Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Čistka je trajala svaki dan. Neki tvrde da su mu na duši nekoliko miliona ljudi. Nije mogao svima da sudi i presudi. Ubijalo se na reč. A to da je ubijen za izdaju ili korupciju, to su samo izgovori da smakneš protivnika.
Priča se da je žrtvovao pojedina sela da bi isprobali atomske bombe.
 
Kako vidim, ima ovde stručnjaka koji sve znaju, svaka čast, imate informacije kao da ste završili ekonomiju, istoriju, vojnu akademiju, politikologiju i filozofiju, onako u najmanju ruku, a plus toga imate pristup ekstremno poverljivim informacijama.

Ovo onako na prvu ruku, neda mi se da čitam baš sve redom.
 
Čistka je trajala svaki dan. Neki tvrde da su mu na duši nekoliko miliona ljudi. Nije mogao svima da sudi i presudi. Ubijalo se na reč. A to da je ubijen za izdaju ili korupciju, to su samo izgovori da smakneš protivnika.
Priča se da je žrtvovao pojedina sela da bi isprobali atomske bombe.


Pa kada je tako,ne bi trebalo toliko da ga vole.Procitajte pazljivo clanak,povrsnost nikada nije dobra.Ako Vas taj period istorije Rusije interesuje proucite ga bolje,mozete i na internetu naci mnostvo podataka.Ne ponavljajte te propagandne panfflete istina nikada nije crna ili bela.Niko ne porice da je bilo gresaka,ali pitanje koje ostaje da li su takve mere u odredjenim okolnostima opravdane.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/reportaze/aktuelno.293.html:759620-Sta-je-Staljin-Rusima



Jedan od najboljih romana svetske knjizevnosti Majstor i Margarita govori kroz metaforu o Moskvi tridesetih,Tu je Staljin prikazan kroz demonski lik Volanda,medjutim tu je Majstorsko umece Bulgakova doslo do vrhunca.Sigurno da je tajna policija svaki list rukopisa fotografisala i nosila Staljinu i da je Bulgakov napisao i jednu pogresnu recenicu ostao bi bez glave.Mora da je se Staljinu silno dopao moto Volanda kojim pocinje roman,a koji je Bulgakov preuzeo iz Fausta."
...ali ko si ti, najzad? - Deo sam one sile koja večito stremi zlu, a večito tvori dobro.”
Ne treba zaboraviti da je Staljin najobrazovaniji od svih ruskih vladara ikada.Cenio je strucnjake svih profila,pogotovo kvalitetne pisce,jer je isam imao literalnog talenta.Nazalost,to je bila i nesreca za slabije pisce jer su zavrsavali u gulagu.
 
Sto se ekonomije tiče, ono su citati poznatih profesora koji su mi delovali logični pa sam ih upamtio. Što se Ruske ekonomije tiče, dosta sam saznao od Vučića u njegovim TV gostovanjima. Pažljivo ga slušam. 90% priča gluposti a nekad kaže i istinu.
Što se istorije tiče, svaku priliku sam koristio da pričam sa sada već pokojnim partizanima, četnicima, policajcima, udbašima. Pričao sam sa udbašem Žicom iz Lapova koji me je vodio u podrum i pokazao bistu Staljina. Zakopao je bistu pa pobegao za Francusku od Tita. Vratio se ‘90-ih.
Pričao mi je kako je ubijao za UDBu posle rata. Nije se sudilo. Npr dovoljno je da bilo ko iz sela kaže da je pop sarađivao sa četnicima, odmah dođe Žica, izvede ga ispred crkve, natera da klekne i bum. Nema advokata. Svi mora da drhte i da se plaše vlasti.
Ne može niko da me ubedi da je normalan onaj koji je spreman da ubije čoveka za reč, pa tako smatram da je i Staljin bio lud čovek. Ne želim da čitam o veličanju čoveka čije su ruke krvave do ušiju.
 
Sto se ekonomije tiče, ono su citati poznatih profesora koji su mi delovali logični pa sam ih upamtio. Što se Ruske ekonomije tiče, dosta sam saznao od Vučića u njegovim TV gostovanjima. Pažljivo ga slušam. 90% priča gluposti a nekad kaže i istinu.
Što se istorije tiče, svaku priliku sam koristio da pričam sa sada već pokojnim partizanima, četnicima, policajcima, udbašima. Pričao sam sa udbašem Žicom iz Lapova koji me je vodio u podrum i pokazao bistu Staljina. Zakopao je bistu pa pobegao za Francusku od Tita. Vratio se ‘90-ih.
Pričao mi je kako je ubijao za UDBu posle rata. Nije se sudilo. Npr dovoljno je da bilo ko iz sela kaže da je pop sarađivao sa četnicima, odmah dođe Žica, izvede ga ispred crkve, natera da klekne i bum. Nema advokata. Svi mora da drhte i da se plaše vlasti.
Ne može niko da me ubedi da je normalan onaj koji je spreman da ubije čoveka za reč, pa tako smatram da je i Staljin bio lud čovek. Ne želim da čitam o veličanju čoveka čije su ruke krvave do ušiju.

Pa kada Vas ne interesuje to,nemojte o tome suduti.Pustimo ruski narod da on sudi,to se i njih najvise tice.

- - - - - - - - - -

Prosto popularnost mu raste,ljudi ga vole i traze .Mozda ga i dobiju,samo Bog zna sta ce biti.A Majstor i Margarita nije nikakvo propagandno delo vec jedan od najboljih romana ikada napisanih.Ali nije za svakoga,neki ne uspeju da ga razumeju.
 
Prosto popularnost mu raste,ljudi ga vole i traze .Mozda ga i dobiju,samo Bog zna sta ce biti.


Ne treba država da dobije vladara da bi bila uspešna, to je dokazana zabluda. Vladar joj treba da joj bude zabavno kao Englezima

USA je dobar primer šta treba da bi se kapital slio kod tebe. Patenti.
Kada kupite Colu, Pepsi, Fantu, Rosu, Plazmu tj sve od Bambija i Marbo, dobar procenat ide za USA. Ne trebaju njima naši rudnici. Treba im stabilan dinar da lako uberu prihode i iznesu.
 
https://www.google.com/amp/s/www.te...-necete-verovati-ali-grcka-nije-ni-blizu-vrha

Nisu ti tačni podaci. Rusija duguje oko 50% BDP, ili ti oko 700mljrdi. Najveći problem Rusa je što se BDP zasniva na izvozu prirodnih bogatstva što se pokazalo da to nije zdrava i održiva ekonomija.
Ja bih rekao da im je još veći problem ta anketa gde 50% oplakuje Staljina kao mi Tita. Taj komunizam nas je napravio da bez oca ne možemo te nas lako vođe mogu jahati. Praštamo nešto što se ne oprašta.
Što se ekonomije tiče, brojke nama smrtnicima ne znače ništa. Služe vođama da nas lažu. Eto na primer AV kaže da smo mi imali rast skoro 5% BDP prošle godine, dok su Nemci jedva prebacili 1%. Poslovali smo 3x bolje od Nemaca. Da li je to tačno? Tačno je. Nije slagao.
To u stvarnosti izgleda ovako.
Dobra krava (DE) daje 10.000l mleka. Ove godine je podigla prinos za 1% i sada daje 10100L.
Slaba krava (RS) daje 1000L mleka. Popravila se 5% i sada daje 1050L.
Koliko godina treba slaboj kravi da se makar približi prinosu dobre krave?
Znači valjaju nam babe i žabe u rezultat uspeha.

Kolko su rusi prosti da baziraju Bdp na prirodnim bogactvima potvrdjuje i cinjeca da su za od pocetka sankcija pre par god od jednog od vecih uvoznika psenice postali veliki izvoznici i debelo uzburkali svecko trziste zitaricama?.Oni imaju da ne znaju ni oni sta sve imajj i sta mogu.Da ne pominjem nedavno odrzan sastanak Opeca o smanjenju proizvodnje nafte medju kojima je i Rusija.Tako da sadadnja politicka situacija u Venecueli(da ne zaboravimo da Venecuela ima vece zalihe nafte od Saudiske Arabije ili recimo Irana,no Ameri im pomazu zbog slobode ljudi i govora njih nafta ne interesuje)ide debelo na ruku Rusima.
 
Sto se ekonomije tiče, ono su citati poznatih profesora koji su mi delovali logični pa sam ih upamtio. Što se Ruske ekonomije tiče, dosta sam saznao od Vučića u njegovim TV gostovanjima. Pažljivo ga slušam. 90% priča gluposti a nekad kaže i istinu.
Što se istorije tiče, svaku priliku sam koristio da pričam sa sada već pokojnim partizanima, četnicima, policajcima, udbašima. Pričao sam sa udbašem Žicom iz Lapova koji me je vodio u podrum i pokazao bistu Staljina. Zakopao je bistu pa pobegao za Francusku od Tita. Vratio se ‘90-ih.
Pričao mi je kako je ubijao za UDBu posle rata. Nije se sudilo. Npr dovoljno je da bilo ko iz sela kaže da je pop sarađivao sa četnicima, odmah dođe Žica, izvede ga ispred crkve, natera da klekne i bum. Nema advokata. Svi mora da drhte i da se plaše vlasti.
Ne može niko da me ubedi da je normalan onaj koji je spreman da ubije čoveka za reč, pa tako smatram da je i Staljin bio lud čovek. Ne želim da čitam o veličanju čoveka čije su ruke krvave do ušiju.

Ti sto su se vracali iz Engleske ili po tvome iz Francuske 90-tih , jeste pobjegli od partizana , ali zbog brade , a ne staljina:haha:.
 
Pogotovo teniserke i manekenke .

- - - - - - - - - -

Narod ko narod , država ko država , sve je to manje više subjektivno i relativno . 2 ključne razlike i obe negativne , Rusije spram ostalih
1. Nuklerane medjukontinentalne rakete
2. Jako aktivni ostaci obavještajnih službi
 
Pogotovo teniserke i manekenke .

- - - - - - - - - -

Narod ko narod , država ko država , sve je to manje više subjektivno i relativno . 2 ključne razlike i obe negativne , Rusije spram ostalih
1. Nuklerane medjukontinentalne rakete
2. Jako aktivni ostaci obavještajnih službi


Pa mnogi su planirali da dele Rusiju ali...


http://www.odbrana.mod.gov.rs/odbrana-stari/vojni_casopisi/arhiva/VD_2018-2/70-2018-2-04-Jevtic.pdf




https://www.amazon.com/Demon-Geopolitics-Haushofer-Educated-Hitler/dp/1442261137
 
Ma , ovo je što se tiče pod navodnicima svjetske političke situacije totalno laički forum , bar nas većina nije upućena u diplomatiju , a i kako bi , kad smo na traktorima , a ne u senatu ili dumi , ali činjenice su jasne . Svijet je uveo Rusiji sankcije , nevoljno , dabome , tako velikoj državi , ali šta drugo mogu . Zovu ih na preispitivanje postupaka , ali džaba , u sve se petljaju , njihove službe žive u 20. vijeku , sve normalne države im , jedino što mogu , produže sankcije i dalje . To su činjenice , to svi vidimo . Što pričamo o ovome ? Zato što ovde na nas imaju ogroman uticaj , na naše političare , umjesto da nas puste na miru . ... a narod zaljubljen , ... a u ljubavi nema razuma.
 
Ja vidim da si ti zaljubljen u USA.Nema veze ko je na traktoru a ko ne.Svi smo mi jednako pozvani da mislimo svojom glavom.Svet ide ka novoj prekompoziciji a Balkan je jedan od kljucnih regiona na kojima se lome koplja.Sve fabrike u svetu stancuju municiju maksimalnim kapacitetima,pa i ove balkanske.Svi se spremaju za "ne daj Boze'',zatvarati oci pred tim cinjenicama je veoma glupo.
 
Odrastao sam kao i većina ovde uz filmove kaubojske i akcione , stripove , muziku anglosaksonsku , starke , adidaske i teksas jakne , farmerice , maštali o golfovima a ne ladama . Za Ruse kao mladi nismo ni čuli , jedino od dede i babe , komšija koji su iselili davno pa dodju ponekad Poljaci i Ukrajinci , uglavnom sve najgore . Sad odjednom ljubav , ipak je to odskora , što se čudiš ?
Što se rata tiče , nedaj bože , al ima i za to rješenje , vidi se iz istorije koji vojni blok je obezbjedio najduži preiod mira za svoje članice . Sve su to ćinjenice koju vide djeca u snovnoj i srednjoj školi , ali došli agenti crveni i prosuli afrodizijak prema rusiji kroz medije ...
 
Ne znam puno o Ruskoj krizi, sem što sam čuo od AV. Pre 2-3god je u Ćirilici pričao da su Rusiju sankcije ozbiljno uzdrmale i da imaju rupu koju mogu da pokriju samo devalvacijom rublje za 20%. Ne znam šta je dalje bilo.
Tada je i rekao da nas niko sem EU nije pozvao u savez, tako da ne lupamo gluposti o savezu sa Rusijom i Belorusijom. Inače i Lukašenko ima neki čudan odnos prema sankcijama Rusiji.

Sto se amera tiče, Svaki izlazak na internet, počev od pretrage na Google, ubaci po neki cent amerima u džep. Ja ne dam, ali oni uzmu pare na sve što ti iskoči kao “sponzorisano”. Svi patenti su njihovi. U takvom društvu može i ludak Tramp da bude uspešan predsednik. Ne treba im municija.
 
Ti sto su se vracali iz Engleske ili po tvome iz Francuske 90-tih , jeste pobjegli od partizana , ali zbog brade , a ne staljina:haha:.

Žica i Ruža, sigurno su došli iz Francuske. Čak mi je i pričao kako je bežao i zašto u FR, ali je to bilo 96-te pa sam zaboravio.
Voleo bih da čujem nekog iz Lapova ako ima, da poznaje tog čoveka. Kuća u centru varoši, preko puta Dragičine diskoteke. U prizemlju je bio TV servis Philips. Ne verujem da su živi. Sin im je negde u selu Lapovu, imao farmu krava. Sa ocem nije nikad govorio.

_______________

Momo, što se tiče onih koji bi da budemo Ruska gubernija, voleo bi da mi kažu koja je to država plakala kada su Rusi izlazili iz nje? Ili koja je propala nakon napuštanja Istočnog bloka? Zašto je NATO Nemačka bila jača od DDR-a?
Neki tu iz sela idu da rade u Istočnu Nemačku. Kažu da matori Nemci i danas znaju Ruski jezik. I Angela zna Ruski jer je iz DDR-a.
 
Narod ko narod , država ko država , sve je to manje više subjektivno i relativno . 2 ključne razlike i obe negativne , Rusije spram ostalih
1. Nuklerane medjukontinentalne rakete
2. Jako aktivni ostaci obavještajnih službi
Sta bi ostalo od Rusije da nema jaku vojsku, sta mislis?
cini mi se da i ameri imaju medjukontinentalne rakete i svoje resurse rasporedjene nadomak Rusije
Jel zna neko za neki rat koji je se vodio posle 2sv. da ameri nisu ucestvovali ili na neki nacin bili umesani
I onda kazu rusija pretnja, uvodimo im sankcije... verovatno sto brane svoju drzavu
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh