Tikva i Bundeva

Imam ja semenke koje sam kupio preko interneta prvi put sam ove godine gajio dobro je krenula ali je do izrazaja doslo moje neiskustvo, zatim ako hocete za takmicenje morate uzeti seme od pobednicke ludaje u Kikindi koje ima taj genetski potencijl da bude velika, to sam saznao na ovom forumu. Ja vam mogu poslati moje seme! Moja je bila 70 kg. Kontaktirao sam pobednika ali on mi nije jos nista odgovorio!
 
i nece ti nista odgovoriti jer po propozicijama takmicenja organizatori su vlasnici semena tako da ce pobednik dobiti 20 semenki od svoje bundeve. ja sam prosle godine dobio vise pa ih je zato bilo u ponudi i zato je ovogodisnji pobednik i dobio mogucnost da pobedi znaci da ovo seme koje posedujem ima potencijal i to dobar.
 
Odgovorio je covek, ali ni on nezna pravila, saznao sam da Turisticka organizacija Kikinda sa Institutom deli semenke od pobednicke ludaje u rano prolece!
 
Meni je to smesno pravilo da ti uzmu semenke a tebi daju 20...

Primer :

Vodim krmacu na takmicenje koje ce biti najteza i moja bude prvo mesto sa naprimer 350 kila i organizator kaze e sad lepo daj nama tu svinju a mi cemo tebi dati medalju i 2 mala prasica od te krmace:svinja: :haha:.
 
kupio sam seme od proslogodišnjeg pobednika,porasla je moja ludaja 50 kg i zadovoljan sam jer sam prvi put posadio tikvu, ali sam sačuvao punu teglu semenki za sledeću sezonu,zlu ne trebalo :bravo:,posadiću sve po brdima :ppozdrav:
 
Meni je to smesno pravilo da ti uzmu semenke a tebi daju 20...

Primer :

Vodim krmacu na takmicenje koje ce biti najteza i moja bude prvo mesto sa naprimer 350 kila i organizator kaze e sad lepo daj nama tu svinju a mi cemo tebi dati medalju i 2 mala prasica od te krmace:svinja: :haha:.
e prijatelju da je vrednost te krmace u prodaji 5161 dinar na veliko a ja ti dam 100000 dinara tj skoro 20 puta vise dali ja postavljam uslove ili ti?
i dali treba uopste pricati nebuozne price o tome ili prihvatas uslove takmicenja ili ne to je tvoj problem. Inace rezultati u Kikindi se zvanicno beleze u svetskom udruzenu za uzgajanje velikih tikvi kao drzavni rezultat Srbije.
Proslogodisnja cena semena koje sam ja prodavao je vise simbolicna jer ako neko nesto ne kupi, nece ni brinuti o tome . A i bio mi je cilj da se omasovi ovo takmicenje .
 
zavisi koje,one dokazane su na ceni,dok ovogodisnje tek treba da se dokazu tj cena im je 100 din.
 
Zanima me da li neko zna otkupljivaca semenki za grickanje (iz ludaja)?I da li neko zna koliko se moze dobiti semenki od 10 t ludaja?
 
tesko je to proceniti, a bilo je u novosti oglasima kupaca. Mnogo se vuce iz rumunije po niskoj ceni i stvarno neznam kako se njima isplati da ih rade. U maksiju i idei gotovo 1000 dinara kila, a ti ako dobijes 300.
 
Zanima me da li neko zna otkupljivaca semenki za grickanje (iz ludaja)?I da li neko zna koliko se moze dobiti semenki od 10 t ludaja?
Jedan komad (KOMAD ne kilogram) ludaje daje otprilike 90g semena nekad vise nekad manje ali to je otprilike tako bilo kod mene, ja sam vadio i prodavao ih pecene na Danima ludaja!
 
planiram proizvodnju tikvi (cucurbita moschata) tip butternuss (sorta Avalon F1), Muscat de provance i Hokkaido tikvu (Uschiki kuri). ima li neko iskustva u uzgoju tih tikvi? takodje sam zainteresovan za otkup tih sorti tikava.
 
Pozdrav ljubiteljima tikvi, evo nekoliko slika iz moje baste od sptembra 2013 god. Da li neko zna kako se zovu ove duge tikve-tikvice ili kako vec.
Ove sto imaju okruglo dno ja ih znam pod imenom "vrg" a ovim dugim ne znam ime. Em sto su lepo izgledale, em je hladovina bila od velike koristi.





Pozdrav.
 
Danas posejano 40 ari bundeva,koje koristim za svinjsku ishranu a semenke za grickanje.Ostalo mi je dosta semena ako nekom treba neka se javi.
 
@Zoran023 obrisite poruke jer ne mogu da vas kontaktiram, meni bi trebalo seme bundeve ali koja daje dosta semena kolicinski, velicina bundeve mi nije toliko bitna jer nemam kako da je iskoristim! Pozz
 
Nazad
Vrh