Balirka

Koja presa radi kukuruzovinu bez problema sem rolo?Treba da kupim ptesu koja bi radila oko 15000bala slame i mozda 5000 bala kukuruzovine godisnje.Sta predlazete?Naravno da bude polovna i sto jeftinija.

internacional 430,ja imam klasa 50 bio mi prezubio u kukuruzovini jer je bio labav lanac,a inace bez problema vezivanje,poslacu ti na pp.gde sam ja kupio ima covek i sad jednu clas i internacionala 430
 
Posto covek trazi da sto jeftinije prodje Claas ne spada u tu klasu.
Ne baliram kukuruzoviunu ali koliko sam cuo New Holand i ove manje italijanke to lepo odradjuju.
 
Koja presa radi kukuruzovinu bez problema sem rolo?Treba da kupim ptesu koja bi radila oko 15000bala slame i mozda 5000 bala kukuruzovine godisnje.Sta predlazete?Naravno da bude polovna i sto jeftinija.

Ni jedna baš nije oduševljena baliranjem tulaja jer nisu ni predviđene za tu rabotu.Sve prese mogu balirati i svaka može i da rikne u tulaju.
 
Dobru rolo presu kupio moj drugar iz istog razloga ko i ti sto trazis,neku vicon na kaise,za 2500e i za 1500e prednji urovarivac i samo linjaj..mani se malih bala ako bas ne moras..koju kod presu za male bale kupis uvek ces biti pod strepnjom da nesto rikne,a pokvarice se sigurno..zna kukurzovina biti djavo..

- - - - - - - - - -

A da ne pricam o radnoj snazi..
 
Mi sa sa nasom odzacarkom balirali kukuruzovinu pre jedno 5 godina komsiji...znam da je otac popustio ili zatego neki sraf.radila je dobro sve dok nije puko sigurnosni vijak...njega smo zamenili i teraj dalje...
 
Mozda je radna snaga i presudna za izbog prese. Potrebe koje ima diklofen prevazilaze obično domaćinstvo, pa da ne bude svi radnici se razbežaše, a bale ostaše na njivi. Ovako, sve mehanizacija odradi, a i verujem da je učinak veći.
 
Čovek tj firma od koje hocu da uzmem masinu za brikete ima razna iskustva.Mala presa im pravi trosak na radnu snagu i naftu vise nego rol presa.Kod rol prese su naveli da je problem velika investicija na pocetku i da kad je jako suva slama nece da umota kao i kad je jako mokra.Kod male prese tih problema nisu imali sem u presovanju kukuruzovine.Tu kazu da rol presa nema premca.Sa rol presom lako rade i sve donesu u hangar dva radnika da se ne umore.Imaju na traktoru one vile i sa njima rade utovar i istovar.
Meni sto se tice same pripreme za mlevenje je sve jedno.Cak mi se cini da bi mi normalne bale bile bolje za manipulaciju prilikom samog procesa briketiranja a za sve ostalo bi mi nekako vise legle velike bale.E sad onda moram uzeti i prednje vile za rusa.To vec ozbiljno povecava ulaganja.
 
Čovek tj firma od koje hocu da uzmem masinu za brikete ima razna iskustva.Mala presa im pravi trosak na radnu snagu i naftu vise nego rol presa.Kod rol prese su naveli da je problem velika investicija na pocetku i da kad je jako suva slama nece da umota kao i kad je jako mokra.Kod male prese tih problema nisu imali sem u presovanju kukuruzovine.Tu kazu da rol presa nema premca.Sa rol presom lako rade i sve donesu u hangar dva radnika da se ne umore.Imaju na traktoru one vile i sa njima rade utovar i istovar.
Meni sto se tice same pripreme za mlevenje je sve jedno.Cak mi se cini da bi mi normalne bale bile bolje za manipulaciju prilikom samog procesa briketiranja a za sve ostalo bi mi nekako vise legle velike bale.E sad onda moram uzeti i prednje vile za rusa.To vec ozbiljno povecava ulaganja.
Које су карактеристике те брикетирке коју узимате,може и на пп да не офујемо тему о пресама(балиркама)?
 
Čovek tj firma od koje hocu da uzmem masinu za brikete ima razna iskustva.Mala presa im pravi trosak na radnu snagu i naftu vise nego rol presa.Kod rol prese su naveli da je problem velika investicija na pocetku i da kad je jako suva slama nece da umota kao i kad je jako mokra.Kod male prese tih problema nisu imali sem u presovanju kukuruzovine.Tu kazu da rol presa nema premca.Sa rol presom lako rade i sve donesu u hangar dva radnika da se ne umore.Imaju na traktoru one vile i sa njima rade utovar i istovar.
Meni sto se tice same pripreme za mlevenje je sve jedno.Cak mi se cini da bi mi normalne bale bile bolje za manipulaciju prilikom samog procesa briketiranja a za sve ostalo bi mi nekako vise legle velike bale.E sad onda moram uzeti i prednje vile za rusa.To vec ozbiljno povecava ulaganja.
Mani se male prese,uzimaj rol i utovarivac,za tu kolicinu koju si naveo u malim balama ispada da u velikim trebas da vezes 750 bala slame i 250 tuluzine,malo bolja rol presa veze oko 40 bala na sat i tu uopste nezavisis od vremena za baliranje,dal je presuvo ili premokro,uvek mozes da pogodis par idealnih sati.utovarivac koji ti je potreban za bale moze da sluzi i za gomilu drugih stvari takjo da ni tu nisi ogranicen sa investicijom,a polovan za rusa se nadje za 1500 evra
 
Nazad
Vrh