Balirka

Potrošnih delova ima dok malo ozbiljnijih teško.Moju sam prodao komšiji za delove a on ih je posle dao uz presu kada je prodao svoju.
 
Moj komsija je kupio jeos jednu za delove i bezuspesno,sad obe prodaje a kopio je drugu presu Odzaci...
 
Placena je 500 eura, pre sam posedovao presu za meko baliranje sa koje odgovaraju kompletni vezaci za ovu presu. Oznaka moje prese je AP 12 a one sa slika od kolege forumasa je AP 12 K. Razlika je sto kod mene vrsi prenos preko zupcanika a kod te preko lanaca. Nekih preteranih delova nisam ni imao potrebe da ulazem u nju. Remontovali smo kompletan sistem vezanja. Sve pregledali podmazali i malo osvezili. Ovih dana stizu i nalepnice. Ove prese su veceg kapaciteta nego uobicajeno. Veci je izlaz bale. Zahvalne su uzevsi u obzir kada su napravljene pomocu stapa i kanapa.
fotografija0052.jpg
 
Ljudi, povrsina sa koje treba doneti slamu je oko 6kj, svake godine.

Da li biste poreporucili da gledam neku balirku ili onaj skupljac za seno?

Imam dovoljno prostora za smestaj slame bilo u balama ili u rasutom stanju, sa skupljacom sena bih morao da dolazim kuci kad se napuni da ga istovarim,ali bih sve mogao da odradim sam, sa balirkom toga nema, a kao moguci problem vidim nalazenje ljudu za utovarbala na njivi. Sta biste preporucili i kog proizvodjaca?
 
Za površinu od 6 jutara ne moraš da gledaš proizvođača gledaj samo da nije u raspadu
 
Farmer II Jeftinija varijanta je samoutovarna prikolica, ako ti nije problem dalji rad sa rasutom slamom.

- - - - - - - - - -

Ako je veca udaljenost do parcele onda gledaj da prikolica bude sto veceg kapaciteta.
 
Imam pitanje za majstora 1 ili nekoga ko moze pomoc u pitanju je new holand 377 balirka, bile su mi vule za ubacivanje sijena priskocile, ja sam ih ponovo ufazio da mi klip ne udari u vile, e sad neznam dali sam to uradio po propisu, pa ako neko zna da mi objasni kako se ufaziju. Unaprijed zahvaljujem
 
Placena je 500 eura, pre sam posedovao presu za meko baliranje sa koje odgovaraju kompletni vezaci za ovu presu. Oznaka moje prese je AP 12 a one sa slika od kolege forumasa je AP 12 K. Razlika je sto kod mene vrsi prenos preko zupcanika a kod te preko lanaca. Nekih preteranih delova nisam ni imao potrebe da ulazem u nju. Remontovali smo kompletan sistem vezanja. Sve pregledali podmazali i malo osvezili. Ovih dana stizu i nalepnice. Ove prese su veceg kapaciteta nego uobicajeno. Veci je izlaz bale. Zahvalne su uzevsi u obzir kada su napravljene pomocu stapa i kanapa.
fotografija0052.jpg

Taku sam ja imo simpa za loše terene ali se raspala bila...
Može radit dosta tvrde bale
 
Nisam bio zadovoljan sa prethodnom farbom pa smo ponovo izmatirali presu i ofarbali je auto lakom . Sada sam zadovoljan jos samo nalepnice i pun gas.
img20150217125543.jpg

img20150217125556.jpg

img20150217125620.jpg
 
Koliko ce trajati zuta farba? I da li ce prilikom otpadanja delova od farbe ici u balirano seno detelinu itd???
 
Bajo opterecujes se glupostima, i u senu je prasina pa goveda jedu. Nije ni vreme ni mesto da se o tome raspravlja. A neka sluzi koliko god hoce to je malo radi estetike uopste nebitna stvar.:osmeh:
 
Ma ne pitam ja to zbog kritike nego u mom kraju niko to nije farbao, iz razloga da krava ne bi pojela farbu... Ja nemam balirku ali kod drugih nisam video da farbaju usta gde ulazi seno, iz straha da krava ne pojede deo od farbe... Ja sam kupovao razno seno i imao sam u balama i gace i majce i drva i zicu drsku od metle znaci svasta... Ovo me zanimalo cisto informativno... :)
 
Znam da je Galignani dobra balirka, kao i Someca koja je kopija Galignanija, ali ih nema nesto puno u Banjaluckoj regiji, ne mogu ici previse daleko.
Prvo planiram gledati sa malo nizom cenom, mozda naleti koja povoljno.
 
Da li je potrebno izvlaciti klip da bi se skinuli nozevi za odsecanje mase radi ostrenja, ili se oni mogu demontirati bez izvlacenja klipa? Presa je Claas Markant 50.
 
bata87 Ako je od pomoci kod JD prese ne mora, mada je princip svuda isti, samo je malo nezgodno raditi preko pikap-a, ali montaza i demontaza ne traju dugo.
 
Nazad
Vrh