Balirka

Spolja su imbusi, a matice su iznutra i veoma je tesko prici. Pskao sam sprejom ali ne popusta.
 
Koja je presa u pitanju?Kod svake je prese to problem jer kiseline od biljnih sokova zapeknu srafove ko da su zavareni.I kada se odvrce odvrce se matica,a inbusom se samo kontra drzi. Mi kada skidamo nozeve imamo napravljen dugacak kljuc i proturimo ga odozgo i onda ga zaglavim u sasiju prese gde moze i na zamajac okrecem klip da se otpustaju srafovi jer mnogo je manji otpor i srafovi se lako otpustaju,a isto ih tako i zatezemo.Inace nije nikakav problem izvuci klip napolje ima malko vise skidanja delova ali nije neki problem.
 
Presa je Claas Markant 50. Nezgodno je odvrtati maticu, a i opasno je, moze covek da posece ruku. Jedino sa nekim doradjenim alatom kao sto kazes. Na letecem nozu imam sedam srafa, ne mrda ni jedan. Staticni noz je manji problem, lakse je prici.
 
E onda ovako kako mi radimo mi imamo class 60 i verujem da je sve isto kao i kod tebe samo za zeru manje.Znaci odozgo vidi i jedan kljuc zrtvuj isecu zavari mu sipku proturi ga odozgo i polako guras kliip prema napred i otpusti ces ih bez po muke,a tako ih posle i zategni.
 
E onda ovako kako mi radimo mi imamo class 60 i verujem da je sve isto kao i kod tebe samo za zeru manje.Znaci odozgo vidi i jedan kljuc zrtvuj isecu zavari mu sipku proturi ga odozgo i polako guras kliip prema napred i otpusti ces ih bez po muke,a tako ih posle i zategni.

Hvala Tomo, ako imas vremena slikaj kljuc, a takodje i mesto gde ga postavljas na presi.
 
Kroz ovu rupu od gore doteras klip kao na slici i onda proturis i namaknes kljuc na maticu i okreces klip ka napred za otpustanje,a u nazad za zateszanje!





E sad uzmes neki ovakav kljuc posto onaj neznam gde ga je otac ostavio,a nije kuci da mi nadje da ga uslikam ali mi smo prepravili kao onaj crni veci sto je na slici okasto ravni 19 jedna mu je strana bila polomljena i odsekli i navarili duzu rucku!Ja se popenjem na presu namaknem kljuc i drzim dok neupre u sasiju,a otac okrece zamajac dok ga ne odpustimo isto tako ih i zategnemo samo kontra proces.
 
Pokusaj udarcima težeg čekića ( barem 2 kg) malo da popustis sarafe, ako ne ide, grijanjem ce sigurno da popusti :ppozdrav:
 
Ja imam presu case f220 i imam isti problem.Nema zive sile da razvijem imbuse da bih skinuo noz sa klipa.Nema sta nisam probao i digao sam ruke od toga,sad samo izvucem klip napolje i brusilicom ga malo izostrim.
 
Javio se problem. Na mojoj presi nema tog otvora odozgo. Ali cu pokusati da navarim na kljuc cev od 2m pa kroz tunel sa zadnje strane. To je jedina mogucnost, ako to ne uspe mora klip napolje.
 
Ja imo problema sa vezanjem lijeve strane. Zamijenim skidace spaga na lijevo i desnoj strani ( zamijenim mjesta ) bez problema poce vezat. Inace jel ko mijenjo te skidace spage? Dobile mi lufta one kugle na vrhu. RS VEzaci
 
Presa je Claas Markant 50. Nezgodno je odvrtati maticu, a i opasno je, moze covek da posece ruku. Jedino sa nekim doradjenim alatom kao sto kazes. Na letecem nozu imam sedam srafa, ne mrda ni jedan. Staticni noz je manji problem, lakse je prici.
Majstorski je izvući klip napolje.To je posao od nekih 10 minuta.Ujedno se provere ležajevi klipa.Može se nož naoštriti ali ako su otišli ležajevi kojima se šteluje zazor noževa opet će kositi bale i traktoru je teže vući presu.
Što se tiče vijaka nema ih sedam na letećem nožu nego 4 na sarijim modelima 3 i to su imbus vijci sa upuštenom glavom M12x35 klase 8.8.

- - - - - - - - - -

Ja imo problema sa vezanjem lijeve strane. Zamijenim skidace spaga na lijevo i desnoj strani ( zamijenim mjesta ) bez problema poce vezat. Inace jel ko mijenjo te skidace spage? Dobile mi lufta one kugle na vrhu. RS VEzaci
Koja je presa u pitanju:sta:
 
Ja sam na mojoj markant 50 vadio klip par puta,nikakav strasan posao,15-20min. posao. Jedino kad vracao moras one drzace mase( il kako se vec zovu) sa gornje i donje strane tunela izvuci napolje da nesmetaju i paziti na cistac sine iza lezaja da nezapne za nju.

Послато са LG-H815 уз помоћ Тапатока
 
NH je presa. Danas mi se okrenu zupcanik na onom leptiru. Pukla civija izmedju oaovinice i zupcanika. Inace radi bez problema 100 komada bez razvezane

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 
Koji ležajevi na klipu koji nabija sijeno mogu da se stave? Samo original ili ima i neki zamjenski. U pitanju je Welger 45.
 
Majstorski je izvući klip napolje.To je posao od nekih 10 minuta.Ujedno se provere ležajevi klipa.Može se nož naoštriti ali ako su otišli ležajevi kojima se šteluje zazor noževa opet će kositi bale i traktoru je teže vući presu.
Što se tiče vijaka nema ih sedam na letećem nožu nego 4 na sarijim modelima 3 i to su imbus vijci sa upuštenom glavom M12x35 klase 8.8.

- - - - - - - - - -


Koja je presa u pitanju:sta:

Da, upravu si, ima ih 4, ja sam racunao i one na staticnom nozu. Pokusacu da navarim kljuc na cev, pa kroz tunel, ako to ne uspe ne znam sta cu. Bas sam na sajmu pitao za lezajeve i kostaju 1000 dinara komad, a lezaj sa kucistem 1800 dinara.
 
Nazad
Vrh