Balirka

Jak,je u PM,jači od Springer tip 500,a nije puno tanji,neznam kako će se dopasti Markantu 65
 
Ako pravis bale ispod 10 kg i nije los, mozes vise bale da izbaliras sa jednim pakovanjem, a preko 10 kg vece sanse da puca kanap.
Dobar je i Uragan isto prirodna nepogoda, ali je tip 500, deblji...
Ako ti presa odvezuje na tip 750, dotegni petlic..
 
Pokusao i to.. ali ne ide.. cak mi je i jedan majstor nesto pomerao oko onih vila koje ubacuju seno sa pickup-a ali i dalje nista :sta:
Druze ja sam imao 20-8 massey ferguson presu, i imao sam problema sa krivim balama. Sada cu ti staviti uzroker krivih bala:

1. Gledajuci iz pravca traktora tj. zamajca prese ka nazad ako ti je LEVA strana duza od desne ukoliko su ti nozevi (pomicni na klipu i nepomicni - fixni) na vecem zazoru od 2-3mm onda ti nece svu masu rezati vec ce masu pola rezati a pola savijati i gurati u levu stranu, (a kada je savije ispada kao da je duplo sabila masu) a sobzirom da je zvezda za ukljucivanje bas na toj strani ispada da bala ide a ustvari desna strana ostaje delimicno prazna i na izlazu dobije oblik kifle. VEOMA JE VAZNO!!!! da ukoliko stelujes zazor nozeva a to se na njoj radi podmetanjem nekog tankog lima , moze pcelarskog, ispod nozeva, klip ne sme da ima luft u tunelu uopste jer moze doci do susretanja nozeva i dok iskida kajlu na zamajcu osteti i jedan i drugi noz.

2. Drvene ruke sto ubacuju masu u tunel spustiti ka pickupu na razmak od 5-6cm da odmah gura masu u tunel, a podesiti drugu " tarabu" tj.ruku kako je ja zovem onu koja je dalja od klipa da malo vise izlazi od prve, onoliko koliko joj treba da se vrati i pobegne od klipa. Znaci time ces dobiti raskorak izmedju prve i druge ruke, a druga ruka ce ti gurati masu vise ka desnoj strani koja ostaje prazna i popunice nedostatak.

3. Proveri skrge u tunelu, ja ih tako zovem, mislim na limove koji su izrezani kao skrge na ribama, one sluze da se masa ne vraca nazad ka klipu vec da stoji onako kako je sklip sabija.

Veoma je bitno kod ove prese koristiti je na 540 obrtaja kardana, sto znaci ako koristis 533 i 539 1500obrtaja gasa, rakovica ili 560, 577, malo vise 1700-1800. Znam da je to mnogo gasa ali probaj i videces da je delotvorno jer su takve.

I na kraju moj komentar za presu je da je voma teska za traktor, nema veliki ucinak, stara je minimum 50godina, ali je skovana od veoma kvalitetnih delova engleskih strucnjaka.
 
Izgleda da je baliranje pred kraju,nesto je tema slabo aktivna. Ja sam juce nesto malo baliro bilo oko 160 bala.
fotografija0062.jpg

fotografija0066.jpg
 
Jutros okruglo 1.000 komada uslužno.Sutra ujutro opet i gotovo baliranje drugog otkosa lucerke.Oteglo se 3 nedelje.
 
Isti slučaj.Do pre 5 godina imao sam preko 40 mušterija kojima sam balirao sve od lucerke do slame,sena i kukuruzovine da bi sada nakon redukovanja ostao na 5 ljudi kojima radim.Drugačije ne vredi jer oni koji su mi ostali dužni ni ne pomišljaju da plate a ne pada mi na pamet da im bilo šta više radim u životu.Ima i onih koji su izgustirali sve prese u selu i sada im dolaze ljudi sa strane.Da li njima plaćaju nemam pojma pošto ovde neće više niko da im radi.
 
Slazem se sa Maticem, meni dosta dolazi ljudi iz susjednog sela da im radim i to u kojem ima dosta vise traktora nego kod mene. Takvim i ne pomisljam da radim posto su oni njih sve izmijenjali pa dosli do mene.
 
Za divno cudo meni za ovih 5 godina samo 1 covek duguje 150e i vise niko, a radim 35 po bali, kad grabim i baliram onda 50 din/bala
 
Da li neko zna, gde mogu da se nađu igle za welger 42, da su koliko toliko u kvalitetu (mada je to kod nas odavno nestalo) i da hoće da pošalju brzom poštom?
 
Nena Indjija, a mislim da imaju i Jusel Sabac,.,

- - - - - - - - - -

Sad sam pogledo JUSEL imaju pod brojem 6522,i kostaju 2860 po komadu,dodas pdv i kurirsku sluzbu i izadje ispod 4 hiljade komad,na slici mi lice na aluminijumske.
 
Gledao sam u Juselu, ne znam kakav li je kvalitet ovih nasih. Da li ima neko iskustva sa ovim iglama iz Jusela?
 
Nazad
Vrh