Galenika fitofarmacija pšenica Uljana repica - KWS
Strana 3 od 21 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 60 od 420

Tema: Tikva i Bundeva

Zaslužan član
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,540
    Zahvalio se
    57
    Zahvaljeno 713 puta na 367 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    jedan odlican video koji pokazuje kompletan proizvodni proces od pripreme tla pa do gotovog proizvoda (ulja)

PS , ne trudite se previse razumjeti rijeci prve pjesme jer nas ne razumije ni veci dio hrvatske

Super Moderator North ARMY avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    22,562
    Zahvalio se
    1,766
    Zahvaljeno 5,581 puta na 2,696 poruka
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Evo mog drugara drzavnog prvaka u proizvodnji bundeve,ove godine je isto sejao pa cekamo rezultat.Inace je iz Savinog Sela.
    Poslednji uredio North ARMY; 22-09-11 u 20:27.

Član futurefarming avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    4,097
    Zahvalio se
    70
    Zahvaljeno 266 puta na 207 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    E ovo je posao. Čitam temu ali nigde napisano, za šta se tačno koriste ove mega bundeve?

Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    22,562
    Zahvalio se
    1,766
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Nesto mi slika ne radi pa cu opet da okacim.

Kad pocne fax pocne fax pitacu ga za "recepturu" bar priblizno jer ono amin ne verujem da ce reci,a kupicu i koju semenku da posejem u prolece pa da zaje***** komsije kako mi se omakla tolika bundeva.

Moderator topalovic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,588
    Zahvalio se
    44
    Zahvaljeno 311 puta na 220 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Koriste se za cedjenje soka,a sok se koristi kao sirovinska baza za pravljenje svih sokova iz tetra paka...
    Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji, ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo!
    Jednostavne ideje najduze traju...

Član futurefarming avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Poruka
    4,097
    Zahvalio se
    70
    Zahvaljeno 266 puta na 207 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Sreća da dobro rađaju pa će biti "voćnih" sokova. Hvala kolega.

Moderator peto1 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Poruka
    6,627
    Zahvalio se
    24
    Zahvaljeno 330 puta na 248 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: topalovic Pogledaj Poruke
    Koriste se za cedjenje soka,a sok se koristi kao sirovinska baza za pravljenje svih sokova iz tetra paka...
    Mislis na raznorazne guste sokove od kojekakvog voca. Bundeva + esencija i sok koji hoces.

Datum pristupanja
    Oct 2008
    Poruka
    22,562
    Zahvalio se
    1,766
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Moj drugar opet pobedio,dobicu kasnije slike i celu tehnologiju proizvodnje kako se to radi.
    Inace ako ima zainteresovanih mogu nabaviti semenki za sejanje iduce godine.
    http://www.kurir-info.rs/vesti/drust...ama-134532.php

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    1,124
    Zahvalio se
    546
    Zahvaljeno 141 puta na 100 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    nabavljaj pa da sejemo da imaju i svinje sta da krkaju ako ne budu rekorderke

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    135
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 16 puta na 15 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ako bude sjemenki i ja se prijavljujem.

Član hanza avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Poruka
    309
    Zahvalio se
    6
    Zahvaljeno 21 puta na 20 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo javljam se, zainteresovan sam.
    Čovek ne može da pobedi prirodu, priroda iz jednog zrna može da stvori 60 zrna.
    Čovek iz kilograma gvožđa može da stvori samo kilogram ekseri i ni jedan više.
    K:Marx

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zdravo svima u temi tikve i bundeve.imam oko 1.5 ha zemlje na kojoj sam ove godine zasadio probno tikvu golicu, seme sam kupio sa instituta u novom sadu. ova probna setva je dobro prosla zaseo sam jedan mali semenke sam izvadio rucno. sad seme susim. Masinu za hladno cedzenje sam izradio u dedinoj masinskoj radionici i mogu poslati slike.Molio bih ukoliko neko zna proceduru za hladno cedjenje da me savetuje kako da to uradim u kucnu radionicu. isto tako me zanima dali ima neku opremu sa koju bih mogao da vadim semenke iz tikve. opreme koje su dodatci na traktoru u makedoniju nema. jer niko ne odgaja tikve a za 1.5 hektara ne isplati se da se kupuje.
    hvala svima

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Poruka
    1,124
    Zahvalio se
    546
    Zahvaljeno 141 puta na 100 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    postavi slike pod obavezno koliko te je izasla ovde jedan sto cedi koliko znam samo ostavi da se prirodno iztalozi(nekoliko dana) i onda ocedi cisto ulje

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    sutra cu da slikam masinicu pa da postavim slike. iako jos je nisam probao. ali probacu je ovih dana. pa pisem vam kako radi i dali radi. he he

Zaslužan član
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,540
    Zahvalio se
    57
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    kod mene jedan tip vadi usisavacem ali mora biti onaj za koji moze usisavati mokro, kostice su ciste i ne trebaju pranje.
    Poslednji uredio topalovic; 08-11-11 u 07:35.

Moderator topalovic avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Poruka
    2,588
    Zahvalio se
    44
    Zahvaljeno 311 puta na 220 poruka
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: mbranko Pogledaj Poruke
    kod mene jedan tip vadi usisavacem ali mora biti onaj za koji moze usisavati mokro, kostice su ciste i ne trebaju pranje.
    Bas bih voleo da vidim kako to izgleda jer u usisivacu ima 2-3 filtera a kad njih skines usisivac slabo "vuce"...
    Samo šest miliona ljudi ima čast da živi u Srbiji, ostali nemaju tu čast ali imaju sve drugo!
    Jednostavne ideje najduze traju...

Zaslužan član
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Poruka
    1,540
    Zahvalio se
    57
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    sad je vec kasno za slike jer je gotov , imao nekih 3 jutara golice i sve su tako rijesili. prvo je kupio jedan za probu i kad je vidio da ide onda je uzeo jos jedan, oba su neki jeftikaneri ali nemaju filtere vec je u posudi voda.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    7
    Zahvalio se
    0
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    oko usisavanja kostice , zar se ne usisa i meristem koji drzi kostice za meso tikve
    a evo i jednu sliku od moje hobi masine za ulje, veceras je rasklopim pa vam saljem vise slika, Inace masinicu jos nisam probao, ako ide dobro snimim i video

---------- Poruka napisana u 10:35 ---------- Prethodna poruka je at 10:31 ----------

nesto mi neide oko ubacivanja slike pokusacu kasnije

Član Optimista avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    160
    Zahvalio se
    50
    Zahvaljeno 86 puta na 27 poruka
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Zao mi je sto ovu temu nisam video ranije.
    Gollicu sam sejao prvi put 2001. godine na nagovor ocevog drugara koji je tada bio direktor Agrkopa u NS.
    Kao sto su vec ranije pomenuli seje se na medjuredno rastojanje od 140 cm i rastojanje u redu od oko 70cm. Moze da se seje nodetkom pa da se kasnije proredi ili da se zatvaraju rupe na plocama.
    Prvi put kada sam je sejao sejao sam rucno jer kada sam krenuo nodetkom oni limovi koji sluze za mesanje semena su dosta semenki kidali pa sam odustao od te varijante i sa 4 nadnicara resio setvu oko 2,5 kj za nekoliko sati (sistem kuka & motika).

Seje se dosta kasno krajem aprila ili pocetkom maja jer ne trpi hladno vreme. Te godine (2001.) sejana je na nekoj ajvarci koja nije nesto najbolje nikla pa me bagra ubedi da poravnam papriku i posejem Golicu!
    Lepo je sve to rodilo (daleko preko ocekivanja), a bio je dogovor da za gospodina i osusim seme sto i uradih. Odneo covek golicu nekih 2000 kg i nikada nije platio ni jednog dinara.
    Cifra je bila 10k DM ili 5K eur (te zime izmedju 2001. i 2002. su povlacili marke i pustali Eure)!Nikakav papir niti ugovor nisam imao, to je bio odlican prijatelj mog pokojnog oca.

E onda je pre tri godine jedna firma pocela da ugovara proizvodnju golice ovde u okolini, meni je bila odvratna zbog gore navedenih okolnosti ali sam prosle godine popustio i posejao 3 kj (ovoga puta sam sejao pneumatskom sejacicom, kidala je malko seme ali ne znacajno). Skidali smo je jesenas kombajnima. Bilo je ugovoreno sa nekim Panicem (zao mi je neznam ime firme), covek je tu negde u okolini NS. Meni na njivi je bio neki kombajner iz Pivnica, Jan, nesecam se prezimena, koji je dosao iz neke druge firme da pomogne sa kombajnom jer je bilo mnogo posejane tikve. Dva dana je mucio masinu sa moja 3 jutra i kunuo se da nije takvu tikvu video, nakupismo tehnostrojku (5t) punu dzakova sa sirovom semenom.
    Ovde je otkup isao po ceni 1eur/kg sirovog semena koje se nakon kombajniranja pere u masinama. Ne lezi vraze prali mi to pola noci (sljakali ljudi i dan i noc da operu sve sto je bilo zasejano) kad nesto malo opranog semena. Odem da vidim sta je, kada masina u otpad(sa korom i necistocom) izbacije silu semena. Stanemo da vidimo sta je kad otprilike 30-40% semena je kruipnije od rupa na situ kroz koje seme treba da prolazi i masina ga izbaci napolje. Nabubrilo puno ulja, ali skart. Poludim, medjutim covek koji je sef na pranu kaze ja drugu masinu nemam, tebi ako ne odgovara nosi ga kuci!
    I tako mi ostalo nekih 625 kg/kj prosle godine, sto i nije tako losem ali spram proslogodisnjeg roda kukuruza i cene, a i uloga je kesa!

Oprostite ako je poruka zamorna i predugacka, ako bude interesovanja napisacu jos detalja koji su mi poznati o uzgoju goliec.

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    83
    Zahvalio se
    23
    Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

semenka bez ljuske

Citiraj Citiram: Sale Pogledaj Poruke
    rekreativac

Hvala za informaciju sledece godine cu sigurno zasaditi .
    Ja ti mogu dati 50. semenki da zapatis.Vise ne mogu i ja ih razmnozavam.

21. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku kavgarac na ovoj poruci:

Sale (10-11-11)

Strana 3 od 21 PrvaPrva 1234513 ... PoslednjaPoslednja