Mladi Rusi u potrazi za malim i srednjim proizvodjačima mleka

Dobri J

Član
Učlanjen(a)
29 Jan 2016
Poruka
60
Lokacija
Beograd, Radan
Dobar dan!

Kao što naslov kaže, taj bračni par iz Rusije je trenutno u Srbiji, i oni bi hteli da se upoznaju da malim i srednjim proizvodjačima mleka (kravlje, kozije i ovčije) radi početka proizvodnje raznih sireva po njihovoj recepturi.
Ako ima zainteresovanih da se sa ljudima upoznaju i da se predstave radi eventualne saradnje, budite slobodni da mi pošaljete poruku. Lokacija nije bitna, od Vranje do Kelebije, čak je i poželjnije da farme budu u nekim brdsko-planinskim područijima.

Pozdrav!
 
Hvala svima koji su se odazvali!

Proteklih dana smo obilazili neke farme i upoznali se sa proizvodjačima, tako da su oni formirali neku sliku o situaciji kada je u pitanju proizvodnja mleka i sira.
Oni su mladi, obrazovani ljudi koji imaju iskustva u proizvodnji mleka, kvalitetnih sireva i plasmanu istih, ali zbog klime i zbog i teških uslova rada i zakonskih odredbi koji su trenutno na snazi u Rusiji su rešili da se presele u Srbiju i da pokušaju da nadju najbolju opciju za proizvodnju njihovih sireva.
Znam da zvuči (su)ludo, ali eto, ima mladih ljudi koji iz drugih zemalja hoće da se presele u naše krajeve...
Što se tiče teme... sasvim je svejedno gde će biti, moj cilj je bio da što više ljudi primeti temu. Ako sam nešto skrivio - oprostite!
Svakako ću obaveštavati o novostima, u martu već planiraju selidbu u Srbiju.
Hvala svima!
 
Mislim da su se definitivno odlučili za Srem, tu negde od Iriga do Karlovaca. Blizina Beograda i Novog Sada ipak dosta znači, iako su planirali negde južnije...
 
Nazad
Vrh