Balirka

Ja vec godinama baliram u firmi u kombinaciji poljostoj i 539 to mu je na granici navikne se covek pa kad oseti da mu je tesko malo stane na kvacilo da proguta ali nema razbijanja balirke nekad idem i 1 brzom kad je slab otkos a nekad i 2 spora obicno 3 spora i ide super sad sam sebi kupio poljostroj balirku imam 539 a imam i 560 sa hidro volanom i 720 kardanom mogao bih i sa njim ali nije okretan kao mali i potrosnja bi skocila bar 20% probacu da baliram sa 560 cisto da vidim kako ide.
Pre par godina sam sa 560 vukao drugarov CLAAS constant to je bila sigracka za njega:osmeh:
Stvarno neznam kome izbalirate 100 000 bala ili 50 000 bala ja imam 50 ovaca izbaliram oko
1000bala lucerke
1000 kukuruzovine
350 soje
500 graska
200 sudanke i sirka
i sada ci i za grejanje oko 2000 soje to je sve zajedno 5 000 bala i nek uradim jos 5 000 usluzno to je 10 000 a gde nadjete 200 000 bala pa to je na dan 3 000 i celih 70 dana da negasis balirku to je 1000 sati traktora nije mi jasno?????
Ja godisnje sto slame,deteline,soje, vrsene ,sudanske trave oko 45 000 bala mozda malo jace.
Za dan sam i 5000 bala balirao
Kum drzi 150 bikova samo njemu 5000 slame, 5000 deteline i oko 2000 sudanske. Imam jos jednog lika u susednom selu sa toliko bikova njemu isto toliko to je vec skoro 25000 ostalo su ovi sitniji stocari sa po 2-3000 bala godisnje i zapadne me da zavrsavam njive sto su drugi zapoceli pa im se raspadne balirka.

Naravno zovu me svi jer sam najjeftiniji 18 din od bale , moja spaga i nafta.
Nasao sam sebi racunicu da mi tako 10 din od bale ostane cisto i ja sam zadovoljan.
A ovi sa dresinama od balirki traze i po 25 din jos ostave na njivi pola odresenih bala ili im se raspadne pa ni ne zavrse.
Ja jos nikom u 10 god ostavio nisam na njivi ni jednu odresenu balu i jos nikad mi balirla stala nije, utegnem je pred sezonu i ne okrecem se za njom bukvalno


Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Imao sam i ja nekoliko takvih velikih kojima sam radio godinama pa su ipak kupili sebi balirke da ne moraju da plaćaju jer lepa je cifra u pitanju.
 
Imao sam i ja nekoliko takvih velikih kojima sam radio godinama pa su ipak kupili sebi balirke da ne moraju da plaćaju jer lepa je cifra u pitanju.
Bilo je tako pre 10-15 godina.Svima kojima sam balirao su kupili balirke jer se te gvožđurije našlo mnogo na našem tržištu za manje pare.Kod nas nećeš naći da nekome treba par hiljada bala a da nema svoju balirku.Znam i jednog koji je kupio balirku a trebaju mu samo bale za loženje jer je video da će mu se ta mala investicija brzo isplatiti.
 
Imaju ali kumu baliram free a taj drugi covek ima svoju claas balirku , ali nije vise zdrav ima problema sa ledjima i nece vise da se njaka. Ovim drugima se ne isplati za 2-3000 kupovati

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Ja vec godinama baliram u firmi u kombinaciji poljostoj i 539 to mu je na granici navikne se covek pa kad oseti da mu je tesko malo stane na kvacilo da proguta ali nema razbijanja balirke nekad idem i 1 brzom kad je slab otkos a nekad i 2 spora obicno 3 spora i ide super sad sam sebi kupio poljostroj balirku imam 539 a imam i 560 sa hidro volanom i 720 kardanom mogao bih i sa njim ali nije okretan kao mali i potrosnja bi skocila bar 20% probacu da baliram sa 560 cisto da vidim kako ide.
Pre par godina sam sa 560 vukao drugarov CLAAS constant to je bila sigracka za njega:osmeh:
Stvarno neznam kome izbalirate 100 000 bala ili 50 000 bala ja imam 50 ovaca izbaliram oko
1000bala lucerke
1000 kukuruzovine
350 soje
500 graska
200 sudanke i sirka
i sada ci i za grejanje oko 2000 soje to je sve zajedno 5 000 bala i nek uradim jos 5 000 usluzno to je 10 000 a gde nadjete 200 000 bala pa to je na dan 3 000 i celih 70 dana da negasis balirku to je 1000 sati traktora nije mi jasno?????
Ovo se sve dok nisu dosle rol prese baliralo sa kockicama,na slici ima oko 220 bala pa ti racunaj koliko je to.................

10covuf.jpg
 
Ima zanat u malom prstu, meni je NH dugo iz mrtvih bilo mi je doslo da je isijecem u željezo namijenjo se majstora a on je popravio za pola sata
 
Zdravo svima, od skoro sam i ja kupio balirku John deere CB300, do sada nisam imao nijednu balirku tako da sam nov u ovom zanatu.
Pa bih zamolio kolege koje su mozda imali iskustva sa ovom presom da mi ih kazu sve njene dobre i lose osobine?


Zaista bih vam bio zahvalan ako bi mi neko izneo svoje misljenje o ovoj presi?
 
Presa je spora.. mozes za sebe da radis, imao je moj rodjak par godina, nije imao nekih kvarova.

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja sam planirao sa njom da radim i usluzno pa bi mi to sto je spora predstavljalo problem, ali opet sacekacu seyonu pa cemo videti.
Ako jos neko ima iskustva neka ih iznese.
 
Nazad
Vrh