Balirka

kad je presa podešena dobro on puca samo kad treba
hoće nekad kad npr.radim slamu ceo dan a pritisnem je malo više da pukne sam od sebe
isto hoće da se kida bez razloga ako ima lufta između zamajca i glavčine
 
Zoran0230 je napisao(la):
Imam Lifamovu balirku-da li mogu probušiti rupu od 10mm za sigurnosni šraf umesto 8mm?
Zorane Montoya je u pravu sigurno se pojela bronzana caura na zamajcu ili glavcina pa zato dolazi do pucanja sigurnosnog srafa :ppozdrav:
 
ja sam zamenuo glavčinu zamajca, biksnu i čaure sig.šafa i sad stvarno retko puca,2-3 hiljade i pukne sam od sebe,ali ima i do šafova lošeg kvaliteta
u svakom slučaju ja ne bih razbušivao bolje on da pukne...nego da ne pukne kad bi trebao
 
Mozda ne kupujete sraf propisanog kvaliteta? Kod mene npr. lepo pise na zamajcu : M10x80 8.8 i ja samo takve kupujem. Nece da se desi da pukne sam od sebe-jedino ako presa slucajno uvuce mnogo mase odjednom (sojine slame ako je kombajn stojao ili deteline ako je lose ograbljeno Suncem) inace nema nikakvih problema. Drugar je stavljao srafove kakve je nalazio prve godine dok mu ja nisam rekao kakve treba da stavi-od tada nema problema! :ppozdrav:
 
Zoran0230 je napisao(la):
tačno-zato sam mislio da probušim veću rupu
zorane ja mislim da je fabrika stavila odgovarajuci sigurnosni sraf.Bolje nemoj razbusivati za veci sraf da nebi napravio karambola pa ce te onda duplo kostati.To je moje misljenje.
 
Zoran0230 je napisao(la):
Imam Lifamovu balirku-da li mogu probušiti rupu od 10mm za sigurnosni šraf umesto 8mm?
smijes slobodno probusiti rupu od 10 mm ja sam kod sebe na lifam presi probusio prije 5 godina i nema zajebancije nikakve a probusio sam iz razloga zato sto se stara rupa od 8 mm izandjala i nemoze saraf nikako da funkcionise kako treba. to kazem ako je presa postelovana kako treba a ako nije nemozeti pomoc ni 20 mm puknut ce nesto drugo ozbiljnije.
A sad pitanje, gdje su najpovoljniji dijelovi za lifam prese
 
nikola indjija je napisao(la):
kod mene na welgerici sraf pukne jedino kad udari u nesto,zicu od sunca,jedanput sipku od lif. levatora za repu,a kad uvuce vise mase proklize lamela na zamajcu

Sve zavisi kako ti je kvacilo nastelovano. Ocigledno da je tvoje raspusteno malo vise nego sto treba! Ja sam moje kvacio nosio na proveru i remont ako je potreban i sklopljeno je sa novim lamelama i fabrickim stelovanjem. U to sam siguran posto sam pomagao serviseru da mi uradi to. Rec je o Waltersheid kvacilu i kardanima a ako nekome treba ovlasceni servis, info saljem na pp.
 
mladenmaso,isti je slučaj i kod mene-dok nije 4-5 puta otkinuo,sada ima lufta u tim čaurama pa hoće iz čista mira da pukne.Inače koristim šrafove propisane-M-8,8,8 tvrdoće-.

Mesarević iz Stare Pazove,za drugog ni ne znam-Ako ti niko nije dao broj napiši pa ću ti ja poslati na pp
 
@zoran0230
ja sam to tako rijesio i fercera samo nisu ni sarafi sto su nekad bili kad zavrnes nakon nekog vremena on se istegao i normalno da ce da pukne kad klapa
 
Pre neki dan kada sam bio u prodavnici srafova covek mi je lepo nudio da biram hocu li Kinesku robu na kojoj pise 8.8 ili 10.9 a oni su mozda kvaliteta 5.6 ili prave srafove naznacenog kvaliteta. Naravno da sam uzeo ove druge! Pokusajte da kupujete na proverenim mestima. Ima gvozdjara Petar Drapsin u Novom Sadu koja isto tako prodaje kvalitetne srafove njihove proizvodnje...
 
Bubu,za šafove si potpuno u pravu
Ima jedan lik kod nas pre par godina stavio na lifam presi umesto sigurnosnog šafa osovinu pedale sa bicikla i bio miran dok nije skršio igle,razboj i još par sitnica
 
nikola indjija je napisao(la):
kod mene na welgerici sraf pukne jedino kad udari u nesto,zicu od sunca,jedanput sipku od lif. levatora za repu,a kad uvuce vise mase proklize lamela na zamajcu
Tacno tako.Meni je jednom pukao noz na pola jer nije mogao da presece neku sipku ali sraf na zamajcu nije otkinula.Kada je zagusim proklizavaju oba dodavaca a nema sanse da pukne sigurnosni sraf na zamajcu tako je na svakom Welgeru 61-63,lomi centralna kucista i konusnotanjiraste ali sigurnosne srafove nikada.
 
Na lifamovu presu ide vijak 8 x 50 mm 8.8 u kvalitetu a sve druge varijante su budzenje i mogu da naprave kasnije velik problem na presi tako Zorane moj ti je savet da neradis prepravke :ppozdrav:
 
dali neko ima iskustva sa HEVANG prese posto ja nemam pojima a covek mi je nudi cinimi se povoljno?
 
mica967 je napisao(la):
Na lifamovu presu ide vijak 8 x 50 mm 8.8 u kvalitetu a sve druge varijante su budzenje i mogu da naprave kasnije velik problem na presi tako Zorane moj ti je savet da neradis prepravke :ppozdrav:
Ja sam na mojoj razbušio rupu fi 20 i ubacio čauru da mogu da stavljam vijak M8! I meni je rupa bila već pohabana, tako sam kupio presu, pa je i meni jela sigurnosne šrafove, a odkako sam ovo uradio, šraf se pokida samo kad nešto nije uredu(žica od suncegrablje i slično)!
 
Nazad
Vrh