Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ne razumeš se u umetnost. :haha: Nije to samo da sedneš i gledaš.Treba da znaš sa kojom vrstom emocija se bori taj magarac,da li su ga u mladosti tukli i za uši vukli pa se sada jadan pati i vene dok ne svene kao cvet...:haha:
 
Šta reći posle onoga kada nam je direktorka Teslinog muzeja, inače dobitnica sredstava ministarstva kulture za svoj časopis kulture, pričala o prvoj i drugoj kosovskoj bici.

Ispumpaj sve što se može iz kase pa makar i na magarce i magarice.
 
Ma to je bilo ispod cene,takav performans bi u svetu kostao petostruko. :haha:A i nije ona uzela sve pare valjda je podelila sa kolegom ipak ih je dvoje.Jeli ovi lopovi na vlasti proveravaju nekad svoje dzepove,da nisu busni pa uvek im malo lopurde.
 
Toyota jeste povukla ogroman kontignet, ali je isto tako dokazala da nije njihova greška.


Platila vise od 1,2 milijarde dolara za odstete(ono sto se zna) i povukla 8 mil auta nazad , kriva za 89 smrtna slucaja , jedan vozac dobio 8 godina zatvora zbog nesrece. Jos gore znali su jako rano sto je uzrok i nisu poduzeli nista da spase barem neciju glavu. Platila milijune za razne kvazi naucnike da je "operu" i tvrde da su glumpavi vozaci krivi:haha:.

Sad "ravnozemljasi" dokazuju da se pedala zaglavila o tepih auta kad postoje naucni radovi koji su dokazali de je greska u softveru, a ne tepihu auta:haha:. Samo treba ukucati u google termin toyota unintended acceleration

Postoje citavi naucni radovi o tome

A evo znam slucajno nesto malo o elektronici i programiranju:haha:. Vidim da su neki poceli pisati o tome koliko osciloskopa imaju:haha:, pa evo ja imam slucajno jedan 2 mlazni 4 kanalni laboratorijski , jedan servisni i jedan rigol digitalni , nekoliko lemnih stanica metcal,weler , i jos kojekavke jeftinjare, puhaljke i vakum lemilice , plus pisanje programa u c-u za pic mikrokontrolere, nekoliko hardverskih programera i dibagera za iste:haha:.
 
Ja imam mesalicu i lopatu,kolica ce pozajmimo i da krenemo u biznis,a onaj fontandzija ce da nam prosa zanat

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Objasnjenje koji hoce da znaju sta se desavalo sa tojotama.

Kad se desi bag (u odredjenim okolnostima ne uvjek) , auto pocinje da ubrzava , kako elektronika kontrolise vakum za servo kocnica ne pomaze vam ni pritiskanje kocnica , bez vakuma vam treba vise od 80kg pritiska na pedalu da bi imali kakvo takvo kocenje. Znaci ne mozete izbaciti u neutral jer elektronika kontrolise i mjenjac koji je automatski. Nemate kocnicu , nemozete izbaciti iz brzine , a motor nabija brzinu.

Pitanje se poteglo kad je vozac policijskog presretaca 45 godina poginuo sa jos 3 putnika u autu pri brzini vecoj od 170km/h. Zvao je policiju mobitelom i objasnio da je njegov tojota leksus podivljao , otkaz servo kocnica, nemoze izbaciti iz brzine i ne kontrolise motor koji nabija obrtaje. U analizi olupine je utvrdjeno da je koceno max koliko se moze bez serva(vakuma) kocnica.


Mozete sami isprobati kako auto koci bez vakuma odnosno serva kocnica , kad ugasite auto u pokretu i pokusate kociti, takvo kocenje je bilo na tim tojotama.

Sad cekam samo da neko kaze pa sta nije izbacio jedro da ga zaustavi:haha:.
 
Bio je lakši od 80kg? Onda je ladno mogao da se protne i otkči klemu
Ja ima dve mešalice i libelu



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jesi li nekad pokusao da kocis bez serva kocnica , da jesi ne bi pisao ovo sto pises.

Postoji mogucnost da ugasis auto ali na zalost i to elektronika kontrolise.


Inace nestle je placao naucne radove da njihova cokolada i secer ne stete zubima vec koriste zubima :haha:.
 
Ja imam 120kg. Naravno da jesam. Svako šlepanje. Mora i mesto da zabode.
Jel ima ključ taj auto? Malo bezveze zvuči da u momentu otkažu 3 stavke, a da on telefonira.
 
Al si se ti druze nalupao sad :osmeh: Al ajmo redom.

Ne postoji Toyota Leksus, vec je taj policajac koji je nakon smrti predstavljen kao vozacko cudo je vozio Lexsus S350
Koji je dve godine ranije pazi sad imao opoziv za fabricku garnituru patosnica.Uoravo zato sto je bilo zaglavljivanja pedale.

Kakva elektronika kontrolise vakum za kocnice? Pominjes neke "ravnozemljase" a pricas njihovu pricu.To oko kocnica je Americki DOT izneo i to nakon testiranja, a napisali su to da dolazi do gubitka kocnica ukoliko se ista druka pri pokusaju zaustavljanja.Sto bi se dogodilo na svakom autu.Isto tako DOT je testovima dokazao da konstantan pritisak na kocnicu zaustavlja Toyotu u razumnom roku i sa prihvatljivm zaustavnim putem.

Pa ni ti nije bilo dovoljno nego je Camry poslat na test u NASU i jedna NASA je rekla da ne vidi nikakav problem i da je Camry 1/1 bezbedan i da postoji vise safe modova koji sprečavaju to nekontrolisano ubrzavanje.

Ajmo onda na EDR slupanih ni jedan sa citljivim podacima nije pokazao da je bilo pokusaja kocenja dakle na 39 vozila koja su uvestvovala kako Ameri kazu u high speed crash nisu u EDR-u imali zabeležene pokusaje kocenja.

Gde su presude da je Toyota kriva za 89 smrtna slucaja?

I jel znas sta je Toyota placala?
 
Ako memaš masu, stegneš se za volan i napraviš pritisak svom snagom. Ne mora masa, može i snaga. Ja sam Pežo 309 vozio 10god bez serva i nisam imao problema. Nagaziš jače i to koči. Problem je valjda kod Citroena sa bombama. Kada ne radi servo, ne radi ništa. Mada smo uspeli da šlepamo ksantiju bez benzina niz Moraču, iako mehaničar tvrdio da nema šanse.
Malo mi neverovatno zvuči da ženi u isto vreme odleti suknja i spadnu gaće moguće je, ali na nekolko hiljade, mnogo je to slučajnosti.
 
I Audi 5000 je isto prosao u Americi, davnih dana :osmeh: Tako da su i FBI i NASA i DOT dokazali da Amerikanci nisu bas bistra i zdrava nacija :osmeh:

A o gubljenju vakuma i tezini pedale bez serva :haha: Dajc pa da vidis sta je suva mehanika :haha:
 
[video]https://m.youtube.com/watch?v=SQNrUqtLF2k[/video]
Kada su to prijatelj Milan i her Žika testirali Ameri nisu ni nos znali da obrišu. :haha: Jbt njima je komplikovan auto sa manuelnim menjačem. :haha:
 
Ima tu iistine i za inteligenciju vozača. Ja dam sestri Pezo, ona kaže ovom ne rade kočnice jedva se zaustavim. Strah je bilo da stisne jako kad videla da jedva staje. To su ovi novi vozači koji ne znaju za auto bez serva nego samo za tiptop.
Pre neki dan dečko 24god probio nadvožnjak i pao na prugu. Satima nije mogao da se seti imena a kamoli šta se i zašto desilo. Možda mu zaglavila klapna pa je malo više usisao u sebe zabranjena sredstva.
iz sela je odakle i Petar90s’mešalicom
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh