Tikva i Bundeva

Ljudi, juce su javili na tv-u da je prva nagrada na Danima ludaja 100000 dinara
 
pa nije lepo da nepomenes 2 i 3 mesto, nije bitno samo pobediti bitno je takmiciti se a neka najbolji pobedi.
 
buttercup-squash-019.jpg
Da li je noko probao ovu ludaju! Radi se o buttercup sto znaci puter, ja sam dobio seme pa cu da vidim sledece godine!

- - - - - - - - - -

pumpkin_burgess_buttercup__98684.1333519269.1280.1280.jpg
 

59 kilograma
nije nesto u odnosu na vase, ali u kod mene u selu je atrakcija,inace ne gajimo ih puno,ali bas zelimo da vidimo dokle moze da naraste, sve ovo koristimo za svinje,to je parcelica 2,3 ara, pa posadimo malo...
 
dragance imas pepelnicu isprskaj sa necim protiv nje da bi ti seme bilo bez prisustva bolesti.Lep komad svaka cast.
 
Svaka cast Dragance! Lep komad ! Lepo polje ludaja! Sledece godine planiram da posejem jos vise vrsta ludaja( hokaido, butercup, neke madjarske muskatne) i oko 1 jutro ludaja za cepkanje, da li neko zna koliko se krece trenutno cena ociscenih semenki za cepkanje?
 
mislis za grickanje? za sada su sve semenke iz uvoza Madjarska od 100 dinara za 200 grama navise i mnogo su sitne. oko 500 dinara su rinfuz kao nase jos sitnije.Ja idem na golicu lanac,a deo cu sejati mojih velikih o,25 lanca.
 
mislis za grickanje? za sada su sve semenke iz uvoza Madjarska od 100 dinara za 200 grama navise i mnogo su sitne. oko 500 dinara su rinfuz kao nase jos sitnije.Ja idem na golicu lanac,a deo cu sejati mojih velikih o,25 lanca.

Dejane koliki razmak pravis izmedju redova, a koliki od kucice do kucice u redu za golice?
 
ja sam danas odsekao jednu tikvu ima 50 kg,i iskreno ne znam šta ću sa njom:ppozdrav::šta valja spremati od tikve,možda neki sok ili kolač
 
mozes da je irendas tj usitnis ,procedis sok a ostatak u zamrzivac za pravljenje dulecnice tj pite.i to ti je 2 u jednom, a mozes da je koristis i za corbu e onda je 3 u 1.

Danas je bitka u Temerinu.
 
Grecale и све које занима
Нутритивно боља од зреле банане с дрвета.Употребна вредност је многострука од наренданих за савијаче и кохове, печених у рерни с кором која се не чисти већ само опере(готова је кад се ухвати боја карамела на горњем делу парчета).Чорбама даје пикантност а за пробаву је непревазиђена.Женски свет би требао да једе бар парченце сваког дана а поготово труднице и жене после порођаја.Свежа ситно рендана у салатама с шаргарепом и целером уз додатак сувог грожђа и сувих смокава(ко воли) нема премца уз нека печења а поготово ако се дода и мало рендане дуње.
 
Nazad
Vrh