Tikva i Bundeva

Bio danas malo u Kikindi
2qi5i0n.jpg
 
I ja hocu da narucim seme ovakvih sorti, svidjaju mi se... Ovde u mojoj okolini gde god sam uzeo seme, prvo zrno nema drugo nesto malo sve u svemu iz 25 ari samo 10 tikve od po 2-3kg....
 
Ove se mesaju pojmovi dulek, bundeva I tikva. Kod nas se dulek koristi za ljudsku ishranu.
 
Da li neko zna koliko odprilike grama suvih semenki daje jedna tikva Olivia sa NS instituta? I da li neko ima na prodaju seme za sadnju?
 
I ja sam zainteresovan za sadnju. Ovde tesko da se moze dobiti info. Verovatno kolege nisu informisane dovoljno, zvacu NS institut, posle vikenda, pitacu i prenecu info koje mi daju.
 
Kako sam video na sajtu NS-a nema. Zato i pitam jel ima neko na forumu da prodaje?
 
Da li neko zna gde ima da se kupi kvalitetno seme od ovih bundeva(belih) za ljudsku ishranu a takodje kupio bih i seme ovih bundeva za svinje od kojih se koriste semenke za grickanje?
Ne treba meni mnogo mozda nekih 50-100 semenki jednih i isto toliko drugih.
 
ove godine pocinjemo sa ozbiljnom proizvodnjom hokaido tikve za izvoz. ima li neko iskustva ili savete? povrsina ce biti nekih 4ha, folija, nesto crno nesto bela, kap po kap nece. zemlja je crna, prve klase, sadi se dikretno na foliju, 60 65 cm razmak.
 
Nazad
Vrh