Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Скоро сам присустовао удесу мотора и аута у селу шетао клинце и само чујем бууумм вратим се 30-ак метара назад и човек лежи на сред пута не мрда.Овај што је возио прошао са неколико прелома други летео и ударио у асфалт без кациге прелом кичме на три места пукла лобања, нагњечен мозак, оперисан у коми...
 
Samo da ti napomenem da kao zamenik komandira baterije sam par puta bio na osmatračnici koja se nalazi na par stotina metara od neprijateljske prve linije.Ne dovršena spratna kuća kojoj je izrešetana svaka cigla sem sa zadnje strane.Kakve tu gaće trebaju ako uopšte znaš kako funkcioniše artiljerija.Kad te neko gađa skoro danonoćno.Uz put padne i po koja granata od minobacača kao šlag na torti.VBR gađa retko i u izuzetnim situacijama i vidim dobro šta se dešava.Tek kada tenkisti i minobacačlije ne mogu ništa da urade.A i pretežno je služio da bi zaplašio neprijatelja.Bio sam svedok kad je 16 projektila ispaljeno u prazan prostor gde niko nije stradao ali je gorelo i nebo i zemlja.
Ko je Vas guštere pustio u čišćenje terena.Na kom delu ratišta si bio.Taj baš nije bio zdravog razuma.

Pa nismo mogli mi iz kasarne u pozadinu od Vas koji ste vec zauzeli busiju :osmeh: A i nesto slab odziv bio Srba patriota :osmeh: Slovenija,Vukovar, Zagreb, Slunj svuda gde je bilo gusto, pa na kraju dosluzenje 2 meseca Pamcevo, ne znam kakvi te gusteri spopali.
 
Скоро сам присустовао удесу мотора и аута у селу шетао клинце и само чујем бууумм вратим се 30-ак метара назад и човек лежи на сред пута не мрда.Овај што је возио прошао са неколико прелома други летео и ударио у асфалт без кациге прелом кичме на три места пукла лобања, нагњечен мозак, оперисан у коми...
I sad ko kome da se milosnih majki,jebali ih motori,pod jedan ako se me može voziti auto sa papučama na nogama,onda nebi se smelo voziti motor,sve od 100 kubika ,bez kompletne motoraške opreme odelo kaciga rukavice čizma.
Sad će ovog majkana da leči narod koje je narod uplatio ,a sve zbog gluposti.
 
Код мене у селу овог лета све неки радови: проширен пут и банкине до суседних места, асфалтиран паркинг испред "Гомекса" (до тада био насута ризла), асфалтирано пар попречних улица које су вазда изостављане, равнају и насипају неколико дужи на једном прометнијој "атарској магистрали", постављају "бехатон" у центру села...

Гледам све то и рек'о - ово ће канда Вућић да дође... Кад оно није Вућић, већ врли нам министар пољопривреде. Као, долази за неки дан да посети једног пољопривредника.... који је успут напрдњачки одборник и тако... Сад, тај тип је тип на месту, шљакатор само тако и ОК сам са њим, али брате, влас' више не мож' да буде спонтана ни кад "силази међ' народ".
 
Pa nismo mogli mi iz kasarne u pozadinu od Vas koji ste vec zauzeli busiju :osmeh: A i nesto slab odziv bio Srba patriota :osmeh: Slovenija,Vukovar, Zagreb, Slunj svuda gde je bilo gusto, pa na kraju dosluzenje 2 meseca Pamcevo, ne znam kakvi te gusteri spopali.
Pa da ste vi to očistili,mi ne bi trebalo ni dolaziti.Koji si rod vojske-definiši nešto da bi mogli o nečemu pričati.Ja sam Rezervni kapetan-raketaš 91 sam bio oficir računač i ZKB na malom VBR-u -PLAMEN što vuče Tam a 99- sam bio Komandir PORB-(BOV-a sa 6 lansirnih raketa-POLK-9K-11-maljutka)-dužio sam128 projektila.Ako ti je poznato koliko traje život u borbi jednog protivoklopnjaka sve bi ti bilo jasno.Srećom nisam morao da testiram.
 
Poslednja izmena:
VP Nis septembar '89 i mesec dana Trebinje divertzanstko izvidjacka obuka.To sto ti pricas da Srbija nije bila u ratu je i ono sto je nama prodavao Milosevic sve je to deco vojna vezba i van zone ratnih dejstava :haha: jer za rezervu su trebale dnevnice, a i rezervisti bili mahom nesposobni kad vide plavi koverat :sjasi: prvi smo usli u Maribor u Tone Tomisic kad je pocelo sranje mi kao popuna ceti vojne policije sa sve pricom ma idemo deco samo da ih rasteramo.Pa onda Vukovar,Zagreb, Slunj a o selima i manjim mestima mogu dve strane da se ispsiu i sve to bez smene kao rezervisti koji su bili po 45 dana, a mi 8 meseci, dva puta zarobljavani, izginulo 9 klasica, 3 teski invalidi i dok ste se vi igrali sa VBR i rusili kuce mi smo u tim kucama svasta gledali i preziveli, tako da druze budi srecan sto si gledao sa osmatracnice :ppozdrav:
 
Nisam znao da se upuštam u raspravu sa specijalcem sa intezivnom obukom od mesec dana-pa moram da se povučem iz rasprave.Nismo videli plavi koverat sem kada smo dobijali pozive za vojnu vežbu.:ppozdrav:
 
Nema radosnih vesti iz Vasingtona? Da je nesto specijalno uradjeno vec bi bilo specijalnog ukljucenja.
 
...али брате, влас' више не мож' да буде спонтана ни кад "силази међ' народ".
Sve je sračunato. Ulaže se u lični marketing, ne u dobrobit. Kamere dolaze, mora da bude lepa pozadina.
Kod nas kad dolazi Palma u selo, prvo dođu da zakrpe rupe i zamene sijalice. Ekipa sa trimerima da pokosi i odveze žbunje. Onda dođe cisterna dan ranije da opere plato i put a tog jutra dođu komunalci sa metlama pa metlaju asfalt. Palma izigra kolo, kamere snime lepotu i posle toga naredne 4godine propadamo kao stara šupa
 
Pa da ste vi to očistili,mi ne bi trebalo ni dolaziti.Koji si rod vojske-definiši nešto da bi mogli o nečemu pričati.Ja sam Rezervni kapetan-raketaš 91 sam bio oficir računač i ZKB na malom VBR-u -PLAMEN što vuče Tam a 99- sam bio Komandir PORB-(BOV-a sa 6 lansirnih raketa-POLK-9K-11-maljutka)-dužio sam128 projektila.Ako ti je poznato koliko traje život u borbi jednog protivoklopnjaka sve bi ti bilo jasno.Srećom nisam morao da testiram.


Zoki jel' to ona zajebancija iz jna? Nama su na obuci trubili da u realnoj borbi u ratu, pripadnici nase sluzbe zive u prosjeku 7 minuta.:haha: Pa koji moj cu i da idem u borbu.
 
Mnogo ti se prividjaju neke stvari, kloni se sunca i pij dosta tecnosti, generale.
Ja bih te zamolio bez ironije i vređanja.Ja tebe nisam vređao.A i iz tvog profila se ne vidi ni ko si ni šta si.Nemaš nijednog prijatelja na forumu,tako da mi je sve jasno i ne znam što sam se upuštao u raspravu i trenirao ostale članove foruma.

- - - - - - - - - -

Zoki jel' to ona zajebancija iz jna? Nama su na obuci trubili da u realnoj borbi u ratu, pripadnici nase sluzbe zive u prosjeku 7 minuta.:haha: Pa koji moj cu i da idem u borbu.
Jeste i nije zajebancija.Ako promašiš onda važi pravilo.Nije u praksi tako.Zavisi šta gađaš i od sposobnosti druge strane.Kakvu ti Bog dodeli sudbinu.

- - - - - - - - - -

Zoki jel' to ona zajebancija iz jna? Nama su na obuci trubili da u realnoj borbi u ratu, pripadnici nase sluzbe zive u prosjeku 7 minuta.:haha: Pa koji moj cu i da idem u borbu.
Jeste i nije zajebancija.Ako promašiš onda važi pravilo.Nije u praksi tako.Zavisi šta gađaš i od sposobnosti druge strane.Kakvu ti Bog dodeli sudbinu.
 
Pa prividjaji ti se neki specijalci, gusteri i ostalo. A pazi diverzantsku obuku poligob i redni broj 1 :haha: AP M70AB M76 i tetejac, prvo ti neki zastavnik trubio o MES, pa se malo igras sa pastetom, onda dodje drugi koji ti objasni na brzini sve o Optickom nisanu "ZRAK", a u stvari ti ssmo objasni sta ke sta na koncanici i ona gadjanje, jer kao diverzant mozes da zarobis snajper pa da znas da pucas :haha: i dobijes cuvenu knjizici prirucnik za diverzanta gde pise sve to isto,a od izvidjaca smo nedelju dana isli u neku sumu jeli pecurke i jednom gustera i ostalo gulis poligon, a da uce te i kako se ulazi u objekat po sistemu JNA svi ispred vrata jedan se zatrci ustali upadaju :haha:

Jos ta obuka bila kao nagrada za uzornu vojsku, a ovi sto ostali ili nisu hteli uzivali mesec dana :osmeh:

I sve to sto nas JNA naucila palo u vodu vec na prvom zadatku, bilo je ono ko ce da vice juris i mosi bombu u zubima :haha: Al posle dve nedelje proradi instikt za prezivljavanje pa zaboravis 'atomski zdesna" i radis onako kako mislis da ces da prezivis :osmeh:

Sila nebeska bre JNA bila :haha:

A da i jedan major na Slunju silan ratnik i oslobodilac, nije smeo bez strazara iz satora do senkrupa :haha: pa onda zezali strazu dal su lepo istresli sve.
 
Ne znam dali je bilo potrebno da se miješa engleski sa jezicima sa ovih prostora. Ima nas starijih koji ne znamo strane jezike ali valjda ćemo se naviknuti.
 
Kliknes na svoj nick name na pocetnom ekraju,zadim sa leve strane nadjes opciju Opšta podešavanja tu ti je prva opcija za promenu jezika,prebacis na Srpski i nemas vise problem.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh