Balirka

Platio sam je 2200e covek ju je pre 11 godina uvezao iz Svajcarske i radio sa njom godinje mozda 500 bala.
Vucem je sa Imt 539.
Jesi li imao iskustva sa njom Vladimire?
 
Platio sam je 2200e covek ju je pre 11 godina uvezao iz Svajcarske i radio sa njom godinje mozda 500 bala.
Vucem je sa Imt 539.
Jesi li imao iskustva sa njom Vladimire?
Ako nisi u planinskom kraju, radice ti posao. Ako jesi, preteska je. Mi imamo 224t, kupili je dve sezone zamalo ne nabila 539 u ambis, pa onda uzeli Zetora I sad s njim nema problema. Mislim da je preteska za fergu.


Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Uz moje duzno postovanje,mislim da si je puno platio..za te pare se nadje pristojna presa iste marke ali kud i kamo novije generacije..nek je sa srecom i da se ne kvari pa ce se brzo otplatiti a onda nema veze koliko je placena kad krene da zaradjuje..
 
Nekad ujutru imas fore sat vremena da uhvatis detelinu kako treba , da nije mokra od rose i da se ne tare suva. Ja welgerom jedva 4 jutra uspem pobalirati u tih sat vremena a guta ko luda , ne znam sta bi sporija presa stizala.
Komsija ima isto johndeere ali noviju zaboravio sam oznaku ( videci pa cu napisati) , u prvoj detelini me zove da mu pomognem jer on ne moze stici sam u idealnom momentu.
Ja pobaliram od 850bala 600 on 250.


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja imam moje deteline 1,2 hektara to je cini mi se kao dva jutra ako se ne varam?
Meni bi bio problem jer bi ja radio i usluzno jer ovde kod mene nema balirki, ali to bi mozda radio samo ove godine jer za sledecu planiram neke druge poslove, tako da otprilike treba samo da se otplati.
Kada sznas koja je kod komsije napisi.
 
Ma druze mani se , kad je suva bude ko vrsena kad je pobaliras , a ako po vecoj rosi se pobalira moze se pokvariti. Probao sam svasta .

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Lucerka, ovas I sirak, tri najj...ije stvari za baliranje. Jos ako ih radis usluzno, pa im se iskvari. I ne pozovu te vise, a najmanji si krivac.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Sudanska trava je zlo , nju treba kositi sa kosacicom koja ima gnjecilicu ( ne kondicioner nego gnjecilicu - valjke) oni joj slome srabljiku i tad se moze osusiti. Kad se kosi obicnom stabljika je uvek zelena i posle mesec dana od kosenja, lisce struli stabljika ostaje zelena

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Bas to, jos dugacka, zlo za balirke. A kosacice sa gnjecilicama malo ima tako da je ......
Kad smo vec kod tih kosacica, zna li neko gde moze da se nadje takva? Malo sam off sa ovim pitanjem, ali bi mi jedna takva dobro dosla. :)

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Nije mi problem baliranje vec nekako cu izbalirati vec me muci to ako presa nema moc brzinu da mogu i drugima usluzno da radim.
Mada ja bi verovatno radio samo ovu sezonu da se otplati a za dogodine sam planirao prosirenje maline tako da verovatno ne bih stizao drugima da radim.
 
dobro vece
da li ima neko da proda konusni zupcanik u velikom reduktoru za lifam presu 1985 godiste
Proizvode ih u Adi u firmi "Zupcanik, i tu su i najjeftiniji. A ako im odneses kuciste dobijas i besplatnu ugradnju i garanciju.
I ja sam kod njih radio remont reduktora na Lifam presi...
 
Gde ima da se kupe ove dve vodjice klipa za Claas Markant 60 u pitanju si kao flahovi 6x50mm i 10x25mm?



 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh