Balirka

Dodaj platne na poklopac kućišta da više uzubi konusno tanjirasti par jer su istrošeni.Razlika između Welgera 52 i 53 je u vezaču i limariji.52 ima stari tip vezača dok 53 novi tip.Isto kao i razlika između W 61 i 63.
 
Dodaj platne na poklopac kućišta da više uzubi konusno tanjirasti par jer su istrošeni.Razlika između Welgera 52 i 53 je u vezaču i limariji.52 ima stari tip vezača dok 53 novi tip.Isto kao i razlika između W 61 i 63.

Da li to znaci da je 53 bolji od 52, moze vise da odradi? Trazi mi jedan 2500 za 53, potpuno u funkciji.
 
Ima novi tip vezača.Ne fali ni starom ništa ali je ovaj ipak dugotrajniji i prostiji.Identične su i istog kapaciteta samo zavisi u kakvom je stanju i kako je održavana.
Ovako izgleda novi tip vezača da te neko ne prevari.
Fotografija-0130_zpsfid6qk1n.jpg
 
Dodaj platne na poklopac kućišta da više uzubi konusno tanjirasti par jer su istrošeni.

Matic, odlucna ideja, ali nisam slikao poklopac, sklopili smo jer zurimo da radimo dalje. A na poklopac je ubacena spoljna kosuljica lezaja direktno, jedino ona da se izvuce, pa da se ubaci nesto (zahteva vreme i majstora, ali nema vreme), ali tek posle slame, jer nemamo deteline i sena, a kukuruzovinu ne baliramo..
 
new holland 940.najbolja balirka i ja je imam kod mene je od 1998, imam samo reci hvale a i brate lepa presa na oko
 
Pa recimo da nije losa jer nisam imo priliku probat druge balirke u mom kraju glasi medju jedna od boljih barem ova moja. Fali mi na njoj jos cilindar na pickupu skinut pred sezonu jer je rasipo ulje ali definitivno ce ubrzo morat nazad gore. Kod mene nije bilo nekih kvarova gotovo nikako al et malo je pocela zezat u poslednje vrijeme valja joj spremit remont jedan dobar :D
 
Pojavio se mnogo veliki luft u reduktoru, mi ga rasturimo, medjutim sve fino, nigde nista nije puklo, a opet se ruka od klipa mnogo klima..
Zna neko neki razlog?
3a6091e45590dd32c3b6aa8bbe42eb1c.jpg


Matić ti je već odgovorio, sa platnama može da se riješi problem no veoma je važno da paziš da ne staviš previše debele platne. Zupčanik na slici je hipoidni (ne konični) a oni su veoma osjetljivi na podešavanje zazora. Nipošto ih ne smiješ primaći toliko da dodje čak i do najmanjeg zapinjanja. Hipoidni zupčanici imaju ogromnu nosivost, drastično su dugotrajniji od koničnih ali ako dodje do zapinjanja mogu lako da se polome a izrada je veoma, veoma skupa jer se mogu izradjivati samo na specijalnoj mašini i pride mora se uvijek izradjivati cijeli zupčasti par (oba zupčanika) ako hoće da se dobije pravi proizvod.
 
Matić ti je već odgovorio, sa platnama može da se riješi problem no veoma je važno da paziš da ne staviš previše debele platne. Zupčanik na slici je hipoidni (ne konični) a oni su veoma osjetljivi na podešavanje zazora. Nipošto ih ne smiješ primaći toliko da dodje čak i do najmanjeg zapinjanja. Hipoidni zupčanici imaju ogromnu nosivost, drastično su dugotrajniji od koničnih ali ako dodje do zapinjanja mogu lako da se polome a izrada je veoma, veoma skupa jer se mogu izradjivati samo na specijalnoj mašini i pride mora se uvijek izradjivati cijeli zupčasti par (oba zupčanika) ako hoće da se dobije pravi proizvod.

@zombie_666
Zupcanici na slici JESU KONUSNI zupcanici sa spiralnim ozubljenjem i hipoidnim rastojanjem.
Svi zupcanici koji imaju konusne kinematske cilindre nazivaju se konusnim(konicnim).
Mogu biti sa pravim, pravim-kosim i spiralnim zubima(a ovi opet mogu biti normalni i hipoidni).
Konusni zupcanici sa spiralnim zubima imaju mirniji rad i vecu nosivost, ali samo u jednom smeru-u drugom smeru nose dosta manje.
To primicanje je vrlo osetljiva stavar i kod njih nebih preporucio, osim ako su pohabani lezajevi. Pre bih preporucio zamenu lezajeva, kako bi zupcanici radili na proracunskom rastojanju.
 
Zeza me nesto claas u zadnje vrijeme. Naime petljac napravi cvor i isti lako spadne sa petljaca, onda dok je bala u kanalu sve je ok, ali kada ispadne napolje i kad se kanap napregne cvor se razveze. Obicno na jednom kraju ostane pola cvora, a nekad se razveze totalno. E sad, stezao sam drzac i mijenjao, istina samo donji, dio drzaca i desava se isto. Jedino kada sam dotegao dobro petljac, stanje se malo popravilo ali opet ne sveze 3_4 bale u sto komada. Petljac mi izgleda na oko u redu, bez ostecenja. Neko nesto, nekakav savjet?
 
Nazad
Vrh