Balirka

Meni se to bilo desilo na sgorbatiju a uzrok hrđa na kotačiću.
Očistio i normalno
 
Danas rijesio problem "Mini" bale, otisla piksna na letvi za okidanje i plasticne piksne na zvijezdi. U strani se nazubljena letva iskosi i ne vrati se do kraja pa zaveze balu od samo jednog udarca klipa. Jos samo da probam u radu, al mislim da je do toga.
 
Nisu mana ali niko ne kupuje iz originala već domaću malu privredu koja ne može ni da se očeše o prave ležaje.
 
Meni su fabricki lezajevi na klipu trajali 10 godina a pre mene ne znam, na kraju su se potrosili i oni i sine toliko da je klip poceo da cese po tunelu, stavio nove lezajeve i sine iz ade, pre 2 god .Do sad su stukli bar 100 000 bala i jace , vadio sam klip pred sezonu da ih prekontrolisem nema jos znakova habanja.

Kad uzmete u ruku original i ovaj zamenski jesnostavno se ne moze porediti.

Na fabrickom ima dupla metalna zastita pre kuglica da prljavstina ne moze dopreti do njih a na ovim zamenskim samo jedna plasticna


Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Stigla presa...uzeo class marcant 50... da li sam pogresio...videcemo...

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Na zamenskim idu unutra 6004 ležaji dok su originalni namenski bez mogućnosti reparacije.Jbg original košta 75e a zamenski od 15 do 25e.
 
Originalni ležajevi kod nas na claas 60 pored limene zastite imali i od kože sada je otac napravio sa klasičnim ležajevima ali im je napravio dodatne zastite od filca i lima i napravio da mogu da se podmazuju.
 
Interesuje me da li ona treba da ima krckalicu ( cegrtaljku ) na zamajcu gde se kaci kardan. I koji tip kanapa je najbolji za nju.

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Od traktora ti zavisi dali trebas da imas cegrtaljku ili ne , balirka nema nista sa tim

Ako teras rusom treba ti, ako sa imt ne treba itd ...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da li neko zna sta moze.da bude... veze balu,i na levoj strani ostane dugacak kanap koji treba da veze sl balu. I kada izadje druga bala,leva strana ostaje nevezana...

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
presa je class markant 50. Veze balu ali na svakoj petoj-sestoj sa leve strane na cvoricu ostaje kanap koji bi trebao da veze sl balu. I onda sl bala izlazi nevezana sa te strane.kao da ne odsece oba kanapa...tako mi izgleda...

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
presa je class markant 50. Veze balu ali na svakoj petoj-sestoj sa leve strane na cvoricu ostaje kanap koji bi trebao da veze sl balu. I onda sl bala izlazi nevezana sa te strane.kao da ne odsece oba kanapa...tako mi izgleda...

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
Izgubi kanap sa petlica, ili ga ne odsece pa ga izcupa iz pritiskivaca?
Kakav izadje jel zapocet cvor kako sece na ostalim balama?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nema cvora....a sa desne strane neki put zamota kanap ispod drzaca....slikacu sutra balu....

Poslato sa HUAWEI CUN-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pogledaj elasticnu civiju, ili sto bi rekli stift, na zupcaniku koji pogoni drzac kanapa. Mozda je napukao, najlakse ti je provjeriti tako sto otpustis drzac kljuc 22, zatim jednom rukom fixiraj zupcanik, a drugom probaj uvrtati pecurku drzaca lijevo-desno, ne smije imati lufta ni malo. Taj stift zna da pukne uzduzno, pa drzac ne odradi svoj pun ciklus od 180 stepeni.
 
Nazad
Vrh