Limagrain suncokret KWS Clima Control
Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 21 do 31 od 31

Tema: Plasman i cena maline u 2019 godini

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    65
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 21 puta na 12 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Skrnavite i sebe i malinu i poljoprivredu cim pomenete vucicevog klona nedimovica-vestacku neinteligenciju koji je planski unistio poljoprivredu i stavio tacku na to.
    Istom tom nedimovicu koji je zgrnuo milione(evra) vreme tece u kaficu zvanom Boutique koji je u sastavu ministarstva poljoprovrede gde sa svojim pajtosima odmerava zene i pije pice.

Ako mislite da ista promenite i poboljsate ,zaboravite na sve ono sto su vam naprednjaci pricali,sto vam pricaju i sta ce tek da vam pricaju,posebno sad kad su izbori na pomolu,sad pocinje parada obecanja i lazi.

Isti taj Nedimovic je prosle godine na rtsu rekao da ce sve da uradi za malinare ali da se u cenu nece mesati i da ga to ne zanima,pa kolika god da bude neka bude. Tako je i bilo.

Zato su sada malinjaci u korovu,kupinjaci,stale i farme poluprazne, zasadi od 20 i vise hektara uu korvu. Licni sam svedok preko 20 zasada koji su veci od 30 HEKTARA jabuke i maline i sljive koji su u korovu zahvaljujuci ovoj drzavi i vlasti.

Ugasite pink,hepi,rts,jednostavno ga izbrisite sa tv,to vas truje i izjeda. To vam menja svest,te lazi i obmane koje preko tih medija plasira veliki sef.

Izadjite 22.marta ali kad izadjete nemojte da cutite i da dozvolite nekom placenickom glavesini da govori u vase ime i onoj drugoj strani koja ce da vam obecava kule i gradove a na kraju cemo svi da dobijemo sipak,kao i svake godine sto se desava.
    Malina 145centi! Kupina 80centi! NE DAJTE ISPOD TOGA! STOP LOPOVIMA! STOP TIRANIJI! PROBUDITE SE! NE DAJTE NI 1CENT JEFTINIJE! Protesti malinara 22.mart. izadjite! Podrzite cenu!

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku srbin4323 na ovoj poruci:

Brdy (21-03-19)

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    348
    Zahvalio se
    106
    Zahvaljeno 342 puta na 138 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Srb1n Pogledaj Poruke
    Mondi ce izvrsiti doplatu za proslogodisnji rod od 20din po kg.
    Ova doplata i doplata od 20% za organsku ce biti isplacena krajem aprila.
    Ova inf mi zvuci nerealno. Daleko od toga da hocu da kazem da lazes, aliii... od kada sam u malinarstvu nije se desilo da jedna hladnjaca daje doplatu koje NE MORA da plati. A obzirom da u ovom kraju (Kraljevo-Aleksandrovac-Brus) pojedine hoadnjace nisu isplatile ni onu bednu cifru od 60/70 din po kg, ne deluje mi rezonski da neko vrsi doplatu. Zasto bi to uradio??? Zasto da “baca” svoje pare??? Govorimo o celoj hladnjaci, sto ce reci da se odricu nekoliko miliona dinara. Ja jos nisam sreo takvog hladnjacara da hoce da ispedne dobar, pa da plati i preko obecane cene(a da nije uslovljen time da je neko drugi platio vide, pa da mora da izravna da ne bi gubio kooperante).
    Bas me zanima da li ce ovo stvarno uciniti, mogao bi da izazove veliki potres u ovom delu Srbije gde je cena vec drugu godinu za redim tek nesto malo iznad cene na jugu Srbije.
    Mozda pokusavaju da zbog manjka robe privuku proizvodjace da svu robu ove godine daju njima??? Jer verovatno imaju zabranu sa vrha piramide da u sezoni podizu cenu...
    U svakom slucaju javi sta je bilo na kraju...bas me zanima...

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku milos2506 na ovoj poruci:

Miloica (14-03-19)

Član Srb1n avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Poruka
    642
    Zahvalio se
    451
    Zahvaljeno 1,297 puta na 407 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Informacija je iz prve ruke..da ne duzim mnogo napisao sam i kada ce biti isplacena.
    Nije Mondi jedina hladnjaca koja vrsi doplatu, pre nje to je uradila i hladnjaca Pantelic sa 14 din po kg( ako se dobro secam).
    Sto se tice pitanja " zasto bi to uradio", vec sam pisao da mi je u razgovoru profesor koji radi kao strucni savetnik u Mondiju rekao da "nisu otkupili nista"!
    Da li im je konacno jasno sta su uradili sa obaranjem cene ili su placali penale zbog neispunjavanja ugovora ne znam ali svi smo videli kako se Ljubojevic razleteo na sve strane i kako je pricao da nema potpisivanja ugovora posle 31.01. pa sad moze i do kraja aprila a kad vidi da nema koliko mu treba primace od svakog ko donese...pa verovatno i drugi sada pokusavaju da privuku sto vise kooperanata.
    This time next year, we'll be Millionaires!

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    51
    Zahvalio se
    22
    Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Srb1n Pogledaj Poruke
    Informacija je iz prve ruke..da ne duzim mnogo napisao sam i kada ce biti isplacena.
    Nije Mondi jedina hladnjaca koja vrsi doplatu, pre nje to je uradila i hladnjaca Pantelic sa 14 din po kg( ako se dobro secam).
    Sto se tice pitanja " zasto bi to uradio", vec sam pisao da mi je u razgovoru profesor koji radi kao strucni savetnik u Mondiju rekao da "nisu otkupili nista"!
    Da li im je konacno jasno sta su uradili sa obaranjem cene ili su placali penale zbog neispunjavanja ugovora ne znam ali svi smo videli kako se Ljubojevic razleteo na sve strane i kako je pricao da nema potpisivanja ugovora posle 31.01. pa sad moze i do kraja aprila a kad vidi da nema koliko mu treba primace od svakog ko donese...pa verovatno i drugi sada pokusavaju da privuku sto vise kooperanata.
    Hladnjaca Pantelic je izvrsila doplatu ali samo komitentima koji su maline terali direktno u hladnjacu,dok na mestima gde su dolazili njihovi otkupljivaci tu nije doplaceno ni jedan jedini dinar.
    Miletic Aleksandar.

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    65
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hladnjaca Zadrugar Ljubovija, Frikos Krupanj, i ZA, KUPINA 20,ORGANSKA 50.
    MALINA 110,ORGANSKA 150. Proverene informacije.

Ne proverene su da je isto stanje u Osecini I Koceljevi. Rauch.

U Zadrugaru licno prisustvovao.

To je sto je.

Ako se 22.marta sta ne desi,totaliziracu je.

Sto se tice organske,ne placa se ugovor,potpisete ga dzabe kod njih,medjutim da tretirate morate sa hemijom koju vam da hladnjaca i paprene su cene,i ne placate parama vec vam odbijaju kroz malinu ili kupinu. Proverena takodje informacija.
    Malina 145centi! Kupina 80centi! NE DAJTE ISPOD TOGA! STOP LOPOVIMA! STOP TIRANIJI! PROBUDITE SE! NE DAJTE NI 1CENT JEFTINIJE! Protesti malinara 22.mart. izadjite! Podrzite cenu!

Član Ariljac80 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    409
    Zahvalio se
    119
    Zahvaljeno 310 puta na 154 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Evo odlicnog nacina i da uniste organsku proizvodnju maline..........Zalosno je kada cujem ovakve stvari.Ovu malinu oni prodaju kao organsku,isto tako su poljsku malinu prodavali kao srpsku,pa smo ispusili........

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    346
    Zahvalio se
    314
    Zahvaljeno 154 puta na 88 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jevto rece da mu je jedna od tih hladnjaca nudila 160din akontnu cenu za organsku?
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    13
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Jek tacno da je Crops izasao sa akontnom cenom?

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,363
    Tekstovi u blogu
    100
    Zahvalio se
    1,134
    Zahvaljeno 988 puta na 573 poruka
    Downloads
    260
    Uploads
    127
    Uglavnom tematikaje cena u 2019, poželjno proverene informacija sa terena. Politikanske poruke će se brisati bez najava i mnogo objašnjavanje ( jer je tema o ceni maline 2019 godine). Ko bude insistirao na offtopicu biće udaljen sa foruma.

Oni koji žele da pišu o protestima i nekim politikanskim temama, ne ne samo o ceni maline neka se preusmere na temu Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
    ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Evo nekoliko vesti nezanih za cenu malina

Radna grupa odredila minimalnu cenu maline -- izvor rtv.rs

Danas, po prvi put , prema ocenama Dobrivoja Radovića, Radna grupa za malinu i Asocijacija malinara Srbije došla je do usaglašavanja cene koštanja kilograma maline.

– Najviše što zanima poljoprivredne proizvođače je to da smo dobili cenu koštanja maline koju su izneli najveći otkupljivači iz Srbije. Oni su izneli pre 20 dana cenu od 80 dinara, a danas su po prvi put Radna grupa i Nacionalni savet došli do usaglašavanja da je cena koštanja kilograma maline na osam tona po hektaru 139,3 dinara. Dve, tri godine su nas zamajavali i smatrali da imamo dobit a to nije tačno. Sa zadovoljstvom mogu da kažem da je država stala iza nas, poljoprivrednih proizvođača i odrađena je cena koštanja koja je prava i istinita. Cena koštanja od 80 dinara bila je lažna i prezentovali su je najveći izvoznici, cena na osam tona po hektaru je nepunih 140 dinara za kilogram maline , tako da cena maline ne sme biti ispod 1,45 evra jer niko neće raditi i to je jedini način da se ostvari dobit – kaže Dobrivoje Radović za RINU.
    Радна група одлучила: килограм малина не сме бити јефтинији од 1, 45 евра --- izvor rina.rs

Radna grupa: Proizvodna cena maline od 110,9 din po kilogramu
    --- izvor krstarica.com

Vrlo verovatno da će se o ovome više pisati sutra, ali ovo je par linkova da se vidi za početak koje su najsvežije vesti oko cene malina.

12. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili novii na ovoj poruci:

jevto (20-03-19), nedeljko1 (20-03-19), Vlada Nikolic (20-03-19)

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    65
    Zahvalio se
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    A kupina?cena

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,363
    Tekstovi u blogu
    100
    Zahvalio se
    1,134
    Zahvaljeno 988 puta na 573 poruka
    Downloads
    260
    Uploads
    127
    Evo teme o kupini i njenoj ceni 2019- http://poljoinfo.com/showthread.php?...plasman-i-cena

Strana 2 od 2 PrvaPrva 12

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.