Balirka

Tako nesto slicno imam , samo sto sam jedan od odbacenih parozaka zavario na sredinu.
 
Znas sta Sremac radi sa starim i tupim brijačem?
Pa brije se...
E pa tako i sa vilama,kad se toliko potrose da vise ni pola govanceta ne mož natovariti u kolica,e ondak sa njima tovaris Bale...ne daj boze da kupis nove...jos koristim jedne od pokojnog pradede...eh sto je to bio kvalitet...:)))
Pa jel si ti sremac ili pirocanac :haha:
 
Ja sam mislio da SREMACKE I BEGECKE vile stoje kontra nasadjene na drzalje
uvek se setim price o "BEGECKOJ NANI"!!!
I SAHRANI SREMICE!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Pisao sam skoro o luftu u zamajcu na markant 50. Ipak osovina ima lufta. Ako je ležaj u pitanju kako se menja. Spolja ili mora reduktor napolje. Ne bih ništa dirao da ne curi ulje i to prilično.
 
Za zamenu semeringa ne bi trebao da se rasklapa reduktor dok kod zamene ili dotezanja ležaja reduktor mora da se otvori.
 
Kazu u jednom selu,ako hoćeš da dobiješ rak samo kupi presu ...a mater joj njenu,kad se uskopisti prosto ne znaš da radiš..
 
Zezaju losi zamenski delovi...kao hoćeš da uštediš,al nema od toga ništa,ili original ili se pati sa njom...

- - - - - - - - - -

Skršila mi iglu,a cudilo me jel ima i sigurnosne šrafove,i kočnicu... Pa sam ustanovio da je ispala bolcna iz klipa i da je ona krivac,mada djubre šetalo tamo amo,pa nisam odma skontao,e onda sam stavio iglu,od ove nase male privrede,al kao skuplju malo i kvalitetniju...i neće da vezuje da si pita,dok nisam skontao da me zajebava rolnica na igli,glavila manilu pa izvlačila iz petljača...original igla i nema rolnicu...au majko moja sve aus vinkli,jedva sam je doveo u red...i sas valjda radi...al mi zivce pokidala
 
Ja stavljam delove iz ade i u opste se ne patim , solidan je kvalitet.Najbitnije je na vreme menjati potrosne delove i nema problema

Igle nikad menjao nisam od kad sam kupio balirku, ( i na welgeru ta kocnica "zastita" ne postoji ,stigle sa njom takve a nisu nove bile, menjao samo jednom rolnice jer su moje jedne zime bile zaribale.

Svaka ce raditi kako treba samo ako se dobro odrzava i vodi racuna

I naravno treba imati smisla za mehaniku i strpljenja i sve se brzo resi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
STa se smatra u te potrosne dijelove? ja sto se tice petljaa pormijenio kljun za 10 godina. Ukupno mozda 200k izbalirala. Ne vidim da se nesto posebno pohabalo. Mislim da je vrijeme da se mijenjaju skidaci spage jer ima ono 3 4 cm od cvora
 
Ko zna gde su najjeftinije igle za LIFAM-zaslužila je posle 20 godina da je malo doteram.Stare su ispravljane par puta pa ne možeš da ih našteluješ po PS-u.
 
Nazad
Vrh