Balirka

razlika izmedju 42 i 41 je kao izmedju golfa i juga! dobra 42 ne moze da se nadje bez 3500eu,ja sam sad skoro kupovao balirku i zvao sve zive,dobra presa,mala bala,kapacitetna ali i dobra cena!
pa to sam i ja vidio 41 moye da se nadje od 2000 do 2500e,a ove nema ispod 3000e,pa sam razmisljao ako je ova 41 samo manja,sto mene vise odgovara,sto bih bacao novac,mislim na kvalitet balirke,mene je nebitno kolike su bale,koliko brzo ih izbaca
 
Scaka cast kad vam se nikad nije potrosila spaga do kraja

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
Ja sam mislilo na ispravnost prese. Nestanak spage nisam racuno, nekad ih zaboravim povezat pa bude rasutih bala.Meni je za proslu sezonu lijevi petljac ispusti samo jednu balu i to kad sam baliro u mjestu pa su vjerovatno ubacili previse sijena.
 
Ma lupetaju gluposti, welger je ubedljivo najprostija balirka i najdugovecnija. Ja znam po 4-5000 bala bez odresene. To vide i moje musterije kojih je iz godine u godinu sve vise. Ne interesuju me one price svako svog konja hvali itd Neka kupuje ko sta hoce .

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Svi hvale ono sto imaju.. Ja imam JD presu, treca godina kod mene i godisnje pravim oko 30000 kocki, i ako budem ziv i zdrav nikad druga marka prese nece doci pred moju kucu.. Do sad sam ove godine napravio s njom 5200 kocki, ni jednu nije odvezala.. Ja licno nikad ne bih kupio Welgler samo iz razloga sto ih ima par komada kod mene u okolini i samo muku muce sa njima.. Ali se slazem sa kolegom INTERNATIONAL-om da ce svaka marka dobro raditi ako ispravna, nije ishabana..
 
Ima dzondirki po selu , ima i komsija pored mene . dodji pa ga pitaj eto on ima dzondirku sta on misli . I ne samo on dodji pa po selu pitaj sve koji imaju dzondirke. Ja sam imao balirku sa rs vezacima (rivierru) i preporodio se welger kad sam uzeo. Jedina prednost welgera je u vezackom mehanizmu i tu nema ko da se poredi da njima ovo ostalo isti klinac , I da nema nigde lanac na razvodu ne moze da prezubi. U mene je welger vec 10 god x 40-50000

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Koliko lupetanja, bolja ova, bolja ona. Sve balirke su obične šivaće mašine. Svaki šnajder će vam reći kako je bitno da nemaju luftova, imaju dovoljno štofa, optimalnu brzinu i da budu dobro podmazane pa da rade kako treba.
 
Da ako kupuješ novu al ako kupuješ staru izrađenu presu pogledaj kakvu imaju komšije kupi istu oni već znaju šta joj fali gde ima da se kupi deo itd
 
E ja nisam pristalica kupuj sta ima komsija i gdje ima dijelova i na kiosku. Kupuj masinu u dobrom stanju, izvalis pare i znas da imas dobru stvar.. Ja kad sam dao 3000 E za presu u Njemackoj + prevoz+ porez, ovdje pojedinci samo sto nisu rekli da sam lud.. Ako imas posla, kupuj dobru stvar i samo vozi..
 
Koliko lupetanja, bolja ova, bolja ona. Sve balirke su obične šivaće mašine. Svaki šnajder će vam reći kako je bitno da nemaju luftova, imaju dovoljno štofa, optimalnu brzinu i da budu dobro podmazane pa da rade kako treba.
Jeste samo imas sivacu masinu koju cackas jednom godisnje a imas i masinu koju cackas na 10 god

Sto prostiji mehanizam manje je i habanje i duze traje





Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
pa mene i takva treba,sto prostija,i sto manja,jer nemamo mi ravnice,plus ako se kvari nema majstora
 
Radi se ovih dana punom parom ..
f9dd9bf6e815d1dd0863a5dcdafa5189.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ima pesma 'sirok dunav ravan srem...' a ja gledam drugara pre nekako balira uzbrdo a bale se kotrljaju dole i slazu jedna do druge..opasna planina nasa fruska gora..
 
Jel moze neko da mi izmeri koliko su igle odaljene od osovinu vezaca u krajnjem gornjem polozaju kod Welgera ap 52, u uputstvu stoji da treba da bude 152 mm,
kod mene je vise pa da prestelujem, evo slika na nju je oznaceno, znaci mera od rolera do tela aparata.

 
Ili je tup sjekac spage ili se skidac spage ne pomjeri dovoljno u lijevu stranu pa ne skine spagu sa petljaca

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Nazad
Vrh