Balirka

Ako na gornjoj strani kanapa nema cvor onda ti drzac ispusta ,a ako na donjoj nema onda dodavac ne donese dovoljno blizu da petljac uhvati kanap.
 
imam problem sa presom,balirao sam kukuruzovinu i pocela je da mi kida osiguravajuci sraf! cim veze balu ne vrati igle do kraja i kocnica ostane! tunel sam ispraznio i nevidim nikakvu gresku,sta moze biti uzrok?
 
imam problem sa presom,balirao sam kukuruzovinu i pocela je da mi kida osiguravajuci sraf! cim veze balu ne vrati igle do kraja i kocnica ostane! tunel sam ispraznio i nevidim nikakvu gresku,sta moze biti uzrok?


Baliro si sa presom,to je lepo jos kad bi znali sa kojim proizvodjacem i kojim modelom... Verovatno ti je nesto negde preskocilo(lanac) i sad ti se pomerilo palenje.
 
Čini mi se da ti je opaučila potkovica.
potkovica_zpsnwzc2peg.jpg
 
Prvo provjeri da li je preskocila paljenje. Okreces rucno zamajac i aktiviras rukom paljenje igle moraju da polaze u kanal 0 do 20mm iza cela klipa, i vrhovi igala tada kada krecu moraju biti u visini patosa kanala. Ako se to ne desava, onda se oslobodi glavni pogonski lanac(rastavis ga) i dovedes klip u prednju mrtvu tacku (prema traktoru) klipnjaca i ona excentar poluga moraju biti paralelne u vodoravnom polozaju. Zatim dovedes rucno oznake na zupcaniku osovine vezaca i zupcaniku koji pogoni isti (iznad velikog tocka, teze su uocljive, to je odliveno kao crtica na spoljnjoj strani zupcanika) u liniju, jedna crta je na zubu jednog zupcanika, a na drugom je u medjuzublju. Tada povezes lanac i naspanujes ga, normalno u medju vremenu se ova podesavanja ne smiju pomjeriti.

- - - - - - - - - -

Ovo prvo sto sam pisao za provjeru, uradis i na kraju opet kao provjeru da si dobro uradio posao. Nadam se da ces razumjeti, nije to nista narocito uzivo se mnogo jednostavnije objasni.

- - - - - - - - - -

Potkovica ne moze da rikne, moze samo nokat na njoj.
 
Prvo provjeri da li je preskocila paljenje. Okreces rucno zamajac i aktiviras rukom paljenje igle moraju da polaze u kanal 0 do 20mm iza cela klipa, i vrhovi igala tada kada krecu moraju biti u visini patosa kanala. Ako se to ne desava, onda se oslobodi glavni pogonski lanac(rastavis ga) i dovedes klip u prednju mrtvu tacku (prema traktoru) klipnjaca i ona excentar poluga moraju biti paralelne u vodoravnom polozaju. Zatim dovedes rucno oznake na zupcaniku osovine vezaca i zupcaniku koji pogoni isti (iznad velikog tocka, teze su uocljive, to je odliveno kao crtica na spoljnjoj strani zupcanika) u liniju, jedna crta je na zubu jednog zupcanika, a na drugom je u medjuzublju. Tada povezes lanac i naspanujes ga, normalno u medju vremenu se ova podesavanja ne smiju pomjeriti.

- - - - - - - - - -

Ovo prvo sto sam pisao za provjeru, uradis i na kraju opet kao provjeru da si dobro uradio posao. Nadam se da ces razumjeti, nije to nista narocito uzivo se mnogo jednostavnije objasni.

- - - - - - - - - -

Potkovica ne moze da rikne, moze samo nokat na njoj.
Hvala,pokusacu,jos nesto da dodam,igle krenu veze balu,vrati igle i tek tad puca osigurac kao da ne vrati igle do kraja,ja ih vratim rukom za jedno 2 cm i ona opet radi normalno dok ne opalim paljenje opet!
 
Presa sredjena,prezubila za dva zuba,bilo je kasnije paljene,srecom pa nije potkovica,bio labaviji lanac a i kukuruzovina je malo zeznuta! hvala svima na savetima
 
U cemu bi mogao da bude problem kada nece da skine cvor sa petljaca i tako se skupi zavezljaj od par cvorova,dok ne vidim pa moram da ih secem da bi ih skinuo?u pitanju je presa nju holand 270r postavio bi slike ali ne mogu da povezem telefon i kompjuter.
 
Ako je RS vezac, verovatno je se skidac kanapa malo odaljio od petljaca pa ne skine kanap.
Uzmi cekicem ga nakucaj da cese o petljac.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Gde ima u Srbiji da se kupi nova balirka? Da li uopste neko prodaje nove balirke u Srbiji?
 
Nazad
Vrh