Balirka

mozda grijesim ali par igala i par petljaca kosta slicno za vecinu presa :sta: koji dinar gore dole ne pravi problem s'obzirom na interval zamjene

kocnica ispod klipa , kog klipa koja kocnica , ako moze malo pojasnjenja

colovnjake licno ne volim ali posto mi je ovo drugar onda ni oni ne bi trebali biti problem
http://www.uniflexbih.com/usluge.html :D :ppozdrav:

lanci pretpostavljam da su standardni , ako sam dobro razumio uzubljivanje je preko lanaca , jel :sta:

@cukaneca
grijesis sto se tice gvozdjurije , svo sto je vec ovdje radilo je preskupo , a sve sto je tek doslo od tamo to nije preskupo to je nekupljivo ::lose::

koliko vidim najbolje ce biti da ja nju detaljno slikam i okacim slike pa da onda date svoje predloge
 
kocnica ispod klipa sto zbija balu kad presa pocne da veze kocnica uskoci u kanal i neda da (ako se nesto poremeti lanac osigurac na petljacima) klip udari u igle i napravi karambol
 
Stručno ime mu je klip,a ta kočnica je sigurnosna brava koja štitiod udara klipa u igle,ukoliko brava nije naštelovana kako treba kriviće igle a ovako udari u bravu i otkine sigurnosni šraf na zamajcu.Ja sam u startu imao problema sa tim pa sam apsolvirao
 
aha nije bitno kako ko zove bitno je da se razumijemo , nisam znao da tako stare prese imaju zastitu od lomljenja igala :ppozdrav:
 
na dosta stranica ranije kada sam ja kacio moj problem sa presom jedan kolega je napisao za klip da je to "ovan", e to mi se ekstra svidelo! i mislim da je priblizno najtacnije funkciji koju obavlja :D
 
e savorise imam ja istu takvu presu,kupio sam je pre tri godine,doterao mi je covek iz italije....sve sto su gore ljudi napisali istina je...colovni srafovi,vezuje kanap u mrtav cvor....sto se tice kanapa njoj odgovara tip 320,ako uzmes bilo koji tanji kanap,tada nastaju sranja,neveze lepo,zaglavljuje kanap u petljacima itd...neznam sta da ti kazem,ako nije neka velika cifra,i ako nemas nesto puno deteline uzmi je...ja sa njom odprilike u sezoni napravim oko 1500-2000 bala,neradim usluzno sa njom,radim samo za svoje potrebe...sto se tice igala igle koje su do klipa su od drveta,one sledece su metalne,tako da i ako se desi da se sjebe nesto klip udara u drvenu iglu a ne u metalnu...onda ima neku budzu na kardanu sa nekom oprugom uz pomoc koje nemozes nikako da pokrenes presu u kontra smeru sa kardanom,vec samo u odgovarajucem...neznam da li to imaju i druge,predpostavljam da imaju....ja je vucem sa 539 i sljaka,naravno vise bi joj odgovarao neki malo veci traktor ali sta je tu je,obicno presujem sa trecom sporom ili eventualno sa prvom brzom,sve zavisi od mase....ono sto mi se nesvidja kod nje je uzi mehanizam za uvlacenje deteline u odnosu na lifam prese...znaci moras da skupljas detelinu u uze otkose....do sada sa njom nisam imao nikakvih kvarova tako da neznam kakva je sto se tice delova...na netu sam pokusavao da iskopam neke podatke o njoj,neke radionicke crteze,ali nema nista ni za leka.....ako te jos nesto zanima pitaj :ppozdrav:
 
negdje sam naleti na netu na podatak da je sirina pikap uredjaja 4ft sto je meni zadovoljavajuce sa obzirom na velicine parcela koje mislim odradjivati
imam oko 2ha lucerke za svoje potrebe , usluzno moze da se odradi i po komsiluku posto u mojoj blizini niko nema presu , napominjem moze a i ne mora , ako uleti koji dinar dobro je a ako ne nikom nista ::namigivanje::

mrtvi cvor , samim imenom mi zvuci bolje nego ostali :D

cijenu izgleda nisam napisao :udri:
trazi se za nju 1500 savremenih ::novac::
 
Zoran0230 je napisao(la):
Stručno ime mu je klip,a ta kočnica je sigurnosna brava koja štitiod udara klipa u igle,ukoliko brava nije naštelovana kako treba kriviće igle a ovako udari u bravu i otkine sigurnosni šraf na zamajcu.Ja sam u startu imao problema sa tim pa sam apsolvirao
pa i ja sam imao problema zato znam kako fercera, bila mi se odkacila ta kocnica i ja sam vidio i zanemario i nakon nekoliko dana pugne osigurac na petljacima i :udri: odose moje igle .
a sto se tice prese lifam imam je i sad na njoj sam doktoriro
 
Sve prese su dobre samo ih treba naštelovati kako treba:lifamovi vezači vezuju sa kanapom bilo koje debljine-samo što je manjeg kapaciteta i još jedna stvar-sa petostepenim menjačom je skoro duplo veći učinak(mislim na prese manjeg kapaciteta),sa trostepenim ne možeš da mu nađeš odgovarajuću brzinu,
 
sto se tice igala igle koje su do klipa su od drveta,one sledece su metalne,-@dragannrt--- ovo ne kapiram nikako :sta: bas bih voleo da slikate i postavite ovde. sto se tice debljine kanapa prilicno sam siguran da bi se to moglo nastelovati.
 
mladenmaso-ma možeš da vezuješ sa kanapom bilo koje debljine-ja sam jednom vezivao sa kanapom za duvan samo što kad se nabije hoće da pukne kanap.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Sve prese su dobre samo ih treba naštelovati kako treba:lifamovi vezači vezuju sa kanapom bilo koje debljine-samo što je manjeg kapaciteta i još jedna stvar-sa petostepenim menjačom je skoro duplo veći učinak(mislim na prese manjeg kapaciteta),sa trostepenim ne možeš da mu nađeš odgovarajuću brzinu,
Sa ovim se slažem... Pogotovo kad ludak vozi suncegrablje.... Ja sa lifamom baliram u svim brzinama od treće spore do treće brze....(menjač 10+2)
 
Da ja pojasnim šta je čovek napisao.Te igle što su do klipa su dodavači mase koji nisu u potpunosti izrađeni od metala već imaju u svom sastavu drvene delove.Jesam pojasnio barem malo?
 
246mfxs.jpg

valjda vam je jasno gde je drveni dodavac mase,sutra cu slikati kod mene da vidite kako izgleda.a inace to je i jedna vrsta sigurnosti.
 
Matić je napisao(la):
Da ja pojasnim šta je čovek napisao.Te igle što su do klipa su dodavači mase koji nisu u potpunosti izrađeni od metala već imaju u svom sastavu drvene delove.Jesam pojasnio barem malo?
upravo to,znaci onaj deo igle koji ulazi i komoru (da je tako nazovem) u kojoj noz,klip,ovan kako ga ko zove nabija detelinu je od drveta.....a sto se tice kanapa postoji stelovanje na njoj, i ja sam sa kanapom tipa 500,stelovao tu zajebanciju od pocetnog pa sve do krajnjeg polozaja i opet nisam uspeo da je namestim...onda popizdim pobacam sve uzmem 320,nastelujem,i radi bez greske
 
dragannrt,ne razumeju te zato što donosače mase nazivaš iglama-inače je to dibra stvar i mislim da na svakoj presi to može da se ugradi od drveta
 
Nazad
Vrh