki dan registrovao auto prikolicu nosivosti 350kg, nit kočnica nit bilo čega a ono tehnički pregled 4000 din, 4000 im ga majke. Jedan slučaj iz porodice, rođeni brat radi u izdvojenom preduzeću te Ko Kostolac i imao platu 51 000, smanjili mu na 44 000, pa od kad je luksuz plata od 50 000, jedva sastavlja kraj sa krajem ima dvoje male dece a inače je vk električar. A u Pozarevcu je zadnjih 30 god sps na vlasti koji su isto gola govna kao i ovaj šizoje,. Srpski narod je stoka i treba ga **greška
 
Lele,lele bolje da sam cutao,ovo ispade da je forum 1 od 5 miliona.Prvo imali smo seceranu u Pozarevcu koji je nakon dolaska zutih bukvalno iskljucen u radu da bi kasnije otislo u staro gvozdje,imali smo Mip koji je parirao Carneksu,Neoplanti idt,bambi je ostao i za bagatelu otisao britancima ako se ne varam.Krecana u Kaoni(opstina Kucevo je otisla kao poklon uz zeljezaru)Da kao poklon iako je bila odvojeno preduzece.Sik Kucevo gde je??!To su vam samo par primera za koje sam mogao da se setim u trenutku.

- - - - - - - - - -

Bitno je da ovi ništa nisu rasprodali po bagateli i da će vladati zauvek!Želim ti prijatan sendvič u petak.
Ti vrati subvencije,nemoj da uzimas ako ti ne valja.Mada ko te bolje zna ne ide tebi bas lose iako je Av na vlasti.

- - - - - - - - - -

Inace da smatram da je sad bolje nego ranije,ne idem na proteste,niti toliko pratim Tv i Av vec gledam i citam po netu sta me interesuje a,da bih sagledao kompletnu sliku pratim i opoziciju.Po meni je politika poput boje ili sporta neko voli zuto neko plavo,neko zvezdu neko partizan,o tome mozemo debatovati 24h...
 
Neke stvari jesu bolje,evo kod mene u Arandjelovcu puno novih zgrada a pre toga su bile neke kuce koje su bile u ocajnom stanju...nov put i lepse nego pre sto je bilo,juzna Srbija je u losem stanju,losi putevi,jedino ibarska magistrala ima dobar put ostalo je Š slovo u juznoj Srbiji
 
Sto se puteva tiče, tu se kažu najviše kralo a danas najviše štedi. Evo to da analiziramo.
Drobnjak je osudjen a eno i danas direktor puteva. Osudjen sa Dulicem jer su pustili Slovence da polažu kabal pre nego što su uplatili taksu 16.000€ putevima Srbije. Najglupša presuda ikada.
AV je 2013-te tvrdio da su za samo godinu dana uštedeli na putare toliko da imaju višak para da izgrade novi ogroman, strateški most koji će iduće godine da naprave. Još mu temelj nisu postavili.
Babić se slupao privatnim autom firme izvođača radova na koridorima. Ugovor sa izvođačem kaže da su u obavezi da obezbede vozila za državnu administraciju(jedinstven u svetu), čime se možete misliti šta sve zaobilazi a najviše transparentnost trošenog novca za režiju.
___________________________________

Što se šećerane tiče, to sam još juče našao. Agencija za privatizaciju je prodala šećeranu 2015-te gradu za potrebe dovođenja stranog investitora(Turčina)
MIP, preduzeće u stečaju sa 350radnika je prodat tek februara ove godine, ni tu nisi u pravu.
Što reče neko, više puta ponovljena laž postaje pravosnažna istina. A istina je proverljiva.
http://www.novosti.rs/vesti/srbija.73.html:609253-Grad-Pozarevac-kupuje-jos-dva-preduzeca


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
DRAGI FORUMASI Meni je licno zao sto jmoju drzavu vodi psihopata koji place,drhti prenemaze se ,glumata arci u prazno drzavne pare uzima sa zapada abnormalne kredite koje vise niko nece moci da vrati ALI MORAM DA PRIZNAM DA NAROD VOLI OVOG CIKU SA BICEM KOJI BICUJE U DIVLJEM GALOPU I PLJACKA SOPSTVENI NAROD i dok jedan deo opljackane populacije rezi i cvili drugi deo napusta drzavu i bezi u bivse republike Sfrj A TRECI DEO IDE POD PRISILOM ILI SA LJUBAVLJU to sada vise niko nezna ali intelektualni krem Srbije ce biti u Beogradu u Petak medjutim pocinje leto i necu da razmisljam o BUDZATOM BOLESNIKU sada pocinje ADRENALIN DA RADI SUNCE JE IZVOR ZIVOTA IDEMO JAKO
 
Ne znam na koje subvencije misliš?Picousti ološ mi uzima 10 puta više nego što dobijem od ovih bednih 5200 po hektaru,koje i ne dobijam za sve površine koje obrađujem.Za vreme "žutih lopova"smo dobijali 14000 plus refakciju za dizel.Dizel je koštao manje od 100 dinara.Nije postojao porez na poljoprivredno zemljište.Cene poljoprivrednih proizvoda na berzi su bile tu negde kao u Evropi a ne retko i veće.Da ne nabrajam više ali ti "žuti lopovi"su podigli sva poljoprivredna gazdinstva iz mrtvih.Setite se šta smo imali devedesetih kada smo kupovali dizel na kante švercovane iz Rumunije a košta 2 marke.Daleko od toga da je sve bilo sjajno za vreme onih prošlih,ali je bilo bnogo bolje od ovih fašističko-ološko-sendvičarskih naprdnjaka.Oni bar nisu prodavali obradivu zemlju kao ovi PKB.De su im rudnici?De su aerodromi?Rasprodali su ovi i više nego što mi znamo.
Da napomenem samo da se ne bavim politiom i da nisam član ni jedne stranke,ali ovo nikako ne mogu da podržim jer vodi u propast.
 
Pa zasto dajes drzavi ako ti nije dobro ne moras uplacivati doprinose..ako i dalje nije dobro odes u Austriju,Nemacku,Italiju i budes gastrarbajter i gledas nas sa one strane i sve ok.Mislim glupo poredjenje cena poput nafte koje formira trziste,kao kad bih ti ja rekao da je za vreme druga Tita nafta bila(lupam)20din a sad je 160din.Ves masinu si mogao kupiti za tepsiju paljusa a,sad ta Gorenje masina kosta dobrih 300e.Radio sam poljoprivredu i za vreme Milosevica dok nisu bile subvencije,i za vreme Dosmanlija sa subvencijama koje su dobro dosle,radim i sad kao da ih gotovo i nema i nastavicu(do kad?pa dok mi se isplati kao i svaki posao).A,meni je zao sto ne moze kao nekad da se sedne u kafanu u centru sela i tu je Kajn,tu je ovaj sa pecatom mesne zajednice i samo se stampaju ugovori o koriscenju zemljista koje se i ne radi ali,zasto bi se i radilo kad se pokupi 80h i uzme se 8000e i svi zadovoljni.Ba me interesuje gde su sad ti veliki poljoprivrednici,i bas me interesuje sta su unapredili u poljoprivredi od ti 14000 din subvencija.
Nije realno ocekivati da svako ko god dodje na vlast pljacka drzavu i da se to moze promeniti preko noci,takodje nije realno da se uplacuje penz.i socijalno 1200e godisnje a,da se ocekuje 500e mesecna penzija.
 
Poslednja izmena:
Pa zasto dajes drzavi ako ti nije dobro ne moras uplacivati doprinose..ako i dalje nije dobro odes u Austriju,Nemacku,Italiju i budes gastrarbajter i gledas nas sa one strane i sve ok.Mislim glupo poredjenje cena poput nafte koje formira trziste,kao kad bih ti ja rekao da je za vreme druga Tita nafta bila(lupam)20din a sad je 160din.Ves masinu si mogao kupiti za tepsiju paljusa a,sad ta Gorenje masina kosta dobrih 300e.Radio sam poljoprivredu i za vreme Milosevica dok nisu bile subvencije,i za vreme Dosmanlija sa subvencijama koje su dobro dosle,radim i sad kao da ih gotovo i nema i nastavicu(do kad?pa dok mi se isplati kao i svaki posao).A,meni je zao sto ne moze kao nekad da se sedne u kafanu u centru sela i tu je Kajn,tu je ovaj sa pecatom mesne zajednice i samo se stampaju ugovori o koriscenju zemljista koje se i ne radi ali,zasto bi se i radilo kad se pokupi 80h i uzme se 8000e i svi zadovoljni.Ba me interesuje gde su sad ti veliki poljoprivrednici,i bas me interesuje sta su unapredili u poljoprivredi od ti 14000 din subvencija.
Nije realno ocekivati da svako ko god dodje na vlast pljacka drzavu i da se to moze promeniti preko noci,takodje nije realno da se uplacuje penz.i socijalno 1200e godisnje a,da se ocekuje 500e mesecna penzija.
To je mozda bilo u nekoj vukojebini bilo gde ti zivis,kod nas su uzorani i atarski drumovi,ne postoje njive koje se ne rade,zar ti stvarno mislis da je neko ko obradjuje 80 ha u Vojvodini mogao nesto specijalno da napreduje sa 8000 e subvencija?Momentalno su nam skocile arende za 150 e/ha.Naravno da je bolje sadasnjih 850 e nego 8000 e?Jesi ti svestan da sve okolne drzave daju subvencije seljacima i da nasa roba i cene nisu konkurentne zbog toga ili ti je samo krivo sto je neko naplatio subvencije u tvom kraju za neki parlog a ti nisi uspeo?
 
Kod nas zuti su svasta rasprodali po bagateli,tesko ce ponovo doci na vlast u nasem kraju..
Zanimljivo! Veruj mi da nije bas za prastanje ni onima koji nisu bili rodjeni ili su klinci bili 90-tih jer snose krivicu za neupucenost i ne zaintersovanje za istinitu realnost koja se desavala tih 90-tih i oni, a po najvise njihovi tupi roditelji koji su ih tako uputili u sustinu price! Dok, danas puna im je usta neznanja i laznih informacija u njihovim glavama i to sve zbog naivnosti i pracenja ovakvih medija koje imamo zadnjih godina.
Jesu zuti prodali dosta toga i to stoji ali da li si se pitao sta je prodato? Ono sto vise nije bilo nikakve sanse pokrenuti iznova. Prodate zidine koje su bile prazne od silnih kradja od '90 do 2000.
Pun mi je .... onih kome istorija cirkusa na ovim prostorima pocinje od 2000 god. na ovamo a prave se ludi po pitanju toga ko je sje.o totalno drzavu od 90 do 2000!
 
Ne znam da li je bili mućki u vreme 14.000, ali nešto ne verujem jer znam da tada nije bilo parloga, renta je bila 200€. Danas ima parloga sve više i više. Renta je opet pala na 0€ po hektaru u ravnici uz Moravu gde je zemlja 1klasa. Samo radi, ne treba pare, da ne nikne bagrem.
Nafta je bila više subvencionisana. Čak je i ova ekipa 2013-te zadnji put davala -50din po litru. Sada su, videvši da se zaoštrava uveli 1200din.
Ne menja se ništa za noć, ali za 7god dete pođe u školu a ti se pozivaj na noć.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh