Balirka

Važno je da ona radi svoj posao.Moja je 73 godište a imao sam 12-cu 50-to godište koja je radila kao sat.
 
već pričano puno puta tu su oštrina i razmak između noža i kontranoža u pitanju
 
Ove jesu 20 kg, jer je druga trava, sitnija, a nije bas ni suho sijeno bilo jedva sam ih utovario, neke su bile i po 25 kg :osmeh:, jedva sam ih utovario. Samo me muci malo sto ne mogu da nastelujem zadnje vintove ravnomijerno i da bale budu ravne, uvijek lijeva strana bude zategnuta barem za 5 cm navoja vise od desne, gledao sam vile sto donose sjeno u tunel one su u odlicnom stanji, fino donose masu, al dobro je i ovako :ppozdrav:
Zato moja welger ima i bocne stezace pa stelujem bale kako hocu

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
 
Poruka za sovu.Pogledaj da li se pekljac nije slizao od kanapa, meni se to desilo. Dzaba ga ti pritezes ako on nema onaj zub da drzi kanap i iscupa se pre vremena. Ne znam kakav je princip kod tebe da li imas skidac kanapa, ako imas bala ne sme da ti ima zamku na cvoru. Isto tako mi se desavalo u 100 bale da promasi 3-4 samo otvori pekljac i ako nema dovoljno veliki zub turpijom ga malo povecaj i ima da radi kao sat.
 
Zeza me nesto claas u zadnje vrijeme. Naime petljac napravi cvor i isti lako spadne sa petljaca, onda dok je bala u kanalu sve je ok, ali kada ispadne napolje i kad se kanap napregne cvor se razveze. Obicno na jednom kraju ostane pola cvora, a nekad se razveze totalno. E sad, stezao sam drzac i mijenjao, istina samo donji, dio drzaca i desava se isto. Jedino kada sam dotegao dobro petljac, stanje se malo popravilo ali opet ne sveze 3_4 bale u sto komada. Petljac mi izgleda na oko u redu, bez ostecenja. Neko nesto, nekakav savjet?
Promeni jezičak na petljaču
 
Mišljenje o Someca 3500s

Planiram da kupim balirku i našao sam Someca 3500s povoljno.
E sad je problem u tome što ne znam kakva je u suštini, da li se često kvari i koji su to kvarovi, koje su prednosti itd.
Svaka pomoć je dobrodošla, a nadam se da je neko sa foruma imao iskustva sa ovim modelom ili je čuo od nekoga za nju.
Ne mora biti utisak iz iskustva već može i mišljenje vas forumaša. Hvala!
 
Jedno razmisljanje .... Kupi welger i bog te veselio, baliram godisnje oko 40-50000 bala vec 10 god sa njom , u tih 10 god sam imao 300 eur ulaganja ukupno, radim usluzno non stop, jos nigde nije stala, prvi lezaj sam na njoj promenio ove godine na klipu, , kod nas u selu ima Par welgerica 61 i nekoliko novijih 530 i 730... Mogu potpisati 61 ih stavi u dzep sto se kvarova tice, ja ne znam sto su od savrsenog prenosa se ciganili sa onim petougaonim osovinama na novijim modelima
Busali su se po selu sa tim klasovima,jondirkama itd , to su igracke za welger
Kad joj posvetim paznje i ustelujem lepo po 5000 bala ne odresi ni jednu. Slobodno sve moje musterije mozete pitati dal sam ikad odresenu ostavio iza sebe, ove god sam prvi put u 10 god stift otkinuo ( uletela mi s opruga od spremaca)
Jesu malo skuplje al spasices se

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Meni prije neki dan kukuruzovinu balirao lik sa Welger 730...ljudi kolika je presa, jedva je traktor vukao (IMT 549DV). Bilo 240 bala, nijedna nije odvezala a bale nabijene toliko da ne možeš zabiti vile u nju. Satro sam se dok sam potovario, teške oko 25-30kg.
 
Tek sada sam provalio da je oglas od kojeg sam link okacio obrisan. :sjasi:Radilo se o CLAAS Markant 50 balirki.

@daner, naravno da je Welgerka bolja, ali je i duplo skuplja npr. od modela koji sam naveo.
Ne znam za Somecu, kako idu cene ali ljudi, vazno je poci od toga kakve su potrebe korisnika, kupca. Ako cu tokom sledece, i narednih 5-7 godina balirati 3-5 hiljada bala godisnje, za sebe, postavljam vam pitanje: Sta je pametno traziti, i pazariti?
 
Ja imam john deere i prezadovoljan sam sa njom, radim godisnje 5-6 hiljada bala sto usluzno sto sebi. Ti koju god da uzmes radice za toliko, pored john deere meni se jos svidja someca i galignani.
 
Gledaj ti prijatelju stanje prese koju kupujes, svaka valja ako nije sjebana odnosno ako nije poderana. Pusti ove price moja presa ovo, moja presa ono, a njoj 40 godina, samo stanje masine je bitno da nije potrosena onda tebi sljeduje zamjena vitalnih dijelova koji nisu bas jevtini. Naravno ne treba mijesati babe i zabe, npr. welger 61 ili 63 sa markantom 50, to su dvije totalno razlicite prese po kapacitetu. Treba mozda jedino izbjegavati prastare modele (narocito Engleze) zbog nemogucnosti nabavke nekih dijelova. Uostalom kao i kurva, sto mladja i ljepsa, to i skuplja. Srecno sa kupovinom.
 
Nazad
Vrh