Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
PGR

Kao sto verovatno znas,radikalnoj levici nije dozvoljeno da propagira svoje ideje na protestima opozicije prethodnih meseci u Srbiji.Kako god se stvari odvijale,trockizma ovde nece biti.U poslednje vreme odredjeni broj mladih,veoma obrazovanih i veoma inteligentnih ljudi ulazi u te trockisticke kruzooke.Ja razumem da su oni ogorceni na sistem i da osecaju da dolazi vreme promena,ali za takve ideje nema mesta jer je Trocki uzrok velikog zla.Ti znas da je trockisticka frakcija krvavo zavrsila i Milan Gorkic je bio veliki srbo-mrzac,daleko veci od Broza.
Prema tome,to ovde nece biti dozvoljeno,a i nemate medjunarodnu podrsku.
Glupo je da svoju energiju i visok potencijal koristite u sulude i stetne ciljeve.Postoje razne socijalisticke opcije koje su drustveno prihvatljive.Cak je i cetnicki program pisao socijalista i moj zemljak dr. Zivko Topalovic.

https://sr.wikipedia.org/wiki/Живко_Топаловић
 
Putine-u pitanju su vlastodršci u susednim zemljama.90% Crnogoraca bi sve promenulo da može.Hrvati slave,ni sami ne znaju šta.Što su isterali žene i decu nakon predaje Krajine za stolom.Oluja.Pa da je ušla Srbija u rat kako oni pričaju da su Srbi okupatori,malo bi im bilo Jadransko more a i drago mi je što do toga nije došlo_Oni žive u nekim svojim snovima.Umesto da su živeli normalnim životom sa komšijama kao i do tada nasedaju na nacionalne i verske propagande baš bivših komunjara pa čak i direktora jednog od najvećeg srpskog kluba-Partizana.Slovenci su uvek bli nešto posebno i moramo priznati da su najdisciplinovaniji na ovim prostorima.
Da kralj Aleksandar nije bio prepotentan cela Jugoslavija bi bila Srbija jer u Bivšoj Jugoslaviji je veliki broj Srba samo različitih veroispovesti.Pa ljudi-Mehmed Paša Sokolović je SRBIN.Šta dalje pisati:ppozdrav:

Srbija da je usla u rat, danas bi vojvodina bila lijepa njihova.A i nije Srbija bila u ratu mi smo iz Kragujevca isli da beremo ljubicice :haha: ili sto bi rekle staresine ovo je samo vojna vezba :haha: Srbi su 1903 pojeli govno koje i dan danas kusaju i to bez kasicice.
 
Srbija da je usla u rat, danas bi vojvodina bila lijepa njihova.A i nije Srbija bila u ratu mi smo iz Kragujevca isli da beremo ljubicice :haha: ili sto bi rekle staresine ovo je samo vojna vezba :haha: Srbi su 1903 pojeli govno koje i dan danas kusaju i to bez kasicice.
Ti si mobilisan u jedinice JNA i tako si otišao na vojnu vežbu kao i ja.Jedno mogu da tvrdim jer sam bio u periodu avgust septembar.Rezervni sam starešina i bio sam oficir računačnač na VBR-u.Elementi su bili izračunati u prethodnoj smeni.JNA je reagovala samo ako bi bila napadnuta od strane Zengi i Mupovaca-to je i bilo strogo podvučeno.Znam da je VBR gađao 3 x po 6 projektila da bi bilo nakon toga mirno par dana.Da li verujete u bajke da su hrvatske oružane snage u to vreme imali samo minobacače koje su šetali na kamionima a JNA je imala: tenkove i minobacače u prvoj liniji.Udrugoj smo biili mi sa VBR-ovima i samohodkama a u 3-oj ognjevi.Dejstvovala je i avijacija par puta.Uopšte nismo napredovali ni mililimetar.Tučene su isključivo naoružane jedinice jer su nas večito provocirali verovatno sa ciljem da JNA žešće reagovala i ne bi li se mediji usijali.
Spavao sam u prostoriji sa zastavnikom Hrvatom iz Pakraca.Moji računači su bili svi Slovaci.Da su tadašnji generali imali muda i da se sve to po Hrvatskoj razoružalo ničega tu ne bi bilo.
 
Ne lupetaj više komunac,ovo su potvrdjena deca streljana u Lejama kod Indjije,inače komšije dve kuće od mene.Okupacija komunista je bila gora od nacističke.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Živojin_Pavlović_(komunista)
Ko ima vremena neka pročita knjigu Bilans sovjetskog termidora gde Ždrebe opisuje dešavanja i situacije kojima je bio svedok u SSSR-u dok nije shvatio koja je komunizam prevara.Inače je bio zamenik Milana Gorkića,vođe KPJ koji je stradao u Staljinovim čistkama.Pavlovića su mučili i ubili banditi Krcun,Đilas,Dedijer i onaj smrad Rodoljub Čolaković na naredbu malog Jože za vreme takozvane Užičke republike koju su iskoristili u borbi za prevlast u KPJ a ne kao što neki retardi veruju za borbu protiv nacista.Jedino je bolje prošao od Mustafe Golubića kog je Joža iz straha da mu ne preuzme mesto gen.seka KPJ prijavio gestapou.
https://sh.wikipedia.org/wiki/Saradnja_komunista_i_ustaša_1930-ih

Tj kurton je iz Bijeljine, i pokojni djed mi je pricao za njegovu borbu protiv mrskih okupatora, kaze uglavnom se krio po zemunicama. Inace u vezi cijele ove price gore o crvenima, vece zlo nam se nije moglo desiti od komunjara, manje stete su napravile Osmanlije za par vijekova nego crveni za par decenija. Sto je najgore tesko iskorjeniva ideologija, nesto poput sirka i zubace zajedno.
 
Jbg sigorno ste u pravu ovo sto pisete za komunjare ali ruku na srce ma kako se zvali ovi danasnji odavno su ih pretekli
 
A sta su ovi danas, nego bivsi drugovi, clanovi. Najednom su drugovi koji su propagirali u sfrj jednakost, bratstvo zajednicku imovinu i druga sranja, preko noci postali, iskoristivsi polozaj, nevidjeni neoliberalni kapitalisti. Zivot je bas cudo.
 
Sada je zrelo za cistku svih narodnih i drzavnih neprijatelja i izdajnika
i kada bi se desila verovatno bi neko nakon 50god. to osudjivao, nazivao zlocinom, te da su njegovom dedi oduzeli fabriku, stotine il hiljade ha zemlje i sl.
 
Ti si mobilisan u jedinice JNA i tako si otišao na vojnu vežbu kao i ja.Jedno mogu da tvrdim jer sam bio u periodu avgust septembar.Rezervni sam starešina i bio sam oficir računačnač na VBR-u.Elementi su bili izračunati u prethodnoj smeni.JNA je reagovala samo ako bi bila napadnuta od strane Zengi i Mupovaca-to je i bilo strogo podvučeno.Znam da je VBR gađao 3 x po 6 projektila da bi bilo nakon toga mirno par dana.Da li verujete u bajke da su hrvatske oružane snage u to vreme imali samo minobacače koje su šetali na kamionima a JNA je imala: tenkove i minobacače u prvoj liniji.Udrugoj smo biili mi sa VBR-ovima i samohodkama a u 3-oj ognjevi.Dejstvovala je i avijacija par puta.Uopšte nismo napredovali ni mililimetar.Tučene su isključivo naoružane jedinice jer su nas večito provocirali verovatno sa ciljem da JNA žešće reagovala i ne bi li se mediji usijali.
Spavao sam u prostoriji sa zastavnikom Hrvatom iz Pakraca.Moji računači su bili svi Slovaci.Da su tadašnji generali imali muda i da se sve to po Hrvatskoj razoružalo ničega tu ne bi bilo.

Nisam mobilisan, dirketno iz kasarne bilo momci vi ste obuku prosli to je to znate dosta, ajde kraj pa sutra eee sad vojna vezba :osmeh: I bas udesise vezbu na prvim linijima i gde se cisti teren, al bitno je da Srbija nije bila u ratu :haha:
 
Nisam mobilisan, dirketno iz kasarne bilo momci vi ste obuku prosli to je to znate dosta, ajde kraj pa sutra eee sad vojna vezba :osmeh: I bas udesise vezbu na prvim linijima i gde se cisti teren, al bitno je da Srbija nije bila u ratu :haha:
I kod nas su bila poslata aktivna vojska.
Nije Srbija bila u ratu u tom periodu nego jedan deo rezerve.Ako tako gledamo jer je bilo dosta aktivnih vojnika i starešina onda je tu bilo svih nacionalnosti.Onda ispada da su Hrvati napali Hrvatsku,Mađari napali Hrvatsku-da ne pišem dalje.Samo jedno znam da su svi jedva čekali da se smena završi.Kod nas nije bilo čišćenje terena ali je bilo čišćenje prostorija jer neprijatelji nisu smeli da izađu iz objekta.
 
Pa kod ciscenja terena se ciste i objekti :osmeh: Nisu se dugo zadrzavali Hrvati kod nas prvo povecerije i nema ih :osmeh: Albancima je odmah oduzeto naoruzanje i zaduzili asove da se ukopavaju, pobegao samo 1 ostali su dobili otpust jer niko nije hteo sa njima na zadatak :osmeh: Tako da su ostali samo Srbi i Crnogorci i jedno Bugarce bar kod mene u jedinici, a komadanta jedinice musliman :osmeh: Al kad su videli da kuva na sve strane onda nam zapao surovi Licanin :osmeh:

A i sa vrha pricali kao ti, da nismo u ratu :haha: Samo vokna vezba i bojeva municija i tiho upustvo momci ako zapucaju oni onda cemo i mi, do tad nista :osmeh:
 
Pa kod ciscenja terena se ciste i objekti :osmeh: Nisu se dugo zadrzavali Hrvati kod nas prvo povecerije i nema ih :osmeh: Albancima je odmah oduzeto naoruzanje i zaduzili asove da se ukopavaju, pobegao samo 1 ostali su dobili otpust jer niko nije hteo sa njima na zadatak :osmeh: Tako da su ostali samo Srbi i Crnogorci i jedno Bugarce bar kod mene u jedinici, a komadanta jedinice musliman :osmeh: Al kad su videli da kuva na sve strane onda nam zapao surovi Licanin :osmeh:

A i sa vrha pricali kao ti, da nismo u ratu :haha: Samo vokna vezba i bojeva municija i tiho upustvo momci ako zapucaju oni onda cemo i mi, do tad nista :osmeh:
Tako je bilo kod Vas pa su iz tog razloga mobilisali Vojvođane.Ja pričam onako kako je bilo.Ja ne umem da pričam partizanske priče kako sam ja ovo,ono...Gledam snimak iz OLUJE gde je osvojen Knin.Pa Knin je osvojen jer nikog nije ni bilo.Ko poznaje taj kraj zna da mali broj ljudi može da odbrani Knin i da je strateški na vrlo nezgodnom mestu-skoro je neosvojiv.Jedino iz vazduha da se uništi a sa kopna teško.
 
Na Pologu sacica ljudi zaustavi kompletnu oklopnu jedinicu, u sloveniji vatrogasci sa prackama blokiraju kasarne i takva vojska Knin da odbrani :osmeh: JNA je bila teska sprdnja sa sve staresinama koji su skupljali cvarke na raznim manevrima i vojnim vezbama :osmeh: A bilo je ljutih ratnika partizanskih sinova,babe im zaustavljale Hitlera sireci triper medju okupatorima :osmeh: Sila nebeska je bila JNA samo joj falilo da Srbija udje i rat i da ih sabijemo do Trsta :osmeh: Jos samo kad bi moglo iz pozadine da se ratuje ili da imamo automsku bombu pa da im iz kreveta ebemo nanu naninu :osmeh: Prosao sam i previse za jedan zivot u toj sili zvanoj JNA.
 
T110, sve je tako.

______________________

Nema inflacije a poštanske usluge poskupele 1. avgusta a koliko, nisu napisali. Kaže uskladili su cene sa porastom cena na malo. Po mom proračunu a na njihovom kalkulatoru, poskupeli su 20-30% pa je osnovni paket sa 150 sada otišao na 197din. Teško je izračunati njihov račun, jer obrazac samo oni znaju ali tu je negde usklađeno oko 30%
 
Ovako izgleda stanica u kojoj je ćira kupio radnike iz FKS do 90 i neke. Tu se dnevno preko 1.000 radnika ukrcavalo u voz do grada. Pošto je fabrika daleko od grada, autobus nebi imao svrhe pa su za potreba fabrike sagradili 6-7Km pruge. Radi fabrika i danas ali sa mnogo malo radnika. U tri fabrike ima jedva 400 radnika a 2009 ih je bilo 5.400. U doba SFRJ imala je 10.000radnika.
Što reče moj deda, ta fabrika je od ništaka pravila domaćine. Mnoge karikature koje su bili živi neradnici su zaposlenjem napravili kuću i kupili traktor da se pokažu selu.

36626edd3b96974142fe9ae2171e56a2.jpg


Ovako je izgledao parking za bicikle

62f107b2aef36b22114d4ef912641f80.jpg




Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Svuda ima tih mrtvih giganata. Na prrimer kod nas Livnica Kikinda imala 6500 radnika, imala livacke pogone, pogone za masinsku obradu, pogon za proizvodnju i remont alatnih masina, pogon za izradu alata za brizganje plastike, radio se kompletan program livenja i obrade odlivaka za Opel, a za kompenzaciju se dobijala Opel vozila pa radio salon prodaje gde su dolazili iz cele YU. Od svega toga danas nista ne radi. Nesto goli zidovi, nesto prodato u bescenje.

- - - - - - - - - -

Na Pologu sacica ljudi zaustavi kompletnu oklopnu jedinicu, u sloveniji vatrogasci sa prackama blokiraju kasarne i takva vojska Knin da odbrani :osmeh: JNA je bila teska sprdnja sa sve staresinama koji su skupljali cvarke na raznim manevrima i vojnim vezbama :osmeh: A bilo je ljutih ratnika partizanskih sinova,babe im zaustavljale Hitlera sireci triper medju okupatorima :osmeh: Sila nebeska je bila JNA samo joj falilo da Srbija udje i rat i da ih sabijemo do Trsta :osmeh: Jos samo kad bi moglo iz pozadine da se ratuje ili da imamo automsku bombu pa da im iz kreveta ebemo nanu naninu :osmeh: Prosao sam i previse za jedan zivot u toj sili zvanoj JNA.
Da je JNA dobila odresene ruke u startu, drugacija bi se prica danas pricala. Letilo bi perje na sve strane. U pocetku je bilo podrske i u vojsci i kod naroda.
 
Tako je bilo kod Vas pa su iz tog razloga mobilisali Vojvođane.Ja pričam onako kako je bilo.Ja ne umem da pričam partizanske priče kako sam ja ovo,ono...Gledam snimak iz OLUJE gde je osvojen Knin.Pa Knin je osvojen jer nikog nije ni bilo.Ko poznaje taj kraj zna da mali broj ljudi može da odbrani Knin i da je strateški na vrlo nezgodnom mestu-skoro je neosvojiv.Jedino iz vazduha da se uništi a sa kopna teško.

Kazu da je mit kao madrac na naduvavanje, udoban i mek ali kad ispusti ili se probusi onda je vrlo neudoban i zulja.

Knin nije osvojen sa jadrana , i ne za nekoliko dana ,osvojen je sa suprotne strane odnosno bosne i hercegovine i to je trajalo malo duze. A tko da je ostao u gradu koji je opkoljen sa svih strana.

 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh