Balirka

vdomea.jpg
vdomea.jpg


Pozdrav ljudi. Juce dok sam radio ovas poce da mi presa kida vanilu (makital) u pitanju je levi vezac gledano od pozadi. Nozic ostar petljac uredan, sam mehanizam vezaca bez lufta, zubi i puzni par takodje ok. Presa je riviera 42 u senu bez greske ali ovas poce ovako da kida.
 
U slami duplo vise raspustim vintove nego u sijenu a bala bude napresana odlicno. Otpusti i vozi.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Ja kad baliram slamu ja stezem do kraja oba para stezaca. Po balama mozete skakati tvrde ko kamen

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Proveri da kanap negde ne zapinje dok ide iz klupceta.
Takodje i ova poluga sto gura dodavace ne stoji mi kao na mojoj..Jos ce neko iskusni reci svoje misljenje.
 
To mi se pocelo desavati kako sam ubacio drugo klupce makitala, moguce je do samog vezaca ovde je rec o levom, sveze covric sve uredno ali ostane taj drugi kraj i onda ga vuce i otkine balu ne razveze. Proverio vanila normalno klizi kroz rolnice, popusticu jos levi na oni federima gde izlazi vanila.
 
Maxrema, cekaj.. Jel tebi sveze cvor ali ne skine sa petljaca i sljedeca bala pokida vezivo ? Ako je to, onda pritegni pola kruga drzac i provjeri kako skidac prolazi ispod petljaca (treba da ga dodiruje, "liže" )

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 
Da tako uradi a isto vezivo ostane u cvoru te bale sto je svezana i opet pokida. Probacu tako da podesim za neki dan radim ovas pa cu videti rezultat
 
Ako to ne uspije, vjerovatno su ti zamašteni držači pa ih treba odmastiti i ne bi trebalo biti problema

Sent from my G620S-L01 using Tapatalk
 
Aj ti rodjo prvo kupi drugi par klupcadi,promeni marku ili tip..hoce slicno fa se desava kad je manila stara..
 
Pravi mi balirka malo nejednacite bale po duzinu,par komada jedne velicine pa izleti jedna manja pa opet veca i tako u krug.Sta bi trebalo pogledati? Ima li veze kakva je masa?? Presa New Holand,Rs vezac.
 
Nazad
Vrh