Balirka

levak je napisao(la):
klas 40 i 50 su mehanicki iste prese samo je razlika u velicini bale odnosno u ucinku klas 40 je manja presa i automatski sporija presa inace vezac je kod svih klasova isti osim kod klasa bauca on nosi rs vezac a istina je da su klasovi 52 55 65 prave prese jer su mladje generacije i nemaju lanaca sav prenos je preko zupcanika i sestougaonih sovina kao na velgerima 52 42 i svim ostalim nove generacije a novi tip vezaca velgera je dosta dobar u odnosu na stari koji je imao dosta nedostataka

Ni jedno vratilo na Markantu 65 nije sestougaono vec okruglo sa prorezima za kajle ili nutevima. Ima jedan lanac ali on sluzi za pogon pick-up uredjaja i bilo bi totalno bezvezno da su stavili kuciste i vratila jer od ovog nije moglo prostije. Ako neko zeli, mogu slikati pa postaviti. . .
 
Lifamdžije-kada sam iskrivio igle prvo sam pogledao u bravu ,brava ulazi u kanal a pošto nije bio otkinut šraf (samo iskrivljen jer se odvrnuo centralni šraf na osovini)-kako je klip preskočio bravu.Ima li ko slično iskustvo.
 
levak pogledao sam soljica dobro stoji, kanap nije labav,a ova je igla cinimi se cak malo i niza ka drzacu kanapa u odnosu na ovu drugu a i drzac hvata kanap lepo koliko se ja razumem
A cika jova ne razumem na koju osovinu i koju spiralu mislis
 
znas one plocice kao polukgrug gde igla ubacuje kanap pogledaj u odnosu na onaj drugi sto vezuje dobro da li isto stoje ili je malo pomereno za neki ugao
a spiralica ti okrece onaj zupcanik sto okrece te plocice kada hvataju kanap
 
daco ako je to redu onda ti je samo labav ili se potrosio drzac kanapa probaj dotegni ga to je onaj sraf sto steze plocicu drzaca 17 kljuc sto se lifama tice sto je pokrivio igle ili je prezupcila ili ti klip prekocio kocnicu povadi masu skini stare igle otkaci polugu sto nosi igle drzi ram igala u zadnjem polozaju da nije aktivirana kocnica neka neko ukljuci kardan ako pusti ram neka aktivira kocnicu i ako pukne osigurac onda nije kocnica probaj vise puta i ako uvek otkine onda je prezupcila a ako preskace kocnicu onda vidi da li je slaba opruga ili je zajedena kocnica oce da se zajede ako presa ide prezupcena za par zube i klip cese kocnicu
 
Ovdje neko nekoj zaj.bava koliko mi se cini. :udri:
Daco
Vrati se par postova prije i vidjeces sta sam napisao i sve ce ti biti jasno samo pazljivo procitaj da neponavljam ako zelis odgovor imas ga i imate ga svi ne samo ti, :D
 
topalovicu nemoraju i ovde da znaju da si mi ukrao rocangle kad ti stane ona kanta samo izvuci par metara kanapa i obesi se ali moras drvoplast 320 posto imas 120 kila hahaha
 
koga jel slavka sainovic pusti salu uradi sam kojicu revijeru al su mu uvalili bato jedva sam je dotero red ali sam je radio saapetitom
 
imal neko da je pametan i da mi kaze nesto pametno.. sta da radim! imam presu john deere tip 214b.. jest da je starije generacije al me nije dosad izdavala.. pocela je po malo kad kad da omasi po neku balu, mozda po 2-3 do 5 u sto bala. a nekad nece ni toliko. dali da je utegnem malo ili da je menjam za neku noviju?
 
Sta se moze na presi 213,214 jd pokvariti tko zna nek odgovori?Pa to je kao tenk mozes pokriviti ali nemozes polomiti.Malo rocangle,macola,autogen i vratis u prvobitni polozaj "upusaj je"i gas na 2000 obrtaja ineboj se a bocni uzamajac samo kao stari aran vrti.
 
ona samo kad nabija mnogo oce da popusti po nekad. sveze samo jedan kraj kanapa.. tj. jedan cvoric a drugi samo odsece kao da ga ne uhvati petljac..
:cao:
 
tako care ja pricam ljudima a oni ne kapiraju dok pre nego sto sam otisao da ucim zanat radio sam godisnje sa 214 john deere po35000 bala dok presa nije bilo mnogo a ostali sa velgerima 41 i 45 i lifamima koje su bile pojam samo su lupali cekicima i dremali nisu mogli svi zajedno koliko ja i moj deda john dere a 214 je se proizvodio od 1956 do 1963 god posle je poceo 224 i 219
 
prilicno je jednostavna i pristupacna. mozes da peidjes sa svih starana i po meni laka za uzubljivanje.. a da moze da proguta brate jede po livadi..
 
koji kraj sale nije zapetljan onaj sto je bio u drzacu ili onaj sto je donela igla ako je onaj sto je bio u drzacu onda je drzac pri kraju a ako je onaj sto je donela igla onda malo spusti iglu dole i nasteluj donosace kanapa to su one sabljice sto su ispod vezaca njihov vrh mora da stoji na samoj ivici tunela kud prolazi igla da bi dobro naneo kanap na petljac
 
pa tu je izgleda glavna fora.. kad igle donesu kanap cini mi se da polumeseci trebaju jos da izadju vise nego sto izlaze, malo kanapi stoje razmaknuto. i nesto mi zuri cela desna strana. ne mogu da je uskladim sa levom
 
Nazad
Vrh