Tikva i Bundeva

Sto se tice semenki cuo sam se sa drugom i kaze ide 100din semenka na 10 kupljenih daje jos par gratis. Sad je kupio tel sa dobrom kamerom pa bi trebao ovaj vikend da ode kuci i da je sece pa ce i slikati.
 
Kaze ako kupuju osobe zenskog pola do 35godina on ce im besplatno posejati.

Kaze da je lane vecinu prodao kuci,izvukao lepe novce za semenke.
 
Vec je pisano, semena ima u Institutu kod Backog Petrovca, odatle smo i mi dobijali. Prosle godine je bila jedna tura semena koje je bilo dosta lose i iz nekog razloga je istrulo pa je bilo mnogo ljudi koji su morali da preseju.
Mogu da proverim da li mi je slucajno ostalo nesto semena od lane, nisam siguran.
 
@optimista ovde je rec o par razlicitih vrsta bundeva ti mislis na onu bez ljuske za ulje a NA govori o onoj velikoj(americkoj)
 
nego, zna li neko recept kako se pravi tikvino ulje u domacim uslovima. znam proces ali neznam detalje, kao temperatura i vreme pecenja semenki pre cedzenja


---------- Poruka napisana u 21:39 ---------- Prethodna poruka je at 21:34 ----------

postavi slike pod obavezno :bravo: koliko te je izasla ::novac:: ovde jedan sto cedi koliko znam samo ostavi da se prirodno iztalozi(nekoliko dana) i onda ocedi cisto ulje
masina me ne kosta nista osim malo truda. problem je sto jos ne radi ko sto treba, danas sam uspeo da iscedim svega 10 kapi suncokretovog hladno cedenog masla. kod proradi imate slike i crteze. iako je masiica u hobi klasi.
 
temperatura se krece izmedju 50 i 60 *C, ali moras dodati sol, i na svakih barem 5 kg (neki kazu 3) kostica 1 litru suncokretovog ulja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ove godine sam sadio semenke u presecene flase od 2 litra tako da sam ih rasadio 15 aprila na njivu za svoju potrebu 20 odzaka iskopane rupe rotacionim plugom za motokultivator i stavljenjo stajsko djubre govedje zalivano sa puno vode lepo su rodile ima i nekih ukrasnih vrgova.Ja bundeve pretzno dajem svinjama u iseckanoj formi zive, ne kuvam ih . A za ljudsku ishranu pecem ili kuvam na parcice Semenke ne vadim za prodaju posto nema puno semena .Svakako bi voleo da nabavim nekoliko semenki od ovih ogromnih bundeva.
 
Evo je konacno rasporena :osmeh::osmeh:
314xmk6.jpg
 
Možda je pogrešno ali ja sam ih sadio direktno u zemlju, nisu nikle sve ali jeste jedno 80%, trenutno imaju po 5-6 velikih listova.
 
Moje semenke koje mi je poslao drug od North Army-ja svih 12 je niklo u supstratu u casi pa ih ja presadio na njivu sad lepo napreduju sa 4-5 listova a uskoro krecu vreze ,videcemo dalje sta ce se desavati
 
Koje su semenke one sto se kupuju za grickanje,jer su to bundeve ili ?ako neko zna kako se zove to seme neka mi javi da posadim,semenke bi grickao a plod davao svinjama,hvala unapred,pozdrav
 
Violinke se zovu ove što sam ja sadio, ali one nemaju ono krupne semenke nego malo manje, ali su toliko ukusne bile da ih nisam ni čistio nego sam ih jeo kompletno.
 
Nazad
Vrh