Balirka

pozdrav,imam problem sa presom u pitanju je MF15-8,pukao mi je lanac sto pokrece vezacki aparat i sad je treba uzubiti,da li moze neko da pomogne ovako preko poruka i sta je mogao biti uzrok pucanja lanca,pre toga je odradila oko 300 bala bez problema?
 
Pa sta ja znam sigurno zamor materijala na civiji ili su vezaci naletiti na nesto tvrdo tj igle i uz ovaj zamor pomenuti dovelo je do prekidanja. A zub po zuib ubacujes dok je ne nastelujes da kad malj prodje 3 4 cm igle krenu tj udju tj krenu ulazit na one procjepe sto imaju na malju. U svakom durgom polozaju kocnica odreaguje i ima ja mislim samo 2 ispravna zuba jedan raniji i jedan kasnije i bolje je uzubi u ovaj kasniji tj 3 4 cm kad prodje malj da krenu ulazit igle. Nadam si da si shvatio
 
Druze ja imam mf 20-8 to su iste prese,samo moja ima veca usta gde ulazi masa i vile sto ubacuju masu su malo drugacije. Taj mi lanac nikad nije pucao, cak je bio bas labav, pa sam ga pre par godina dotagao, ali ne previse. Sto se tice uzubljivanja vila sto ubacuju masu, taj me je lanac namucio pucao vise puta i njega i njegovo uzubljenje sam doktorirao :osmeh: ali sto se tice tog lanca nisam siguran. Ako se niko ne javi da ti objasni, mogu da ti pomognem jedino da ti posaljem slike kako to stoji kod mene, pa da na osnovu toga eventualno da zakljucis kako bi trebao da se zubi.
 
Koliko se sjecam, nesto kao kroz maglu, (nemojte me drzati za rijec) kod masseya se glavni pogonski lanac ne smije bas puno spanovati, jer su sklone pucanju nosaca spanera ili tako nesto.
 
Malo sam uređivo balirku ovih dana
fotografija0718.jpg


fotografija0719.jpg


fotografija0720.jpg






fotografija0722.jpg

Ostatak farbanja ceka ljepse dane,ovo sam jedva uspio od kise.
 
čemu sluzi zaokruženi dio i koji je njegov naziv? nemam ga na jednoj balirci koju pokušavam osposobit,pa da znam trazit..
 
Nije mi jasno kako funkcionisala balirka bez tog dela, to na slici je zupcanik paljenja, a ta plocica kriva je kocnica zupcanika, bez onog malog federa postoji mogucnost sa okine palenje kad god hoce i dolazi do lomova, pogotovo kod DF-a koji je slab sa osiguracima. A ako nema plocicu UOPSTE, zupcanik paljenja bi se okrecao non stop i igle bi isle non stop... Po meni, bez toga NEMOZE....
 
balirka je Sipma z224,balirka je bila ispravna ali je bila ne potrebna pa su ju ostavili da kisne zadnjih najmanje 20-ak godina,nije puno istrošena(puno manje od moje Deutz Fahr hd 440),fali joj kardan,zupčanik petljača i taj ¨kljuć paljenja˝,i dosta je boje otpalo,trenutno se mijenjaju plastične pikse i ležajevi na pick-upu,na klipu sam ležajeve skinio,podmazao i vrte ponovno,još mi ostaje poštelat oko petljača kad stignu dijelovi i isprobat..ako bude sve u redu vjerovatno ju dajem u zamjenu za kombajn,ostavio bi ju sebi ali 2 mi ne trebaju,nema više posla za njih,a i pravi veće bale od moje
 
Samo se ti nje rešavaj ako možeš.Jeste rađena po licenci D.F ali nije ni blizu njemu.Da bi radila kako treba mora da se vuče sa većim traktorom na malom gasu inače u suprotnom lomi sve živo.
 
Pozdrav drustvo, napokon je lijepo vrijeme pa se pocelo balirat, Zasad ide prilicno lijepo al se desi recimo jednom dnevno da mi spaga ispane iz igle, ponovo je uvuce i nastavi vezat. Ovako izgleda spaga kad ispadne

fotografija0723.jpg
 
Peruta je negde.Proveri sve vođice kroz koje ide vezivo a proveri i rolnice na igli.
 
Poslednja izmena:
čemu sluzi zaokruženi dio i koji je njegov naziv? nemam ga na jednoj balirci koju pokušavam osposobit,pa da znam trazit..
Ovo zaokruženo je pločica za takozvani reset igala tj. ako su igle uključene i krenule pa ih hoćemo ručno vratiti okrećući zamajac unazad u tom slučaju pločica vraća igle u prvobitni položaj ili u slučaju da isključimo kardan pod punim tunelom a igle su ostale na pola puta, klip inercijom udari u masu slame i vraća se unazad te pomoću te pločice vraća igle na početni položaj.Ova pločica nije neophodna za ispravan rad balirke.....
 
Nazad
Vrh