Balirka

zike je napisao(la):
tibore to sto ti presujes ja to ni nesmatram za slamu.kad mozes od bale do bale da odspavas j...s ti tu slamu.
Slama nikakva nije bila,jer sa 20 jutara tek 1800bali!
 
@zike
Pogledaj na mojim snimcima otkose-velicine prednjeg tocka od 577 (guma je 7.5-16).
Na jednom od snimaka je bilo uradjeno 8 kj-1200 bala a na drugom 10 ha-2300 bala. Svaka bala je duzine 90-95 cm i tezine oko 20 kg!!!
 
zao mi je sto ja nisam snimio nikakve snimke presovanja lako vam je da pricate 1 ili 2 ili 3 brzina a bala ispadne svakih 15-20 metara to ja nezovem baliranje,
23itiki.jpg
baliranje se zove kad na redu (prave duzi) bude gde sam ja presovao slamu preko 150 bala tu pricamo o pravom presovanju 3 sporohodna ursus
 
Ima nesto u toj crvenoj boji

Belarus crven
Golf 2 po mogucnosti crven
Zmaj kombajn
Berac Sip Zmaj

pa ljudi kazu zasto i presa nebi bila crvene boje :D

Imao sam ja welger i znam sta je to isao sam sa zetorom u 3 sporoj a sad sa dzondirkom 5 spora 1
2 brza gdje je slabo
 
nikola indjija je napisao(la):
zao mi je sto ja nisam snimio nikakve snimke presovanja lako vam je da pricate 1 ili 2 ili 3 brzina a bala ispadne svakih 15-20 metara to ja nezovem baliranje, baliranje se zove kad na redu (prave duzi) bude gde sam ja presovao slamu preko 150 bala tu pricamo o pravom presovanju 3 sporohodna ursus
Tek kad su bale padale na bale i idem u 2 sporohodnoj,to se zove slama,ali ne birati,moraš sve redom upresovati.
 
@ nikola indjija
Sve sto si pricas je relativno! Sta je kod vas prava duz? 420 metara kao kod nas ili vise? Koji kombajn je kosio i koliko nisko je to radio...koliko su ti bale dugacke i koliko teske...e to je najgori deo rasprave jer svako od nas drzi do svoga a opet kao sto sam i napisao sve je relativno! Ja odem u Basaid a oni mi pricaju kakoo IMT 539 i neka John Deere presa urade 600 bala za sat. Dobro. Ja kazem ja uradim 300. Pitam kolike su njihove bale-covek odgovara- duzine oko 60 cm tezine ko 10 kg (na detelinu se misli) a ja mu odgovaram moja bala je duzine oko 90-95 cm, tezine 20-30 kg (zavisi od uslova) i kad pogledam ja svakako preradim vise mase od njega i bale budu mnogo nabijenije! E sad i to je opet od mesta do mesta ko kakve bale zeli. Kod mene u selu ko pravi male bale taj nema posla a ni onaj ko se kurci pa pravi bale od 1m i vece jer opet takve nece niko da tovari. Ja sam prve 2-3 godine usluznog baliranja pravio bale od 1m jer su tako zahtevali onda sam morao malo da smanjim i olaksam jer su se radnici opasno obezobrazili pa nisu hteli da bacaju takve bale (zato sam ja i kupio elevator za iste)! Bala slame moze da izgleda lepo i kada je normalna i kada je jako nabijena zato su i ovi nasi snimci relativni! ! ! ! ! ! :ppozdrav:
E da-i nije toliko bitno koliki je otkos ako imate pravilno rasporedjene brzine-sve do brzine od nekih 10-ak km/h moze pristojno da se balira i da se ostvari ucinak! Meni je sve jedno da li cu balirati 2. brzom ili 3. sporom samo da je pick-up pun!!! Kada radis usluge i kada odbijas te sa slabijim otkosima posle se tebi to odbije od glavu...
 
kombaj lexion u trecoj sporoj pun pikap i nemogu sve da se pokupim sa welgericom 61
Post je spojen: [time]1266753928[/time]
_________________________________________________
bale naravno prave
Post je spojen: [time]1266782907[/time]
_________________________________________________
tibor je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
zao mi je sto ja nisam snimio nikakve snimke presovanja lako vam je da pricate 1 ili 2 ili 3 brzina a bala ispadne svakih 15-20 metara to ja nezovem baliranje, baliranje se zove kad na redu (prave duzi) bude gde sam ja presovao slamu preko 150 bala tu pricamo o pravom presovanju 3 sporohodna ursus
Tek kad su bale padale na bale i idem u 2 sporohodnoj,to se zove slama,ali ne birati,moraš sve redom upresovati.
tibore to se kod mene desavalo u sirku bala na balu pada :ppozdrav:
 
Ja sasvim normalno baliram iza Djure, Zmaja 190, Claas-a axial-a...jos mi se nije desilo da ne mogu da pokupim!
I ja sam kod mene imao muvar balu na balu-2 kj 420 bala od po 30-ak kg :p i kukuruzovinu 3 kj-760 bala (na 400 metara 100-120 bala).
 
:cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:
Ponekad sam srecan sto pravim bale od 10 kg :veseljak:: :veseljak:: :veseljak::
Kako bre ljudi dizete te bale na kamaru?!? , jeste da brze ide ali ja sam kupio presu da spasim kicmu a ne da je slomim
Pozdrav i
Zivela Welgerica AP41 i male balice!!!
 
ja sam pitao a niko da mi odgovori john deere346 sa kojom od claasovih moze da se uporedi po velicini
 
dragan69 je napisao(la):
Te od 30 kila bacis 10 komada i pao si ko domina.
Pa ta muvar ni ne moze da ispadne k'o svet bala ispod 20 kg jer je takva masa iako bude suva bude teza od livadskog sena!
E ako bi vi pali kod domina onda bas niste kadri! Kod nas i kada se bacaju bale uvek je prava, kadra ekipa za taj posao...



 
Ima jedan kod nas što pravio bale od 30kg,radnici su razbežali,pa morao sam da tovari
 
A kad radim za sebe i onda ne pravim velike i teške bale, jer mi je jeftinije dati par dinara više za kanap nego da mi se radnici razbeže! A i kad-tad će ta bala dospeti i u moje ruke...pa što da se mučim... Lucerkino seno sad ima u bali 15-16 kg, i to je sasvim dovoljno!
 
Ma kod mene nije do kanapa-jednostavno i cale moj zahteva takve bale a ja sve volem kad moram takve da pravim! Tovario sam i ja takve bale kada mi je elevator bio u kvaru i nije mi bio problem...
 
Zdravo svima na forumu . Moram da kazem da je koristan forum ovu temu sam od pocetka procitao i mislim da je za prese boli glava pa me interesuje sta vi mislite o ovoj masini .Covek je prodaje za nju trazi 2400 evra pa sta vi mislite o njoj da li je dobra marka i koliko ona moze zaista da vredi. Nov sam na forum za svaku informaciju i sugestiju unapred hvala .Evo nekoliko slika o njoj...
w8t18k.jpg

5uoe9f.jpg

25zs28x.jpg
 
po izgledu sa slike cini mi se da je velika cena,ali to nemora da znaci mozda presa radi odlicno.Probaj kako vezuje na prazno na leru,malo je to nezgodno pri kupovini prese nista neznas dok je neuteras u detelinu zato cena nije toliko bitna manje vise 100-200 e gore dole.Kod mene izgled nije presudan :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh