Balirka

Ja imam dvije IHC b47 u ponudi ali me strah jer nisu RS vezaci kako sam vidio, nisu ni skupe a tjerao bi traktor od 60tak konja..

@Kremator jesil imao problema s njom, 250 bala za pola sata je extra brzo po meni..
 
Druže ne piši.Proglasiće te za lovca-ribolovca. :haha:

Lepi uslovi, 1 brza, bala iz 5 udaraca, dupli kardan bez stajanja i iskljucivanja, samo snira.... i domacin je pomerio bale da se odradi prvi red na kraju :cvetic:.

@hazzee oko vezaca treba mala dorada, da se napravi pritiskiviac :osmeh:, posto njen vezac ima dve plocice, pa slabije drzi kanap, slikacu sutra...
 
@kremator , oko 1800e je cijena kod nas u Bosni, izgledaju OK, samo eto malo me brine jer nisu RS vezaci, (uslikaj). Imam i jednog markanta 60, razlika u cijeni 200tinjak eura..
 
Kako vam se pokazao Makedonski kanap za baliranje pise Strumica i jos nesto nisam zapamtio?Do sada sam koristio Springera tip 500 ali ga sada nema mesto njega se opet pojavio Drvoplast ali su ga nesto ustrojili jedva 770 bala napravimo sa njime.
 
Nije loš ali je krut(skoro kao žica)takav je i Drvoplast pa useca i troši vođice na balirki.Drvoplast je ovde 266 rsd/kg a Springer 302 rsd/kg.Iz Springera izađe 900+ komada a Drvoplast 750 u proseku s tim da je Springer meko i lepše namotano vezivo.
 
Moj rodjak skoro kupio rivieru aurelis radi fino,lepo vezuje ali dok radi skljoca kod zupcanika gde ukljucuje kao ono da hoce da opali da krenu igle.Sta bi to moglo biti?
 
Na mojoj presi Claas Markant 50 sam uspeo da izvucem klip. Jedan lezaj je bio dobar, jednog uopste nije bilo(ostala je samo unutrasnja biksna), a treci je bio skoro raspadnut. Zamenio sam lezajeve, naostrio nozeve i nikako da vratim klip unutra, Sve stoji pravo, noz je usao u vodjicu, ali klip ide tesko. Jedino drvenim maljem uspevam da ga pomeram napred-nazad, a vec dodje do mesta gde bi trebao lako da ide. Moli Vas za pomoc, ukazite mi gde gresim ako je ikako moguce virtuelnim putem?



 
Jesi li uklonio ''skrge'' u kanalu, i zadrzivace mase gornje i donje izvadis iz kanala i necim fixiras.Ovu polugu izmedju malja i reduktora zavezi kanapom i neka je neko drzi podignutom da ne struze po dnu kanala.Brisace vodjica takodje fixiraj u gornjem polozaju (najlakse sa dva magneta), osa malja mora ici sa osom kanala tj. nemoj ga kriviti.
Momenat kada i treci lezaj krene po vodjici je malo povuci_potegni, ja tada jednom nogom udarim malj i dalje ide lako.
Inace koja oznaka je ovih lezajeva, kao i dimenzije, ako nije problem?
Zaboravio sam reci, posto su sada novi lezajevi mozda je malj dobio na visini, jer je mozda neko prije tebe stelovao zazor po visini kako su se trosili lezajevi. Rijec je o onoj sini sa srafovima i kontra maticama na gornjoj strani malja do noza za odsijecanje.
 
Ima li neko iskustva sa NH presama? Sutra treba da idem gledati neke 3 NH prese na placu, jedna je NH278 za ostale ne znam.. Treba mi presa za svoje potrebe, 2000-2500 bala godisnje. Znam da nose RS vezace, ali ne znam kako su se pokazale NH prese. Traktor koji bi radio je 65 konja.
 
Kod mene je NH 377 vec trecu sezonu, odlicno me sluzi nakon sto je Levak sredio vezace. Uglavnom ima dijelova za njiha i dobro su osigurane od havaruije. To nije mnogo bala bilo koju da uzmes moze ti posluzit.
 
ja imam NH 366 i odlicno se pokazala. dve sezone je kod mene samo podmazivanje i kanap i samo gas . ni jedan osigurac nije otkinula . malo sporije prese ali su po meni odlicne . prave extra bale.
 
Sutra idem pa se nadam da ce biti neki pazar, ova 278 mi se svidja. Hvala na odgovorima :ppozdrav:
 
Bata87@
Proveri onu sinu vodilju sto ide kroz sredinu klipa sa njom stelujes zazor na nozevima ona ti je verovarno pribila klip pa tesko ide i moguce ako je stelovan zazor dok su bili stari lezajevi da sada novi koce.
 
Nazad
Vrh