Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prolazio odavno pored jedne grupe strajkovali nesto...uglavnom delju slaninu,kobasice...neki moderan strajk sa jelom:sta: nisam suguran koja je svrha ali svakako bolje nego onaj bez jela.
 
1500 dinara... berba malina...

D97x97JXkAEGYkW.jpg:small

Dnevnica od 7 do 19 casova je 2500 din. u proseku uz nju idu i dva obroka osveženje i kafa.I nema radnika!!!Takodje ide i 300 din po satu branje ali radnikova hrana i prevoz.Ili ide 50 do 70 din po kg.
Ovo je neka negativna kampanja hladnjacarko izvoznog lobija
 
Slazem se. Nigde ovde ne pise da je dnevnica 1500 din.

A nekako mi je najpravednija opcija branje po kilogramu. Na taj nacin ti gazda ne stoji nad glavom, ne meri ti vreme dal si jednom ili 5x bio do wc-a, danas beres 3h, sutra mozes 10h i opet ok. Svima lepo.
 
A odakle ima pare za kafić?

Kod nas su neki otišli u Nemačku da beru jagode. Još se nisu vratili, ne znam kako su prošli.
Maline se beru po kilogramu. Tu jedan plaćao prošle godine 40din kg a ove godine je povadio maline i posadio kornišone. Ostavio samo malo da beru porodično.
Ne Željinu plaćaju 2.000din dnevnicu branje, polaganje sadnice i svi ostali radovi u malinjaku. WC-i su pokretni i nalazi se na svakih 50m tako da nema dangube
Dnevnica u drva je najveća. Ide od 2-6.000din.
 
Iz ili,moji prijatelji tamo su imali dedu,tata im je odande.
Isto tako kako su imali dedu,tako su imali i šumu.
Ljubiša od starosti ,a šuma od lopova.
 
Vecina gradjana Srbije OSECA DA SE NESTO RADI I MNOGO JE OPTIMIZMA I ENTUZIJAZMA MEDJU OVOM VECINOM.Ovi gradjani KOJI NE OSECAJU NISTA MASOVNO NAPUSTAJU SRBIJU I ODLAZE DA RADE SEZONSKE POSLOVE U HRVATSKOJ,SLOVENIJI I CRNOJ GORI.Znaci nijedan Slovenac i Hrvat nisu dosli da rade u Srbiji ALI NASI LJUDI ODLAZE U SLOVENIJU I HRVATSKU I PREZADOVOLJNI SU ispunjeni ,srecni ,prezadovoljni a iz Hrvatske svakodnevno odlaze Hrvati napustaju rodnu grudu tj drzavu u kojoj po njima nema neke ozbiljne matematike ALI ZA NASE LJUDE HRVATSKA JE OBECANA ZEMLJA.To je PRAVI PARAMETAR GDE SMO MI I DOKLE SMO STIGLI a BUDZATI PRICA LI PRICA nas vodi BOLESTAN COVEK PSIHICKI i to meni nije sokantno meni je najveca senzacija NAROD KOJI PSIHOPATI DAJE PUNU PODRSKU a i ovaj savrseni post DA NASI LJUDI IDU NA MITING ILI ZA DZABE ILI ZA CRVENU A NE ZELE DA RADE ZA 3000 a mozda to i nebi bilo tako ALI NJIMA JE NAREDJENO DA MORAJU DA KRENU ILI BI SE NESTO OZBILJNO ODIGRALO AKO BI OTKAZALI POSLUSNOST.fAKULTETSKI OBRAZOVANI LJUDI SA BUDZETA DAJU OTKAZE I ODLAZE ZA SLOVENIJU.Medjutim sve ove praznine u zemljama u okruzenju su dobre za gradjane Srbije jer da nije toliko potraznji VRHOVNI KOMANDANT BI NATERAO CELU NACIJU DA SE UCLANI KOD NJEGA I platice bi bile vise nego skromne a ovako CE MORATI DA PODIZE PLATE I HONORARE INACE CE VRLO BRZO SRBIJA OSTATI BEZ NAJBITNIJIH PROFESIJA STO NIJE ISKLJUCENO
 
Iz ili,moji prijatelji tamo su imali dedu,tata im je odande.
Isto tako kako su imali dedu,tako su imali i šumu.
Ljubiša od starosti ,a šuma od lopova.
Sve si u pravu. Kradu i od ljudi koji jos uvek zive tu,a da ne pricam o ljudima koji su se odselili. Srama nemaju. Ja muku mucim iako sam svaki dan u selu. Ako nije tajna odakle su prijatelji?
 
A odakle ima pare za kafić?

Kod nas su neki otišli u Nemačku da beru jagode. Još se nisu vratili, ne znam kako su prošli.
Maline se beru po kilogramu. Tu jedan plaćao prošle godine 40din kg a ove godine je povadio maline i posadio kornišone. Ostavio samo malo da beru porodično.
Ne Željinu plaćaju 2.000din dnevnicu branje, polaganje sadnice i svi ostali radovi u malinjaku. WC-i su pokretni i nalazi se na svakih 50m tako da nema dangube
Dnevnica u drva je najveća. Ide od 2-6.000din.

I najveca robija je u drvima,kolika god da je dnevnica mala je.
 
Veruj mi da su drva pesma u odnosu na maline, bar za mene. Od malena sam kuburio sa drvima i nikad nisam toliko radio dok nisam zasadio maline. Jedino sto je sa drvima po sumi rizik mnogo veci. Inace maline za rad zajebane samo tako. Dobro, nisam ni za jedno ni za drugo iso u dnevnicu, ali opet mislim da je tako.
 
Što se mene tiče, radije idem u drva nego bili koje heklanje, pletenje, endlanje
Dnevnica 50€ je na planini Yuhor. 6 dana radiš a sedmi ideš kući. Tu spavaš u baraci. Teški uslovi ali dobra zarada i nema posla uvek. Samo dok je pogodba. Išli neki iz mog sela, radili tamo. Inače ovi lokalni drvari plaćaju max 20€. No nema više radnika ni za to. Otišli i oni za Dojčland. Uskoro će da počnu azilante da zapošljavaju.

Jes vala digo penzije, alal mu miško. Moja tetka imala pre 10god 9.000, sada ima 10.400. Jes da je pre 10god plaćala telefon 99din, danas 660. Vodu 6din kubik, danas 40. Porez 1.200, danas 4.800 ali ako sve to izuzmeš, nikada veću penziju nije imala a nikada manji ostatak
Eto, i pivo je bilo u kafići pre 10god 60-100din. Danas je od 120-200. Svaka čast.
 
Kod mene u sumu dnevnica 30 evra. Normalno, hrana i pice i ne radi se po 12 sati ko u maline. Nema radnici i to sto se nadje moras da mu dezuras da ne zajebe nesto.
 
Preslovio telefon. Zove se Juhor, i po njoj je nazvana mesna industrija Yuhor. Y stavili da deluje YU
 
Veruj mi da su drva pesma u odnosu na maline, bar za mene. Od malena sam kuburio sa drvima i nikad nisam toliko radio dok nisam zasadio maline. Jedino sto je sa drvima po sumi rizik mnogo veci. Inace maline za rad zajebane samo tako. Dobro, nisam ni za jedno ni za drugo iso u dnevnicu, ali opet mislim da je tako.

Najgori posao koji sam radio je bio voznja sticera :osmeh: pare jesu bile dobre ali je zato teska robija.X puta smo pomagali radnicima da bi se hvatale ture.Pa se natovaris mislis lagano, kad ono planina 4 godisnja doba za 30min,pa se zaglavis pa istovari sa kamiona, pa pretovari sa prikolice na kamion, pa se izvuci iz blata do suvog, tu istovaris kamion i otkacis prikolicu pa se vratis da natovaris ono sa prikolice, pa sve ponovo tovari prikolicu pa kamion, a onako radi uroka okones gumu na panj, pa za lezi u blato, i taman kad zavrsis stane kisa pa upece sunce :haha: Radio sam to i ovde i u Rusiji i nikad vise pa sve da se jos 10 puta rodim :osmeh: A tek sto moze 300 stvari da te ubije i ne pricam o lokalnim sumicama nego kad se ukrkas na vrh Javora pa ni sam ne veruje gde kamion moze da prodje, tamo ljudi jos sa volovima rade :sjasi:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh