Balirka

hvala na savetima :D
 
Za Lifam ne znam , ali Poljostroj ja nebi uzimao . Neću da im kavrim posao , ali redutori su kupovani po licitacijama i ugrađivani u nove prese (da li remontovani ili ne , ne znam) . Ako si video presu koja je izložena bila na NS Sajmu 2008. sve će ti je jasno . Presa je sastavljena , podmazana mašću i tako farbana . Dobro ako i tako rade ali baš za sajam , mislim da je malo bruka .

Za te pare uzmeš Claas Markant 65 (kapacitet kao poljostroj) i ne okreći se sine - samo vozi .
 
@ kiki
Bas zato i pitam,ali reku novo je novo.....Tako sam i ja razmisljao ili Claas markant 65 ili Welger Ap61-63 :D
A nova Poljostrojka je 790.000 to sam sada saznao.......
 
Ma Poljostroj , bar ovaj novi nebi nikad uzeo . Sumnjiv mi je kvalitet . . Kod mitye jedan uzeo i morao je generalno farbati posle 5 godina iako je stajala uvek u šupi (probila korozija) . Uzmeš Claas i ne vodi brigu , delova ima jeftinih solidnog kvaliteta , majstori obučeni za njih ( poljostroj) .
Post je spojen: [time]1266695450[/time]
_________________________________________________
galki je napisao(la):
kolika je john deere 346 sa kojom claasovom moze da se poredi

John Deer ima problem sa vezačima , kad se istroše ne mogu se podesiti . Pa onda tu bude malo problema , a cene tih delova su prilične jer ih mala privreda još nije savladala. Bolje rešenje je onda poljska isti princip vezivanja , ali se vezač može podešavati .
 
Gre'ota je staviti jeftin deo sumljivog kvaliteta na dobru masinu! Ja kupujem delove iskljucivo kod ovlascenog uvoznika sa zigom i hologramom. Jeste da je cena jaka ali takav je i kvalitet-kada kvalitetno odradis remont masina radi kvalitetno!
Sto se tice snimaka prese CLAAS Markant 65, imate na prethodnim stranicama ili na YouTube od korisnika BubuAckov...
 
Nema tu ni šta da se pokvari to su relativno nove prese , u Adi što rade kvalitet nije sumnjiv veruj . Za vezače kažu da pariraju i Claasovim , ne sudim ja govore ljudi koje prese rade već decenijama . :cao:
 
Samo neka oni ugradjuju, original je original i ja ostajem pri tome! :ppozdrav:
Pa stoji da su to relativno nove prese ali kada uradis 200000 bala sa njom i prethodni vlasnik je sigurno toliko uradio onda sigurno nije nova!
Drugarov cale je kupio novu Welger 630 i znam da je imao vise puta problema sa njom...
 
koje su prese najskuplje to znaci da su i najbolje a to su WELGER prese klas i dzon dir da se neljutite su dobre prese ali su dosta ispod welgera
4j7qd0.jpg
 
Welger je Welger to niko ne spori najbolje , dok radi jako dobro radi . Ali zato kad crkne otvori novčanik ...
 
Hmmm...to sto pricate je relativna stvar! Ako niste videli CLAAS prese u radu onda nemojte da komentarisete!
WELGER je u Srbiji trend..kao sto je Belarus 82, ZMAJ prikolice, kombajn 142, IMT 539 i Golf II dizel.......................................a to ne mora da znaci da je to i najbolje!
Kod mene u selu ima preko 20 presa i samo nas par srecnih vlasnika CLAAS-ovih....vidjam sve pomenute modele WELGER-a u radu i isto tako vidim da retko koja izdrzi surove uslove exploatacije!
U dalju raspravu necu vise da zalazim dublje jer o5 svako zna sta je po njemu najbolje i sve je to vec stvar ukusa jer da nismo svi razliciti kao sto jesmo svet bi otisao u p.... m....
 
Welger ima skoro , pa savršenstvo od vezača tu nema šta da se raspravlja . Nema kanapa koji Welgerov vezač neće uhvatiti , meni su pokazivali sa koncem za šivenje . A i rešenja ostalog su mu prilično dobra , neke je peruzeo i Claas npr. pogon vezača preko redutora i osovine . Mada i vezači na npr.65 imaju dodoataka koji su vredni pažnje i prilično podpomažu radu .
 
Ja za vezace znam samo obrnuto sto se WELGER prese tice jer dosta vlasnika pomenutih presa su moji poznanici ili prijatelji. Na CLAAS vezac nemam nikakve zamerke a ni ostali vlasnici poznanici.. Nije mi samo jasno zasto recimo WELGER ne ugradjuje sigurnosni uredjaj za zastitu igala kao CLAAS? Video sam u dosta slucajeva da se na Welgerici iskrive igle a na Claasovoj samo jedan i to zbog velike nemarnosti vlasnika i sofera...
 
moj šurak je imao klasovu markant 60 i nije se baš proslavila,presa kada je uzeo bila u odličnom stanju i na početku je išla dobro i onda su počeli problemi vezivanje,pa odoše igle i na kraju je prodao a ostao problem sa vezivanjem na levoj strani,dolazili majstori ali ništa
 
Nazad
Vrh