Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nebih verovao
Bio sam u stanju da sistematski drpam od usluga, ne prijavim sve kućisav džeparac skupim, kupim tipa još jedno tele ubacim medju ostale naše, prodam bika kad naraste i kupim motor
A već sa 18 sam radio honorarno uz fax pa ista priča
A kad sam došao u pamet sa 22_23g kupio sam nov motor za uzivanje.
Drugar je poginuo sa MZ 150 tudjeg
drugi drugar je ostao invalid sa MZ 250
dvojica su poginuli sa kawe 600
Tako da i nije bitno šta voziš koliko je jako već na brzinama preko 60km/h bez opreme opasnost je ogromna
Veliki problem su finansije velika jaka mašina zahteva tip top stanje, a kod nas se voze krševi po 25g koji ni kočnice nemaju ko svet a ne gume
Sad pomislite jel niko od vas nije uzeo tudji motor da proba????
U kakvom stanju je bio?
Onda cuga je strašno opasan faktor
Ni jednog momenta nisam rekao da sam pametno vozio bilo je ludorija pregršt



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Meni je nastradao blizak rođak od 16 godina.Otišao da kupi motor i dok ga je probao padne i pogine skoro pred kućnim pragom.Motoristi se dele na one koji su pali i one koji će pasti.
 
Neznam nikog ko vozi motor a da nije pao, samo je stvar zrelosti,
Adrenalin je droga!!!!
Sećam se kao klinac 3_4 razred uzmem ćaletovog APN-6 sa mašinom electonic 90cmm pa koliko može do ćoška ono 100km/h
a drugarov stari imao 15slc išla ko nevreme
a sada skoro sam provozao cbr hondu što je nekad bila moja ali do 70-80km na otvorenom
A reći ću vam da je ta Honda bila dignuta na 1000ccm bez blokada bilo je strašno kako je išla
Kasnije KLR pa KLE pa virago 1100, pa 535, pa Kinez 250
Sada da me neko natera da vozim 100+km/h na otvorenom nema šanse
A išao sam za SO oko 65km ispod 30min



Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Čitam ove postove i opet se u meni kupi BES zbog glupavih ljudi iz vlasti koji zbog otimanja para za državni budžet uvedoše da APN-ci postanu motocikli za koje je potrebna A kategorija. Sad masa ljudi kojima je APN bio dovoljan motor više ne može da vozi bez A kategorije. I kad deo tih ljudi položi za A kategoriju probaće da vozi i nešto jače kad sad sa dozvolom to može. I naravno, bez iskustva, neki će i pasti, upropastiti sebe, ne dao Bog i neke druge, a dok im je APN bio dostupan veliki motor im nije ni pao na pamet.
 
Jeste strašno i žalosno, roditelj je tu nemoćan, kao kod ...
Pokušaću da citiram jedan twit koji sam odavno pročitao. Opisuje autoritet roditelja.
“Otac me nikad nije udario, jer je majstor verbalne komunikacije. Čim me pogleda, ja se userem”.

Prošle godine je jedan prijatelj vozio dete 3god. na skuteru po selu, sporednim putem. Slučajno naleti na patrolu policije. Odmah je pozvan sudija i socijalno, pod pretnjom oduzimanja deteta. Nakon razgovora sa socijalnim radnikom, dozvoljeno mu je da zadrži dete. Ali je imao meru javljanja savetovalištu za porodicu u socijalnom naredna tri meseca i kaznu od 100-tinak hiljada.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jel to po tebi ispravno?
Oduzeti dete
Pa mene je stari vozio uvek na motoru
na sandučetu od kabrio Fergusona na blatobranu od 560 kabrio
I šta mi je loše uradio trebali su me oduzeti?
Sa 8g me hvatala policija na traktoru i motoru, od 10g vozim kola
Evo Bogu hvala nisam narkoman nisam bitanga i probisvet, zivim od svog posla kako ja to znam!
Nikad nisam rekao od 19g kad sam napustio fax dajte mi kintu da imam uvek sam čak ja njima pomagao, ako sam šta zaradio od usluga kupovao sam mašine i zemlju nikad život!
Oni su me vadpitavali naj bolje sto su znali ali postoji tu i faktor sreće i Boga i sudbine!!!
I komšija je svog sina 85g vaspitavao najbolje što je znao pa ga već 4 puta daje na skidanje sa heroina
A niko normalan ne želi loše svom detetu kad ga vozi na motoru
Ja sestrića vozim i zna se kako se dete vozi na motoru!


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ništa ja nisam rekao, ja sam samo opisao događaje :)

Što se traktora tiče, danas oduzimaju dete i za vožnju na blatobranu traktora. Treba izbegavati te radnje. Ja znam tri slučaja iz okolnih sela gde deca nisu preživela vožnju. Đavo ne ore... jednu porodicu poznajem lično. Od te nesreće su se pretvorili u senke koje jedva hodaju.
Moj rođak je skoro ostao bez noge vozeći se na polugama. Nisu njega kaznili što nije lepo stojao nego sina koji je vozio traktor.
Čovek iz mog sela je bio na robiji jer je povezo poznanika sa pijace na stranici prikolice. Pao sa kanate, nije preživeo. Posle toga, nikad nikom nisam dozvolio da mi sedne na stranicu prikolice, na rudu ili slično.
Ja ne znam nikog koji je dobio sedmicu na Loto, zato Loto ne igram a čuvam se nesreće.
 
Ginulo se i pre, samo nije bilo interneta da se o tome nasiroko pise.Drugar iz detinjstva je stradao kad ga cale vozio na novom IMT na braniku, tamo 85.Uhvati ga trag i padne pravo pod tockove, posle se i njegov cale obesi jer nije mogao da izdrzi.

Kolega pokpi stopera u Poljskoj ovaj mu zaspi na sedistu i nikad se ne probudi,lupila ga srcka jedva se kolega izvukao da to dokaze.
 
I da je sve tako, kako ekstremisti kažu, zašto ne sme da pokaže orla?
Da li će vlasnika pečenjare u Cirihu da linčuju jer nosi kokardu na poslu?
 
51791368_780541105666293_6174179130548944896_n.jpg
 
Ako je tako,zasto smo se onda bunili kad su pre neku godinu na stadion sa dronom doneli zastavu? Odi ti u Pristinu i pokazi 3 prsta,pa javi kako si se proveo.

- - - - - - - - - -

Da li će vlasnika pečenjare u Cirihu da linčuju jer nosi kokardu na poslu?
Dobar ti primer....:haha:Cirih, Srbija i Albanija nemaju nikakve veze. Sta smeta svajcarcima kokarda?
 
Ginulo se i pre, samo nije bilo interneta da se o tome nasiroko pise.Drugar iz detinjstva je stradao kad ga cale vozio na novom IMT na braniku, tamo 85.Uhvati ga trag i padne pravo pod tockove, posle se i njegov cale obesi jer nije mogao da izdrzi.

Kolega pokpi stopera u Poljskoj ovaj mu zaspi na sedistu i nikad se ne probudi,lupila ga srcka jedva se kolega izvukao da to dokaze.

Ja nevolim da se vozim na traktorskoj prikolici koja sluzi isljucivo za drva,za to sam uvek u kabini onaj ko ima iskustva nek on penje na tu prikolicu,Kad vidim traktor bez kabine i moram sa takvim traktorom da idem u sumu mene uhvati panika...secam da sam imao memca deuts d130 ,nerviralo me sto nije imao kabinu ,ne verujem dal je imao za taj model kad je bio mnogo star 1955 godina..
 
Ja sam mator kupio motor, Hondu CBR i pricao ma ja cu to polako da vozim, a onda sam uhvatio sebe kako letim i rekao zajebi ne moze ovo polako i prodao.

Potpisujem...adrenalin je čudna droga,a motor jednostavno traži da ga stisneš...
Primetio sam dvojnu ličnost kod sebe,ko dr džekil i mr hajd,kad vozim kola...ja imam starog merdžu a sosa malo modernijeg bmw,i dejka Mercedes potpuno odgovara mom temperamentu,al kad sednem u bmw jednostavno sebe uhvatim kako stiskam non stop,jer jednostavno traži,takvo je vozilo dizajnirano...
Zato sam i rešio da više ne sedam na motor,ni sam ni sa drugim,nema tu obuzdavanja,i bolje biti miran... treba misliti i na decu(koliko god zvučalo otrcano)...
 
Naravno da na Švajcarsku treba sa se ugledamo a ne na Albaniju. Inače pola CH reprezentacije su Albanci.
Što se slobode u Prištini tiče, kad budem uz komp naći ću vam neke snimke pa postavim.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I medju njima ima svakakvih kao i kod nas. Prosle godine drugar ostane u kvaru u sred Pristine. Odma tu neki dosli da mu pomognu. Neki mu doneli sok da se osvezi. Jednog video na terasi iznad i trazio mu lozinku za wi-fi i ovaj mu je ispise na papir i pokaze. I tako sve u svemu odlicno prodje. Drugi put u kruznom toku mu neko govedo sa dzipom prepreci put i krene da ga psuje i na naski i na siptarski iz cista mira. Tako ti je to, sto ljudi, sto cudi.
 
Sto se tice ovog dogadjaja sa motorom koji je ostao na zicama. Zelim samo neke cinjenice da iznesem jer to se desilo 300 metara od moje kuce. Naime, prvo bih naglasio da mi je jako zao sto se jedan mlad zivot na ovakav nacin prebrzo ugasio. Ipak 22 godine i koliko jos je trebalo biti pred njim. Zatim moram reci da je motor pozajmio od drugara koji je je predhodna tri dana sa tim istim motorom ocigledno pokusavao da probije zvucni zid jer moje selo je odvojeno od magistralnog puta pa tako i saobracajna policija je retkost kod nas. A toga jutro na Veliki Petak u selu je bilo zakazano i dosta dogadjaja cak i turnir u malom fudbalu za decije uzraste. Znaci po tome mozete zakljuciti da je povecan broj dece u selu kako nase tako i iz susednih sela bio u uzem centru . Kako sam vec naglasio opet se taj motor pojavio u selu, naravno da se to nesto specificno dokaze. Decko iako pod dejstvom alkohola uzima motor od vöasnika malo da proba , pokaze, dokaze..... naravno predhodna tri dana vlasnik nije uspeo da probije zvucni zid pa je nastradali decak ocigledno zeleo da pokusa i sam..... od centra do mesta nesrece ima odprilike 500-550m. Poznavaoci Yamahe R6 znaju kolika brzina moze do tada da se razvije.... da neulazim vise u neke detalje, vec da predjem na glavnu stvar a ona je u tome da je ipak ovde bilo puno srece da od nevine dece nije niko nastradao prilikom ovih dogadjaja jer i sami znate kako da se nekontrolissno i prebrzo vozi da neugrozavate samo SEBE vec i ostale ucesnike i neucesnike u saobracaju. Stim da kazem i da nije samo do roditelja ovde neki vid krivice, ovde je krivo i drustvo i sama atmosfera oko njega. Ako vi tri dana iskusavate vasu sudbinu sa voznjom kros selo vecom od 200km/h sta stim pokusavate da ucinite ili dokazete??? Tako da niko po tom pitanju nije tog decaka uhvatio za ruku i sprecio ga u tome nastavi dok se nije desilo sta je se vec desilo.
 
Pričali smo malo o tome baš prije koji dan i od zadnjih 5-6 mladića koji su poginuli ovde blizu na motoru , četvorica su bila na tudjim motociklima , tako da nije presudno da je roditelj glavni krivac što kupi to . Premda naravno ludost je mladom čovjeku kupiti tako nešto.
 
Sad se nesto setih da je i nas kolega Spasoje koji je bio u ozbiljnim godinama stradao na motoru.
A za ove slucajeve kao sto opisuje Macvanin, a za koje svako od nas zna mozda je drustvo i najvise krivo. Da su ljudi pametni pa kad vide tako nekog da danima izaziva sudbinu da odvoje malo u stranu pa da objasne neke stvari mozda bi i bolje bilo. Ovako, Boze mi oprosti, svi okrecu glavu i kazu pusti budalu i eto sta se desava.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh