Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS Clima Control
Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 20 od 48

Tema: Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    12
    Zahvaljeno 38 puta na 27 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Skrnavite i sebe i malinu i poljoprivredu cim pomenete vucicevog klona nedimovica-vestacku neinteligenciju koji je planski unistio poljoprivredu i stavio tacku na to.
    Istom tom nedimovicu koji je zgrnuo milione(evra) vreme tece u kaficu zvanom Boutique koji je u sastavu ministarstva poljoprovrede gde sa svojim pajtosima odmerava zene i pije pice.

Ako mislite da ista promenite i poboljsate ,zaboravite na sve ono sto su vam naprednjaci pricali,sto vam pricaju i sta ce tek da vam pricaju,posebno sad kad su izbori na pomolu,sad pocinje parada obecanja i lazi.

Isti taj Nedimovic je prosle godine na rtsu rekao da ce sve da uradi za malinare ali da se u cenu nece mesati i da ga to ne zanima,pa kolika god da bude neka bude. Tako je i bilo.

Zato su sada malinjaci u korovu,kupinjaci,stale i farme poluprazne, zasadi od 20 i vise hektara uu korvu. Licni sam svedok preko 20 zasada koji su veci od 30 HEKTARA jabuke i maline i sljive koji su u korovu zahvaljujuci ovoj drzavi i vlasti.

Ugasite pink,hepi,rts,jednostavno ga izbrisite sa tv,to vas truje i izjeda. To vam menja svest,te lazi i obmane koje preko tih medija plasira veliki sef.

Izadjite 22.marta ali kad izadjete nemojte da cutite i da dozvolite nekom placenickom glavesini da govori u vase ime i onoj drugoj strani koja ce da vam obecava kule i gradove a na kraju cemo svi da dobijemo sipak,kao i svake godine sto se desava.

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku srbin4323 na ovoj poruci:

Brdy (21-03-19)

Član
    Datum pristupanja
    Feb 2015
    Poruka
    351
    Zahvalio se
    106
    Zahvaljeno 343 puta na 139 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Srb1n Pogledaj Poruke
    Mondi ce izvrsiti doplatu za proslogodisnji rod od 20din po kg.
    Ova doplata i doplata od 20% za organsku ce biti isplacena krajem aprila.
    Ova inf mi zvuci nerealno. Daleko od toga da hocu da kazem da lazes, aliii... od kada sam u malinarstvu nije se desilo da jedna hladnjaca daje doplatu koje NE MORA da plati. A obzirom da u ovom kraju (Kraljevo-Aleksandrovac-Brus) pojedine hoadnjace nisu isplatile ni onu bednu cifru od 60/70 din po kg, ne deluje mi rezonski da neko vrsi doplatu. Zasto bi to uradio??? Zasto da “baca” svoje pare??? Govorimo o celoj hladnjaci, sto ce reci da se odricu nekoliko miliona dinara. Ja jos nisam sreo takvog hladnjacara da hoce da ispedne dobar, pa da plati i preko obecane cene(a da nije uslovljen time da je neko drugi platio vide, pa da mora da izravna da ne bi gubio kooperante).
    Bas me zanima da li ce ovo stvarno uciniti, mogao bi da izazove veliki potres u ovom delu Srbije gde je cena vec drugu godinu za redim tek nesto malo iznad cene na jugu Srbije.
    Mozda pokusavaju da zbog manjka robe privuku proizvodjace da svu robu ove godine daju njima??? Jer verovatno imaju zabranu sa vrha piramide da u sezoni podizu cenu...
    U svakom slucaju javi sta je bilo na kraju...bas me zanima...

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku milos2506 na ovoj poruci:

Miloica (14-03-19)

Član Srb1n avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2017
    Poruka
    652
    Zahvalio se
    459
    Zahvaljeno 1,310 puta na 413 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Informacija je iz prve ruke..da ne duzim mnogo napisao sam i kada ce biti isplacena.
    Nije Mondi jedina hladnjaca koja vrsi doplatu, pre nje to je uradila i hladnjaca Pantelic sa 14 din po kg( ako se dobro secam).
    Sto se tice pitanja " zasto bi to uradio", vec sam pisao da mi je u razgovoru profesor koji radi kao strucni savetnik u Mondiju rekao da "nisu otkupili nista"!
    Da li im je konacno jasno sta su uradili sa obaranjem cene ili su placali penale zbog neispunjavanja ugovora ne znam ali svi smo videli kako se Ljubojevic razleteo na sve strane i kako je pricao da nema potpisivanja ugovora posle 31.01. pa sad moze i do kraja aprila a kad vidi da nema koliko mu treba primace od svakog ko donese...pa verovatno i drugi sada pokusavaju da privuku sto vise kooperanata.
    This time next year, we'll be Millionaires!

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2015
    Poruka
    51
    Zahvalio se
    22
    Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Srb1n Pogledaj Poruke
    Informacija je iz prve ruke..da ne duzim mnogo napisao sam i kada ce biti isplacena.
    Nije Mondi jedina hladnjaca koja vrsi doplatu, pre nje to je uradila i hladnjaca Pantelic sa 14 din po kg( ako se dobro secam).
    Sto se tice pitanja " zasto bi to uradio", vec sam pisao da mi je u razgovoru profesor koji radi kao strucni savetnik u Mondiju rekao da "nisu otkupili nista"!
    Da li im je konacno jasno sta su uradili sa obaranjem cene ili su placali penale zbog neispunjavanja ugovora ne znam ali svi smo videli kako se Ljubojevic razleteo na sve strane i kako je pricao da nema potpisivanja ugovora posle 31.01. pa sad moze i do kraja aprila a kad vidi da nema koliko mu treba primace od svakog ko donese...pa verovatno i drugi sada pokusavaju da privuku sto vise kooperanata.
    Hladnjaca Pantelic je izvrsila doplatu ali samo komitentima koji su maline terali direktno u hladnjacu,dok na mestima gde su dolazili njihovi otkupljivaci tu nije doplaceno ni jedan jedini dinar.
    Miletic Aleksandar.

Član Ariljac80 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Poruka
    409
    Zahvalio se
    119
    Zahvaljeno 310 puta na 154 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Evo odlicnog nacina i da uniste organsku proizvodnju maline..........Zalosno je kada cujem ovakve stvari.Ovu malinu oni prodaju kao organsku,isto tako su poljsku malinu prodavali kao srpsku,pa smo ispusili........

Administrator novii avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Poruka
    7,429
    Tekstovi u blogu
    100
    Zahvalio se
    1,145
    Zahvaljeno 992 puta na 574 poruka
    Downloads
    260
    Uploads
    127

Protesti malinara 2019 godina (štrajkovi i slične stvari zbog niske otkupne cene)

Da bi se održala tema o ceni malina čistom i sa korisnim informacijama, otvara se ovde tema oko onih koji nisu zadovoljni sa cenom maline, kao i za one koji "znaju" šta i kako oko tog pitanja.

Poruke iz drugih tema na forumu se neće ovde premeštati, jer se nema vremena za to. Ako se bude u drugim temama pisao offtopic, to će biti brisano.

Važna napomena za članove foruma, pravila foruma se moraju poštovati i u ovoj temi.

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Negde ,neko,je izneo da ce cena biti 1.65e ako se ne varam.

Jedno figurativno pitanje za sve malinare,DA LI JE TO SIGURNA CENA,ili je to samo pustena lazna informacija da vas smire pred 23.mart da ne biste izlazili na proteste,jer,zasto bi neko bojkotovao cenu malinu od 200ak dinara?

Sta mislite da li je to taj scenario,a kad prodju protesti krene prica losa malina,uvoz,lose trziste,zarazena malina itd i bice vam dosta 110dinara?

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    448
    Zahvalio se
    437
    Zahvaljeno 227 puta na 108 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    . Verujem da je ovaj put i država stala iza proizvođača .................

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna...ispod-145-evra

Svi su se u Radnoj grupi usaglasili da otkupna cena ne može biti ispod 1,45 evra, jer je to minimum koji obezbeđuje zaradu i za poljoprivrednike.

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    E moji mudri malinari. Kako to da je DRZAVA STALA bas pred 23.mart iza malinara?
    Sta mislite sta ce biti s vama od 23.marta do pocetka berbe?

Ide vam scenario raznih ubedjenja i lazi s kojima ce vam expresno oboriti cenu ispod 110!

Da li vi vidite koliko se lako prodajete? Da li vi vidite istinu?

Vise mi vas nije ni zao.

Nasednete na kvazi obecanja kojima ce se mirno ugusiti protesti,bez incidenta a u korist vlasti,a kad vam dodje berba sta cete tad?

Pocniti da razmisljate raaionalno i dugorocno!

Ne prodajite se za salamu i lazna obecanja bez validnog dokaza i ugovora da ce bas vama platiti 145centi,iako je trebalo da bude 165centi. Na kraju ce vuk pojesti magarca a vi cete ih jos i moliti da vam daju i 90centi.

Član
    Datum pristupanja
    Dec 2013
    Poruka
    538
    Zahvalio se
    355
    Zahvaljeno 391 puta na 157 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Nemamo mi jos tu svest, da nesto postignemo sa protestima. Kod vecine preovladava misljenje cuti, moze biti i gore.... Tako u svemu,ne samo malinari.
    Ne treba nam državni udar - mi smo udarena država!

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Pišta bači na ovoj poruci:

srbin4323 (23-03-19)

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Pišta bači Pogledaj Poruke
    Nemamo mi jos tu svest, da nesto postignemo sa protestima. Kod vecine preovladava misljenje cuti, moze biti i gore.... Tako u svemu,ne samo malinari.

Tacno tako.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Dec 2018
    Poruka
    13
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne vredi samo strajkovati, mora se imati plan, zasto se strajkuje, mora se imati cilj, sta se strajkom zeli postignuti, moraju se imati strucni ljudi koji ce znati da odbrane stavove nas proizvodjaca i nase ideje da nametnu... Da li imaju takvi ljudi? Ja nesto bas nisam siguran.

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    448
    Zahvalio se
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Proizvođači malina i kupina u Srbiji odložili su protest najavljen za danas .................................................. .............

https://www.danas.rs/ekonomija/malin...i-premijerkom/

i zatražili hitan sastanak sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem, premijerkom Anom Brnabić............

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2017
    Poruka
    377
    Zahvalio se
    326
    Zahvaljeno 161 puta na 94 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Miloica Pogledaj Poruke

Proizvođači malina i kupina u Srbiji odložili su protest najavljen za danas .................................................. .............

https://www.danas.rs/ekonomija/malin...i-premijerkom/

i zatražili hitan sastanak sa predsednikom države Aleksandrom Vučićem, premijerkom Anom Brnabić............
    Kad je nesto hitno mora da je bitno!
    Bolje da nas unuci mrtve pamte, nego da nas sinovi zive zaborave. Knez Lazar

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ana postala tata,zauzeta je oko bebe i nema vremena za vas. Zavrseno je s malinom u Srbiji za svagda.

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    448
    Zahvalio se
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Počele kalkulacije o ceni maline, nova neslaganja proizvođača i hladnjačara

http://www.rts.rs/page/stories/sr/st...adnjacara.html

.........Radna grupa za unapređenje proizvodnje malina nedavno je zaključila da se proizvodna cena u Zapadnoj Srbiji, Zlatiborskom i Moravičkom okrugu kreće oko 111 dinara po kilogramu.

........Proizvođači tvrde da, zbog pada prinosa, cena treba da bude 1,45 evra.

.........Hladnjačari, pak, imaju drugu kalkulaciju.

Član srbin4323 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2019
    Poruka
    84
    Zahvalio se
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ne daj Boze da se Srbi sloze. Zato nam je ovako. Nesloga nas ubi.

Član Majstor Gera avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    566
    Zahvalio se
    438
    Zahvaljeno 547 puta na 229 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    "Povika na vuka a lisice meso jedu"

22. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Majstor Gera na ovoj poruci:

Vlada Nikolic (29-03-19)

Član Miloica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2017
    Poruka
    448
    Zahvalio se
    437
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Malinari Srbije 5. aprila o otkupnim cenama tog voća sa premijerkom i ministrima

http://www.novimagazin.rs/ekonomija/...m-i-ministrima
    Radović je rekao da proizvođači malina
    od predstavnika vlasti očekuju odgovor na pitanje da li će otkupljivači prihvatiti proizvođačku cenukoju su izračunali stučnjaci u okviru Saveta za malinu, koji je formirala država, od 139,3 dinara po kilogramu, a sa prevozom i maržom od oko 173 dinaraza otkup po kilogramu maline, kao i proizvođačke cene za kupinu od oko 80 dinara, zavisno od sorte.

24. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Miloica na ovoj poruci:

Srb1n (29-03-19)

Član savopunck avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Poruka
    3,038
    Zahvalio se
    874
    Zahvaljeno 672 puta na 409 poruka
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Zar nije danas rekao ministar da nema država veze sa cenama?
    https://www.youtube.com/watch?v=aden31QJwLA Gornji Milanovac ,ma kolevka.
    Ako te vuče u orano ,polugu na plugu vuci u nazad.

Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.