Suzbijanje korova u kukuruzu nakon nicanja KWS Clima Control
Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Ugljen-dioksid, CO2

Član žarkovac avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Poruka
    79
    Zahvalio se
    61
    Zahvaljeno 55 puta na 35 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Ugljen-dioksid, CO2

Svi znamo za korist od upotrebe CO2 u plastenicima, ali je to, meni barem, uvek zvučalo kao naučna fantastika, tj. kao jedna od poslednjih u nizu mera agrotehnike do koje bi, možda, jednog dana, valjalo doći.
    Kažem, možda, zato što sam sumnjičav prema premodernim i prekomplikovanim sistemima proizvodnje. Sumnjam, pre svega, zbog ne poverenja u ljude koji prodaju opremu za takve tehnologije, kao i zbog odnosa cena proizvoda, između našeg i tržišta zemalja iz kojih takvce tehnologije najčešće dolaze (a tu su i subvencije).
    Međutim, kada sam čuo profesora Ilina koji nekoliko puta pomilje nisku cenu obogaćivanja plastenika ugljen-dioksidom, zainteresovalo me koliko bi to "jeftino" moglo biti ??

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku žarkovac na ovoj poruci:

Rabadzija (30-01-19)

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    73
    Zahvalio se
    0
    Zahvaljeno 41 puta na 19 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Da, gledao sam prosle godine neke oglede na salatma gde se upumpavao co2 i navodno najbolje dejstvo i isplativost ima bas na salatama.
    Vecini ljudi je ovakva tehnologija kilometrima daleko, posto imamo 101 problem da prodjmo do co2..

profa Ilin naravno u svom stilu ima pompezno objasnjenje...eto teme za savetovanje u Februaru.

Član tvrdoglavi avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2014
    Poruka
    198
    Zahvalio se
    484
    Zahvaljeno 191 puta na 83 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pratim tu temu duže vremena,u puno publikacijama smo pročitali da se to odnosi najviše za zimu već i zbog svih uvjeta za dodavanje CO2
    Živim i puštam druge da žive

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.