Tikva i Bundeva

Za jelo po meni nisu uopste slatke probao sam semenke nisam od njih probao a za stoku su dobre. Moje dve svinje 7 dana su jele jednu bundevu od oko 60 kg. Svaki dan san je filetirao.
 
Neko je ovde napisao da se zaparci kidaju zavisno od nacina uzgoja, pa me zanima kakvi sve nacini uzgoja postoje. I da li plod treba nekako zastititi u vrelim danim od sunca.

- - - - - - - - - -

o takmicarskim ludajama pricam

- - - - - - - - - -

10534077_753407854703107_2121653581115559583_n.jpg
 
Misliš da će tako duže bundeva da traje i da je to razlog zbog čega truli posle nekog vremena?
Nisam nikada primenjivao tu metodu,ako ima smisla, vredi pokušati.Ali mislim da bundeva truli posle nekog vremena,bez obzira da li je imala kontant sa zemljom ili ne?
 
seme sam dobio od jednog prijatelja koji se takmicio pre desetak godina. Pa nisu ni moje nesto jako narandzaste, cak su vecina i bele, kao sto se i vidi na slici skroz desno

- - - - - - - - - -

1908394_756731074370785_7471817571063944038_n.jpg



dali neko zna jel ovo neka bolest ili prirodno susenje lista? ako je bolest, cime da tretiram?
 
Dule bundevu napadaju bolesti ali najcesce i skoro jedino pepelnica ili moguce plamenjaca posto ovo nije pepelnica vise mi lici da je od djubra pregorela mora da je posejana na nekom ili pored nekog djubriva tako da te ti nebuni
 
Biće ti mali onaj stiropor ako nastave lepo da rastu :osmeh: Ja sam sad za vikend bio kuci i vidim da imam jednu koja je najveća i za 3 nedelje je duplo veća od košarkaške lopte, ostale su manje ali i mlađe
 
Manje sve strunule majku mu. Ove srednje sto su mi oko 30ak kg sam uspeo na palete da podignem ali najvecoj koja je oko 50kg po mojoj proceni ne mogu nista jer ce puci cima ako je budem mrdao. Ima podlogu za sad od peska dobru ali se bojim za kasnije zbog kiša i vlage
 
Nazad
Vrh