Plasman i cena maline u 2019 godini

Hladnjaca Zadrugar Ljubovija, Frikos Krupanj, i ZA, KUPINA 20,ORGANSKA 50.
MALINA 110,ORGANSKA 150. Proverene informacije.

Ne proverene su da je isto stanje u Osecini I Koceljevi. Rauch.

U Zadrugaru licno prisustvovao.


To je sto je.

Ako se 22.marta sta ne desi,totaliziracu je.

Sto se tice organske,ne placa se ugovor,potpisete ga dzabe kod njih,medjutim da tretirate morate sa hemijom koju vam da hladnjaca i paprene su cene,i ne placate parama vec vam odbijaju kroz malinu ili kupinu. Proverena takodje informacija.
 
Uglavnom tematikaje cena u 2019, poželjno proverene informacija sa terena. Politikanske poruke će se brisati bez najava i mnogo objašnjavanje ( jer je tema o ceni maline 2019 godine). Ko bude insistirao na offtopicu biće udaljen sa foruma.

Oni koji žele da pišu o protestima i nekim politikanskim temama, ne ne samo o ceni maline neka se preusmere na temu Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Evo nekoliko vesti nezanih za cenu malina

Radna grupa odredila minimalnu cenu maline -- izvor rtv.rs

Danas, po prvi put , prema ocenama Dobrivoja Radovića, Radna grupa za malinu i Asocijacija malinara Srbije došla je do usaglašavanja cene koštanja kilograma maline.

– Najviše što zanima poljoprivredne proizvođače je to da smo dobili cenu koštanja maline koju su izneli najveći otkupljivači iz Srbije. Oni su izneli pre 20 dana cenu od 80 dinara, a danas su po prvi put Radna grupa i Nacionalni savet došli do usaglašavanja da je cena koštanja kilograma maline na osam tona po hektaru 139,3 dinara. Dve, tri godine su nas zamajavali i smatrali da imamo dobit a to nije tačno. Sa zadovoljstvom mogu da kažem da je država stala iza nas, poljoprivrednih proizvođača i odrađena je cena koštanja koja je prava i istinita. Cena koštanja od 80 dinara bila je lažna i prezentovali su je najveći izvoznici, cena na osam tona po hektaru je nepunih 140 dinara za kilogram maline , tako da cena maline ne sme biti ispod 1,45 evra jer niko neće raditi i to je jedini način da se ostvari dobit – kaže Dobrivoje Radović za RINU.

Радна група одлучила: килограм малина не сме бити јефтинији од 1, 45 евра --- izvor rina.rs

Radna grupa: Proizvodna cena maline od 110,9 din po kilogramu
--- izvor krstarica.com


Vrlo verovatno da će se o ovome više pisati sutra, ali ovo je par linkova da se vidi za početak koje su najsvežije vesti oko cene malina.
 
Za sve koji predaju malinu u Mondi uplacena je doplata od 20% za organsku + doplata od 20din po kg za proslogodisnji rod (kao sto sam i napisao ranije).
 
niko se nejavlja na ovu temu... koliko vidim didimela je stvarno unistila vecinu malinjaka, bar u mom kraju....
 
Ko je koga driblao zadnje tri godine krv ti j...

"NAJTEŽE mi je s malinarima. Oni me najviše driblaju. I na male goliće me tuku i na velike... Tako je bilo poslednje tri godine. Mislim da ćemo ovoga puta sve rešiti na obostrano zadovoljstvo. Proizvođačka cena je 139 dinara po kilogramu, otkupna će ove godine biti veća.
Fudbalskim žargonom, iskreno nam je otkrio svoju najveću muku ministar poljoprivrede Branislav Nedimović, pre nego što je žustro istrčao na teren sa željom da posle dužeg vremena kao centarfor Sloge iz Zasavice zatrese mrežu Trgovačkog u malom sremskom derbiju."
http://www.novosti.rs/vesti/naslovn...l:791893-Nedimovic-Malinari-najbolje-driblaju
 
Imam neku informaciju da su u BiH izasli sa akontnom cenom od 2.2KM a kod nas jos nista novo..
 
Ledena loznica izasla sa cenom
bea649ed4a30effe8bca34eb61e181e9.jpg


Послато са Mi A2 Lite уз помоћ Тапатока
 
Imam jedno pitanje koje mozda nije vezano za ovu temu.Koliko obicno prodje vremena od dana kad padne grad i prijavis osiguranju do dana kad neko iz osiguranja izadje da proceni stetu.
 
Sve što nijeimalo veze sa temom je prebačeno u drugu temu gde se može pametovati prema potrebi (svako ko čita drugu temu (link ispod) to čini na svoju odgovornost, od gubitka vremena).

http://poljoinfo.com/showthread.php...kovi-i-slične-stvari-zbog-niske-otkupne-cene)


//

A da se vratimo cenama malina, bilo bi dobro koji info sa terena (bez prognoza, maštarija i preteranih analiza). Do tada jedna vest sa neta.

Otkupljivači ponudili cenu maline od 100 dinara - Proizvođači to smatraju ucenom -- izvor ekapija.com --- 10.06.2019.

Dobrivoje Radović, predsednik Asocijacije proizvođača malina i kupina Srbije rekao je da su otkupljivači ponudili cenu od 100 dinara po kilogramu tog voća, što je ocenio kao neprihvatljivo. Pozvao je predstavnike vlasti da spreče takvu ucenu.

Rekao je za Betu da je stručna komisija, u čijem je formiranju učestvovala i Vlada Srbije, utvrdila da najmanja proizvođačka cena, pre nego što je nevreme uništilo značajne količine roda, ne sme biti manja od 140 dinara.

- Sneg, grad i obilne padavine u četiri navrata ovog proleća uništavali su malinu u Zlatiborsko-moravskom okrugu, a u Ivanjičkom kraju i po peti put, jer je pre nekoliko dana padao grad. Prinosi su umanjeni i do 80%, pa će biti teško od preostalog roda izvući prihod koji bi pokrio bar deo troškova - rekao je Radović.

Dodao je da je cena od 100 dinara samo "dolivanje benzina na vatru", dok je proizvođač malina i kupina iz Bogatića Milenko Nešić rekao da je cena od 100 dinara "bezobrazno niska".

... LINK
 
@Srb1n

Sta to tera po starom?

Cena Mikera je najveca u Srbiji, 30dinara veca od Willameta , trenutno najveca cena Willameta u Srbiji za konvecionalnu malinu. To moze samo jos da raste kako stvari stoje ne znam gde je tu problem, vama niko i nista ne odgovara... Ne razumem takav stav???
 
Nazad
Vrh