Balirka

Meni se desi na balerci kada vezuje on veze balu ali ne stegne cvor i izvuce mi konac iz cvora,da li zna neko zbog cega?
To mi se desi da ne veze 3-4 bale na 1000-120 bala.
 
Someca balirka, ne znam koji tacno model, normalne velicine :osmeh:, ima je komsija, polomio kuciste gde ide osovinica sto nosi kljun, vrapce ga neki zovu :osmeh:, kaze da je uzeo pre 3 godine i nista nije dirao, nije ostrio nozeve za odsecanje kanapa :osmeh:, verovatno je namotalo konac i napravilo lom? jel moze to da se vari, da ne mora da menja ceo nosac vezaca?
 
Pozdrav svima..
Trazio sam po forumu resenje za jedan problem i nikako nisam mogao naci pa sam odlucio da vam se obratim..
Inace imam balirku massey ferguson 15-8... sluzi me perfektno, ali u poslednje vreme ne pravi bas ravnomerne bale.. sve su nekako, pokrivljene...
Isao sam i do nekih majstora, oni su govorili da se naostre nozevi na klipu, sto je i uradjeno, bukvalno perfektno naostreni, klip nema ni mm lufta, sve kako treba..
Probali smo raznorazna stelovanja ali i dalje ona pravi neravnomerne bale..
Ko zna neka pomaze, ja vise ne znam koga da pitam :osmeh:
Unapred hvala svima :D

p.s. kada kazem neravnomerne msm na to da obicno nekako vise stegne jednu (levu) stranu.. a inace pekljaci su u extra stanju, veruje izuzetno dobro..
 
Ako je lijeva strana duza i u njoj ne fali sijena gledano otpozadi provjeri jesu li jednako zategnute spage izmedju ona dva limica. Probaj rukom vuci jednu pa drugu dok ne bude bila potreban ista snaga da se vuce jednako
 
Ako je lijeva strana duza i u njoj ne fali sijena gledano otpozadi provjeri jesu li jednako zategnute spage izmedju ona dva limica. Probaj rukom vuci jednu pa drugu dok ne bude bila potreban ista snaga da se vuce jednako

Pokusao i to.. ali ne ide.. cak mi je i jedan majstor nesto pomerao oko onih vila koje ubacuju seno sa pickup-a ali i dalje nista :sta:
 
onda tebi ide previse mase ide prema lijevoj strani, sto se stvarno rijetko kome desilo na ovom forumu. Ne znam koji ti je sistem ubacivanja sijena u tunel ali probaj bas oko tih vila da malo pregledas da kako vratis da manje ubacuju ( da pomjeris za zub ako je lanac, ili ako ima kakave osigurce s rupama probas prebacit u srednju ili tako nesto) ako ovo budes radio obavezno isprobaj sve do kraja na ruke ( da sev prolazi i ne zapinje ) niposto traktor odma
 
Koliko ja shvačam, lijeva strana bale je jače stegnuta, što znači da je desna strana bale duža. Uradi ovako, malo otpusti limić gde špaga prolazi iz tunela do igala i to lijevu stranu, a desnu koja ti pravi problem dobro zategni, kad počnu pravilne bale izlazit lagano otpuštaj desnu stranu sve dok izlaze pravilne bale., jer limići nesmeju biti do kraja zategnuti jer neće moći proći čvor gde su spojene dve špage iz dva klupka. Poanta je u tome da ti limići nemoraju biti jedanko zategnuti, nego svaki za sebe po potrebi.
 
Ljudi gde se mogu naci nove balirke (tipa Claas Markant ili Welger), te sto prave bale normalnih dimenzija za rucni utovar? Sve sto sam nasao na netu su te rolo balirke ili one velike, nista ne mogu da nadjem za te male bale.
 
Nazad
Vrh