Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Да сам видео неког да дивља још под гасом моментално бих реаговао и звао полицију ,па нек они решавају.Наравно да бих испао црна овца али би му помогао да се не убије овако је сад сваки даљи коментар бесмислен и непотребан,оде један млад живот у неповрат...
 
Ovaj sto je p. na motoru,vozio blizu 250 a mozda i vise motor je leteo u vaszduh vise od 10m,cim se zakacio za kabal od struje,1994 godine od mog cala njegov brat je p. na motoru,vozio prebrzo i zez. rizla na putu i pao...
 
čitam ove postove i opet se u meni kupi bes zbog glupavih ljudi iz vlasti koji zbog otimanja para za državni budžet uvedoše da apn-ci postanu motocikli za koje je potrebna a kategorija. Sad masa ljudi kojima je apn bio dovoljan motor više ne može da vozi bez a kategorije. I kad deo tih ljudi položi za a kategoriju probaće da vozi i nešto jače kad sad sa dozvolom to može. I naravno, bez iskustva, neki će i pasti, upropastiti sebe, ne dao bog i neke druge, a dok im je apn bio dostupan veliki motor im nije ni pao na pamet.
a имаш и правило које се примењује у доста земаља европе: са б категоријом - мотоцикл до 125 кубика и до 11 киловата (15 коња). сваки кинески утилитарни мотоцикл категорије 125 "упада" у те оквире и много је безбеднији од четврт века и више старог апн-ца, а онда је и онај ко га вози безбеднији и по друге и по себе у саобраћају. може то и тако да се гледа, али имамо ту категорију "глупавих људи из власти" које си и сам регистровао.

- - - - - - - - - -

Јесу л' опет неки Гремлини у питању, па ми краду велика слова из поста?
 
Evo gledaj ovako, meni apenac služi da me odveze do njive (znači bar 70% lenija), i do bare na pecanje. Ne za putovanja. Brzine do 50 km/h maksimalno. Pošto nemam "A" kategoriju o većim motorima ni ne razmišljam. Ovde govorim o generacijama nas malo matorijih koji imamo svoj dinar, i koji bi mogli da priuštimo sebi neki bolji motor, ali o njemu ne razmišljamo jer nemamo A kategoriju. Ali ako sad budemo naterani da polažemo za "A", i kad položimo verovatno će jednom broju biti glupo da ne probaju i nešto bolje od apenca kad su već dobili tu mogućnost. I ma koliko neki motor bio sigurniji od apenca, ako on može da ide 100 km/h on je za mene opasniji od apenca sa 50km/h! Ja to vidim ovako, da će vlast zbog glupavog propisa gurnuti jedan solidan broj ljudi sa motora koji idu do 50 km/h na motore koji idu 100 km/h. Po meni je to svesno ugrožavanje bezbednosti ljudi zarad žvake o punom budžetu.

Da ne bude zabune, ne govorim ja o klincima ili ljudima koji bi svakako vozili (ili več voze) veće motore. Govorim o ljudima koji nikad ne bi seli na njih da im se sada ne otvori ta mogućnost dobijanjem A kategorije, a koja im opet ne bi ni pala na pamet da ih zakon ne tera na to...
 
I clan Zarkovmali iz Paracina, laka mu zemlja, je skorije nastradao na slican nacin.
Nisam nikad seo ni na skuter,a tek ne bih na motor.
 
Dosta sam putovao motorom, naj veći problem je što te ostali vozači ne poštuju!
Tipa auto put ja vozim 120 udjem u levu da obidjem kamion a auto udje pored mene
Onda se igra prljavo da drzim sredinu ili levu polovinu trake u gradu ista priča stvarno nisam žestoko vozio znači 60 plafon ali seku ti put, izleću strašno
A na selu ubiše traktori, većina vozača traktora NEZNA pravila tipa moj deda, i ostali matorci
A predjem u HU tamo druga priča! A u Rumuniji jedva sam glavu izvukao hteli da otmu motor!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Sto se tice ovog dogadjaja sa motorom koji je ostao na zicama. Zelim samo neke cinjenice da iznesem jer to se desilo 300 metara od moje kuce. Naime, prvo bih naglasio da mi je jako zao sto se jedan mlad zivot na ovakav nacin prebrzo ugasio. Ipak 22 godine i koliko jos je trebalo biti pred njim. Zatim moram reci da je motor pozajmio od drugara koji je je predhodna tri dana sa tim istim motorom ocigledno pokusavao da probije zvucni zid jer moje selo je odvojeno od magistralnog puta pa tako i saobracajna policija je retkost kod nas. A toga jutro na Veliki Petak u selu je bilo zakazano i dosta dogadjaja cak i turnir u malom fudbalu za decije uzraste. Znaci po tome mozete zakljuciti da je povecan broj dece u selu kako nase tako i iz susednih sela bio u uzem centru . Kako sam vec naglasio opet se taj motor pojavio u selu, naravno da se to nesto specificno dokaze. Decko iako pod dejstvom alkohola uzima motor od vöasnika malo da proba , pokaze, dokaze..... naravno predhodna tri dana vlasnik nije uspeo da probije zvucni zid pa je nastradali decak ocigledno zeleo da pokusa i sam..... od centra do mesta nesrece ima odprilike 500-550m. Poznavaoci Yamahe R6 znaju kolika brzina moze do tada da se razvije.... da neulazim vise u neke detalje, vec da predjem na glavnu stvar a ona je u tome da je ipak ovde bilo puno srece da od nevine dece nije niko nastradao prilikom ovih dogadjaja jer i sami znate kako da se nekontrolissno i prebrzo vozi da neugrozavate samo SEBE vec i ostale ucesnike i neucesnike u saobracaju. Stim da kazem i da nije samo do roditelja ovde neki vid krivice, ovde je krivo i drustvo i sama atmosfera oko njega. Ako vi tri dana iskusavate vasu sudbinu sa voznjom kros selo vecom od 200km/h sta stim pokusavate da ucinite ili dokazete??? Tako da niko po tom pitanju nije tog decaka uhvatio za ruku i sprecio ga u tome nastavi dok se nije desilo sta je se vec desilo.
Није имао ни возачку дозволу приде.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Moj staz je kratak i nisam merodavan ali te besne masine nisu za grad i prosecnog vozaca, vozio sam ja tudje motore ali da se ne lazemo svoj sam ganjao za sve pare :osmeh: Imao sam jedno jace kocenje i rekoh batali pa onda daj opet sporo da ga vozim, a on mucenik stenje i hoce jos i jos.I onda ga prodam i decko sto ga uzeo se posle par meseci izlomi sa njim, ali preziveo.

Mada sad kad bi me opet uhvatilo onda samo neki coper i lagano :osmeh:

Kod mene u naselju pre nekih 15 i vise godina je klinac punim gasom udario u kontejner i jedva ga sakupili.
 
Ja kad senem na svoga apenca pa ra razvežem koliko god može kroz atar,cenim da sam jurio i 30 na sat,ako to ide toliko,a sad dal putevi kod nas nisu za takve brzine ili su špediteri isuviše spori ko će ga znati,samo motor takve snage nije za svakog,a pogotovo tolike brzine nisu za među normalan svet,brale na neki ,,aerodrum'' pa ga tamo razvlači i teške kazne za te motocikliste a i za automobiliste,višegodišnja robija sa sa otplatom svog ležanja u bajbokani,radiš i otplaćuješ svoj smeštaj i klopu.
 
Jednom u zivotu probao sam Kawsakia od 450 m3, drugarov i to kad sam imao nekih 18 god. Do susednog sela ima 2 km a ja sam ga kratko gurao, manje od 1 km do 130 km/h bez kacige ili naocara. Kad me zviznuo neki insekt u lice ko da sam dobio direkt u ringu, lice mi je bilo modro 7 dana!
Nisam se plasio brzine ali secam se ko dan danas da sam ga usporio na nekih 50 km i vratio se nazad.
Od suza vise nisam nista zivo video.
Tad i nikad vise.
 
Najjace su mi izjave tipa : '' Nas motocikliste drugi vozaci ne vide i ne obracaju paznju na nas". :haha: Pa nemoj da letis 150,nemoj u krivinama da pretices kolonu vozila i da uleces u makaze,nemoj na semaforima da vozis slalom iz jedne trake u drugu,pa ce da te vide.
 
Ja sam u Poljskoj doziveo izlazim na glavni put pogledam levo nikog, krenem da pogledam desno kad sa leve strane zijiiuuu :osmeh: A ravan put vidis do Kine :osmeh: Ne znam koliko je onaj batica isao ali je proleteo pored mene pa me i uplasio :haha:
 
То то,каже чувајте мотоциклисте,пазите.Шта да пазим,пре неки дан у селу,50 км/х ограничење,магистрални пут,блага кривина,ја се укључујем у саобраћај,нигде никог,кад неки мајмун вози 150 кроз насељено мјесто и да нисам закочио уби и себе и мене.Мислите да је успорио нешто после тога?За мотор би правио ригорозније прегледе него за оружије,и за сваки прекршај дупла казна.
 
Najjace su mi izjave tipa : '' Nas motocikliste drugi vozaci ne vide i ne obracaju paznju na nas". Pa nemoj da letis 150,nemoj u krivinama da pretices kolonu vozila i da uleces u makaze,nemoj na semaforima da vozis slalom iz jedne trake u drugu,pa ce da te vide.
Kad vec spomenu to o vidljivosti ili ne vidljivosto i ja sam to zapazio. Gledam u nekim grupama na fejsu postavljaju snimke kako gradom voze 120 ili brze. Provlace se izmedju vozila kao medju cunjeve. Gasiraju na zadnji u sred saobracaja. Prolaze na crveno. Sve to lepo snime i objave i ko je kao oni. Onda posle par dana se javi takav neki mangupcic kako je njega neko iseko, zivot mu ugrozio. Kao on imao prednost, a neko mu se ubacio i slicno. Onda se nadje neko pametan da mu objasni da sa onakvom voznjom ne moze da ocekuje da ga neko blagovremeno vidi i da ga pazi. Lele, onda nastaju najzesce psovke i prozivke. Jednostavno su mnogi "motoristi" toliko bahati i samozivi da je to strasno i jos kad im se predoci ne priznaju. Naravno da ima slucajeva bahatosti i drugih ucesnika u saobracaju, ali je to jos veci razlog za oprez.
 
Dok raspravljamo ovde, evo ga neko pun gas kroz centar grada. Vrišti. Nisam siguran da je motor jer su se pojavila i neka abarth vozila koja se često trkaju a auspuh im reže kao na motoru.
Za takve postoji član u zakonu po kome zbog nasilnicke vožnje može da se oduzme motor/auto. Kad naiđe čovek sa detetom na Tomosu, odmah se reaguje, i sudiju dovedu.
Ove visokoturažne samo pozdravljaju, neće da im se zameraju sa očevima. Jer kad zaustavis koga ne treba lako te prebace na lične karte/registracije, a tamo je plata neki dinar iznad minimalca.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma nema to veze sa ocevima, skupi se manguparija pa streca pandure sa famama, proleti mu sa 200 pored tronosca ovaj pali rotaciju da ga stigne :osmeh:

Ali takvima obicno jedan dobar samar skupi mukicu koju dobije jer je seo na 1000 kubika :osmeh:

Jedan klinac je od komsije dobio lepe batine jer deca igrala fudbal na ulici on se zaletao turnira, ovaj ga saceka kao da vidi masinu kad je skinuo kacigu poletele sline oko glave od tad niz ulicu ide 30.
 
E u moje vreme takve komšije nisu spavale
A još ih je bilo koji su dobili po pixci
Noću jednog zaustavi a još 3_4 čekaju pred kapijom
A deca imaju travu i dvorište

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja prosle godine parkirao ispred gimnazije i dok sam tu cekao jedan sa kasavakijem 750 ccm bez ikakve opreme prolece. Sto nema opremu, nego jos sorc, majca i papuce. Gas mu nabija u blokadu. Proletao je tu jedno 6-7 puta sve tako uz blokadu, a policije od nigde, a malo mesto. Meni doslo da ga zaustavim i isamarisem. Izgubi se on, a i ja odo dalje kad u povratku policija na tom mestu zaustavila jednog skuterasa. Nije covek stavio kacigu, a brzina 30-40 velika i oni morali da mu pisu. Bem ti i drzavu i takvu policiju. Zakon ne vredi ako se ne primenjuje.
 
Znas koliko dvorista ima na Vozdovcu :osmeh: Tako da nadju deca ulicu bez mnogo saobracaja, a da je ravna i udri po fudbalu jer staro pravilo stariji te teraju sa terena :osmeh:

Jednom za prvi maj ispred zgrade pijemo pivo neki klinac sa Yugom ide pun gas i tako par puta, skrenemo mu lepo paznju on kao dobro kad eto je ekipa da se bije :haha: Pa cak je i moja lepsa polovina sutnula jednog u **greška :osmeh:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh