Tikva i Bundeva

Cekaj bese od tih sto si posadio bundeva si pekao semenke?a sta si radio sa plodom?pozdrav
Ovde sam procitao da neko prodaje na kvantas,neko prodaje samo semenke,neko hrani svinje,neko pravi ulje,ja bih semenke pekao da grickam a sa plodom bi ranio svinje
 
Poslednja izmena:
Brate jesi jeo bundevaru, kakve bre svinje, mislim pretpostavljam ako toga posadiš dosta da ima i za njih ali ima i za nas.
 
Posadi obicne tikve i eto semenki ja sam pekao mnogo puta u tepsiji sa malo ulja i soli zanimacija bolja od duvana 100% dokazano Ne zaboravite da semenke ciste creva od parazita ,metilja ,glista kako ljudska tako i kod stoke npr . svinje moje koje su jele semenke i sitno seckane tikve su imale tako cista creva za razliku od nekih po selu sto su imala gliste...
 
Epa ljudi vidimo se u Kikindi,puno srece i i neka najveci Dulek pobedi.

---------- Poruka napisana 15-05-12 u 17:05 ---------- Prethodna poruka je 13-05-12 at 22:51 ----------

sada ce ovo hladno vreme da uspori rast .
 
imam jedan zasencen ,on mnogo bolje izgleda od ovog sto nije zasencen tako da ce i ovaj dobiti zasencenje.izgleda da im smeta jako sunce posle hladnog i tmurnog vremena.
 
Pozdrav dobri ljudi! Ovo mi je prvi ozbiljan post na forumu pa da se predstavim. Zovem se Ivan,iz Jakova sam (donji Srem),po struci sam dipl.ing zastite bilja. Razlog zbog cega ovo pisem je neko seme bundeve koje sam dobio iz Amerike koje sam poprilicno neuspesno rasadio. U kesici je bilo 20 semenki koje sam posejao sredinom marta u saksijice sa zemljom za cvece i samo su mi 3 nikle. Pretpostavljam da sam poranio i da su temperature od 6 do 10 stepeni bile preniske za klijanje. Inace je na kesici pisalo da se seju cim prodje opasnost od prvih mrazeva. No,te sto nisu nikle i nisu tema nego ove 3 koje jesu. Odmah da kazem da o gajenju bundeve pojma nemam ali cu napisati sta sam do sad radio pa ce me vec neko ispraviti. Prosecna tezina bundeve,po deklaraciji, bi trebalo da bude oko 50kg. Prvu bundevu sam rasadio 20.4. i to sam iskopao rupu 1x1,dubine 2 asova i napunio je zgorelim stajnjakom,a na vrh sam stavio zemlju za cvece. Redovno je zalivam,na svakih par dana dodajem Slavol u vodu,a prilicno cesto i prihranjujem Murtonikom (Iz iskustva nesto bas ne verujem u ova folijarna djubriva ali nisam nasao Kristalon ili Skotsova manja pakovanja ili Kemirina...pa koristim to sto imam). Ova bundeva je u poredjenju sa nekim bundevama koje rastu u komsijskim bastama,a i u odnosu na bundeve na njivi u postu iznad pravo cudoviste. Vec pokriva par kvadrata,vreze idu u svim pravcima,jedino sto jos nije procvetala. Do sada sam je 2 puta prskao Antracol-om protiv plamenjace. Inace su mi se pojavile svetlo zute pege na nekim listovima i jedino sto mi je palo na pamet je da je mozda nedostatak gvozdja zbog ovolike kolicine stajnjaka i folijarne prihrane pa planiram da je isprskam Vuksalom (sluzi za cvece ali cenim da ce i ovde pomoci). Posle toga cu dodati i vestackog djubriva i neko folijarno (ne znam tacno koje,znam samo da je 4 puta skuplje od Slavola i Murtonika pa zato cenim i da je bolje) kao i Cirkon,rusko djubrivo koje sluzi za prihranu kukuruza. Kad dodje do zametanja plodova planiram da ostavim samo jedan i cilj mi je da prebaci 70-80 kg. Druge dve bundeve su imale isti tretman,jedino sto rastu u manjoj kolicini stajnjaka (0.5x0.5x0.3) pa su malo i zaostale. Sad bih voleo da mi neko iskusniji kaze ako negde gresim.
 
netreba ti kolega amerika za to ja sam iz kikinde i poznati smo po danima ludaje daj adresu pa cu ti poslati seme za sledecu godinu,nase ludaje su sve preko sto kila pa do 400kg bez nekog posebnog tretmana pozzzzzzz
 
400?! Baca,smanji sarana! :) Salim se,znao sam da mogu da predju 200kg ali 400...to je bas ogromno. Seme sam slucajno dobio pa me zainteresovalo. A i u ovom delu Srema nema tako velikih bundeva pa me zainteresovalo da probam da odgojim jednu od 100kg. Evo slike kako trenutno izgleda:

dsc00083.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 16:05 ---------- Prethodna poruka je at 16:01 ----------

I jedna manja koja raste uz ovu najnapredniju:
dsc00084.jpg
[/IMG]
 
moje cvetaju, ali mi se nije otvorio prvi zenski cvet i biljka ga je odbacila?treba im obezbediti navodnjavanje jer je to biljka koja trosi jakooo mlogo vode.
 
Koja je fora sa cvetanjem? Kod mene su se otvorili prvi cvetovi pre 3 dana ali vidim da na ovom jednom koji se prvi otvorio nije doslo do zametanja ploda.
 
pa mislim da su bas sa vaseg terena neki derani iz novog sada pre par godina pobedili sa preko 300 kg

---------- Poruka napisana u 22:59 ---------- Prethodna poruka je at 22:58 ----------

sacekaj malo u svakom slucaju ako hoces ogromne plodove moraces sve da poskidas osim jedne
 
I planirao sam da ostavim po jedan plod na svakoj bundevi. Nego me i dalje brine sto se cvetovi suse.
 
moras zenski cvet oploditi sa muskim. ti rucno u ranim jutarnjim satima. ali kod mene se zenski nije otvorio?
 
Doslo je do zametanja plodova. Sad cu da sacekam da vidim koji ce najbolje krenuti pa cu ostale poskidati.
 
Nazad
Vrh