Balirka

Springer isključivo ... tip 500 redovno i u kukurzovini stavim tip 400

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Vladane gledaj samo kako je klupce okrenuto..kad uzvlacis manilu iz klupceta treba da se odvrce kontra od kazaljke na satu..
Koristim svakojake proizvodjace manile ali po meni drvoplast ima konstantan kvalitet za ne tako puno para (250 din kg)
 
Springer tip 500 probao neke iz Odzaka poljostrojov prva tura bila extra posle pocela da se kida i opet se vratili na springer.Drvoplast bio odlican ali sada previse najlona i jako krut bukvalno jede sve preko cega klizi.
Jedino sto je kod nas springer skup mamicu im monopolisticku jedna poljoapoteka pa deru.
 
Uzeo sam springer 500 i mislim da je previse tanak za moje SOFISTICIRANE vezace
Inace juce sam probao balirku i radiiiiiiiiiiii!!!!!!
Lepo pakuje i odseca a imeo sam problem sa pretegnutim petlicima pa otkine manilu a ne skine sa kljuna i dodavaci manile malko zezaju nece da ostanu pa sam ih nagojio svajs aparatom!!!

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Skidac kanapa ti lose posen...ne skine ti cvor sa petljaca...Odvrni celo telo podigni ga gore prema nosecoj osovini i pogledaj kako skidac kanapa prelazi preko petljaca...On mora blago da zapinje....Na rivijeri se desava da ako je kanap jak...iskrivi skidac...i onda on ima prazan hod...

Skidac kanapa blago dodiruje petljac, problem je resen juce, soljica kroz koju prolazi kanap ispod igle zajela se i napravila kanal. Tu je vanila zakacivala i to je razlog otkidanja iste. Juce uradjeno 1000 bala bez i jedne odresene. Hvala svima na pomoci.
 
Pošto nešto nisam iskusan sa baliranjem (radio sam samo prošle godine 1000 bala slame) hteo bih da pitam da li se slama može balirati rano ujutro kad možda ima malo vlage? Ili treba da je uprzena?
 
Evo jos malo riviere, napravila oko 1000 bala jedna se razvezala, ne znam sta je uzrok, ali radi i ovako dobro, ovo je na kraju dana bila jedna manja parcela, pa nije bilo mnogo bala, oko 100
7c078f2cf427355b1c6cd0cbae699e62.jpg
c8b52a765ff38c205e55c030dd13987e.jpg
da96b4842115c9892f34aa8419106a6e.jpg


Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Pošto nešto nisam iskusan sa baliranjem (radio sam samo prošle godine 1000 bala slame) hteo bih da pitam da li se slama može balirati rano ujutro kad možda ima malo vlage? Ili treba da je uprzena?
Komšo,bolje ipak sačekaj da se podigne rosa.Slama se brže osuši u odnosu na detelinu i seno a i plus je odignuta od zemlje.
 
Pozdrav svima. Hteo bih da uzmem presu,imam u ponudi class markant 40 i class trabant....obe su dobre,inace ja živim kod avale,neravan teren,imam imt 542 pa ne znam kakve su te prese. Inace pre sam imao new holland 69.

Послато са GT-I8260 уз помоћ Тапатока
 
Mozda oko 500 obrtaja kardana,a motor ima oko 1700 obrtaja, pa jest pikap spor, a broj udaraca klipa je oko 65 u min

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Milos bota,nisam iz tvog kraja pa ne bih znao gde naci ali to je isti kanap kao i Mitic jer ga ista firma pravi.Tako da ako naletis na Mitic kupuj slobodno.Kod nas je Mitic bele boje a uragan plave,kvalitet je isti. jocatdi
user-online.png
Nemoj Trabanta kupovati suvise su problematicne imaju dosta losa resenja plus spore u radu do bola,puno bolji izbor ti je Marcant od nje.Povedi nekog ko se razume u claasov vezac da pogleda u kom je stanju jer kad je izradjen i dobije lufta muke zive oko vezivanja dok ga ne izremontujes propisno nemas dobrog posla.Taj tip vezaca radi odlicno al mora biti uvek utegnut ne trpi krparanje kao Rs vezac.Imao Marcant pricam iz iskustva.salgija
user-online.png
Kolega slobodno je opleti po jacem gasu nece joj biti nista.Tvoja Rivierra je stariji tip pa neznam pouzdano koliko udaraca ima u minuti na 540obr.kardana,noviji modeli imaju 90(precizno 87)udaraca u minuti sto je odlicno,pogotovu za manje prese.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh