Balirka

Sova,a zar ovaj model Claasa nije sa Rs vezacima ?
Pa pise u opisu da jeste, a i vidi se malo na jednoj slici. Pise da je radjena u kooperaciji sa Bautzom, dakle nije ''cist'' claas, a i matoro brate, pogledaj samo limariju.
Granica isplativosti je relativna stvar, zavisi vise od covjeka nego od matematike.
 
claas markant 50 2800e dali je to puno para za ovu balirku. Znam da je relativno od balirke do balirke ali recimo da je ova utegnuta i spremna za sezonu, ofarbana takodje.
 
claas markant 50 2800e dali je to puno para za ovu balirku. Znam da je relativno od balirke do balirke ali recimo da je ova utegnuta i spremna za sezonu, ofarbana takodje.

bezi od farbanih u p.m to je samo spremljeno za prodaju,pisao sam vec da sam moju platio u aprilu 2300eu,u ekstra stanju iz uvoza,izbalirao sam oko 10000 bala skoro pa bez odvezane,i to zavisis koju vanilu koristim!
 
Moja je kupljena od gurbeta polj. masina, ofarbana pa ni krivi k...c ne fali joj nista a tzv. vanila koristi tip 500

- - - - - - - - - -

i da dodam taj preprodavac je preko 20 presa doterao u moje selo
 
Nema veze jel ofarbana ili ne. Ko se razume farbu ce najmanje gledati. Ako je masina dobra farba je samo plus

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
LJudi treba mi pomoc od onih sto znaju, kad cvor ostane samo na jednom kraju kanapa sta treba podesiti?
1.dotegnuti drzac kanapa
2.dotegnuti petljac-kljun (ili promeniti kljun posto mi je tu malo losiji i tu koristim tip 320)
3.namestiti da se dodavac kanapa duze zadrzi kanap dok petljac veze?
zadnji put sam balirao prosle jeseni a tad nisam imao problema pa sam zaboravio kako sta stelujem,pocela presa malo da brljavi a imam jos da uradim oko 150 bala pa cu na godinu malo izremontovati, radila je kako treba tako reci dok nisam promenio kanap iako koristim od iste firme (leskovacki bnm mislim da je) dok sam imao od prosle godine sve je bilo u redu a kako sam promenio vidim da je bilo 2 odvezane i na strani gde je tip 500 a na drugoj je pocelo malo vise da razvezuje nego inace sto je
 
pogledaj da li ti dodavač gurne obe špage na kljun petljača i da li ih on obe uhvati ako je to u redu možda zbog špage brljavi ako je tanja ,ima još koješta šta može biti
 
Ne znam da li izvuce vezivo iz cvora znam da bude na jednom kraju cvor a drugi kao da nije uhvatio vezac,

nisam siguran kako se dodavac ponasa posto sam vozim pa ne mogu da gledam svaku balu kad veze a kad ukljucim da zaveze dok stojim pored onda uradi dobro. sve mislim da se dodavac ne zadrzi dovoljno dugo dok petljac ne zaveze pa cu to sutra proveriti i navariti malo ako treba.
sutra imam malo vremena pa cu kuci pogledati sta se desava

- - - - - - - - - -

mislilim da mi je 2 puta kanap ostao iza dodavaca posto je kanap bio iskidan
 
Pod hvatac mislis na drzac kanapa ili kljun petljaca? Na kljunu bi trebalo da promenim onaj jezicak po se nadam da ce bolje drzati kanap dok ne stegne cvor
 
Ne znam da li izvuce vezivo iz cvora znam da bude na jednom kraju cvor a drugi kao da nije uhvatio vezac,

nisam siguran kako se dodavac ponasa posto sam vozim pa ne mogu da gledam svaku balu kad veze a kad ukljucim da zaveze dok stojim pored onda uradi dobro. sve mislim da se dodavac ne zadrzi dovoljno dugo dok petljac ne zaveze pa cu to sutra proveriti i navariti malo ako treba.
sutra imam malo vremena pa cu kuci pogledati sta se desava

- - - - - - - - - -

mislilim da mi je 2 puta kanap ostao iza dodavaca posto je kanap bio iskidan

Ja bih ipak pogledao prvo kako se igle ponašaju tj kako stoje kada su u gornjem položaju.
 
Nazad
Vrh