Chat 8

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas mi postar doneo poziv za vojnu vezbu, ja kulturno nisam hteo da primim plavu kovertu. Sad me interesuje dal mi nece praviti problem na granici jer trebam u Grcku za 6 dana.
Ma jok - kod nas i tipovi protiv kojih su podnete krivične prijave i protiv kojih se vodi istraga bez problema prelaze granicu, a ne neko ko nije preuzeo kovertu :cool:
 
Samo taj postar onda nije informisan,ako te nije nasao morao je da ti ostavi ceduljicu da imas preporucenu posiljku na posti i ako ne pokupis pismo u roku od 3 dana oni vracaju pismo nazad a ti posto nisi to pokupio moras licno da ides u vojni odsek po pismo a ako ne odes oni smatraju ko da si ga pokupio i prva kazna ti je 10-20 000 pa svako sledece izbegavanje plus 10000 a ako se bavis poljoprivredom lepo odes u vojni odsek i napises zalbu da imas posla na njivi,ali to samo odlozis par meseci,jer opet ti posalju za mart da ides, odes 14 dana i dobijes citavih 12300 din to ti je iz mog iskustva. Ili izbegavaj pa posle jurcaj po sudovima i plati kaznu

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Prvi dan samo zaduzujes opremu,drugi zaduzis pusku pa ciscenje,treci gadjanje,pa ostale dane lupanje prazne slame,e jedino dosta su bili fer jer nema nesto cimanja ipak svi tamo sto rade pa znaju da mi smo odgulili nase pa nas nisu dirali(cimali)

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
U moje breme je bilo, poštar na kapiju trubači u avliju a ko nije bio sposoban za vojsku, jedva uspevao i da se oženi zato po stare dane može da bude vojni ministar, ništa ne smeta...i može da izmišlja pravila, glumi vojskovođu.
Te vojne Vežbe su danas, kada se ne služi vojska veoma glup politički marketing. Zovu ljude u 37god, jer mlade ne mogu, nisu služili vojsku.
Meni ovih dana u PIO tražili kopiju vojne knjižice, kao dokaz da sam služio vojsku. Bez toga ne može da se upiže radni staž.
 
U moje breme je bilo, poštar na kapiju trubači u avliju a ko nije bio sposoban za vojsku, jedva uspevao i da se oženi zato po stare dane može da bude vojni ministar, ništa ne smeta...i može da izmišlja pravila, glumi vojskovođu.
Te vojne Vežbe su danas, kada se ne služi vojska veoma glup politički marketing. Zovu ljude u 37god, jer mlade ne mogu, nisu služili vojsku.
Meni ovih dana u PIO tražili kopiju vojne knjižice, kao dokaz da sam služio vojsku. Bez toga ne može da se upiže radni staž.
Uuuu sunce ti poljubim,zamišljam sebe 1995,Sima poštar mi daje kovertu na kojoj piše Otadžbina te zove i na kapiji trubači...Horor,preznojao sam se na samu pomisao,otprilike kao kad bi morao umesto traktora da kupim Rakovicu 65...
 
Jednom smo svi rezervisti zaspali na spustanje zastave pa nas dof kritikovao a posle kad nas pitao kad smo sluzili vojni rok,kad sam mu rekao 2002/03 on je tada imao 9 god.

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
Prvo da se zahvalim svima na savetima a posebno kolegi Geci. Jutro sam procitao tvoje postove i resio da odem u postu po kovertu, na njoj poziv za oktobar i ono me cimnulo da ponesem opremu za brijanje i ciscenje obuce. Sa kovertu u ruke obem pravo u kasarnu da vidim stacu dalje. Kad oni meni kazu samo promena mesta za ratni raspored, odmah mi zavrsili kada sam vec dosao i ajd kuci. Koji ludaci a prepali me da ostavim zenu samu 15 dana a komsija mi neizlazi iz dvorista. Jos jednom hvala svima.
 
Kao što rekoh, marketing. Opasnije zvuči ako se pomene pribor za brijanje pa do oktobra to po selo odjekne kao da će da napadnemo Kosovo jer smo jaki kao nikad do sada. Već se to uveliko čujem komentariše. Majka mi kaže da se pazim, pozivaju redom
 
To i da odes 15 dana,ako je kasarna blizu ti mozes skoro svaki dan da trazis izlazak iz kasarne sa prenocistem,ja svaki drugi dan isao kuci ali ja sam bio u somboru a zivim oko 45 km od sombora,e jedino mi nije zao jer sam tamo upozao dobru ekipu

Sent from my Lenovo A536 using Tapatalk
 
[video=youtube_share;nG9IfO1I-vU]https://youtu.be/nG9IfO1I-vU[/video]

- - - - - - - - - -

Pa nek neko kaže matori ćopavac bio ovakav ili onakav,al smo ipak bili jaki, mnogo jaki...a gde smo sad?
 
Овако смо били јаки. Само реклама.
690ee40c8483213c93629fa683645573.jpg


Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Pre drugog sv rata bio jaci dinar nego francuski franak, a onda doso copavi pa smo postali mnogo jaki i svakim danom sve jaci, jos nismo dostigli vrhunac moci iako nam je svakim danom sve bolje i nevidi se kraja boljitku
 
23 septembra 1893 povela je da radi prva termoelektrana na dorcolu koja je snabdevača javnu gradsku rasvetu. Do 1931 su elektrificirani skoro svi gradovi a do 1945 i sve varosice u Srbiji..
Nije sve nastalo kad je dosao copavi
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh