Balirka

Meni je Claas slomio kočnicu klipa,kad je stigao,okidački mehanizam kočnice klipa bio zapeko
 
Kod lifama to ne može da se desi jer kočnica klipa svaki put ulazi u kanal čim se igle pomere iz zadnjeg položaja(položaj mirovanja)
 
Nista mi nije jasno kocnica se aktivirala, cim se osigurac otkinuo .
Jos veca misterija jedna igla savijena a druga nije?
 
Ako je osigurač puko to ne znači da se kočnica aktivirala on može puknuti i samo zbog udara igle a igla ima 100 razloga zašto je mogla udariti.a pošto si čuo da je prvo puko osigurač pa tek onda udario klip u kočnicu onda sam skoro siguran da je kvar na samim iglama ili nosaču igle,da bi se u to uvjerio stavi novi osigurač i probaj rukom da odradiš vezanje i ako je sve sinhronizovano i ništa ne zapinje stavljaj novu iglu i teraj dalje.a da ti dam primjer šta se meni desilo ,pri košnji djeteline pokošena su slučajno par kukuruza pored i pokupljena u masu i kad je balirano upadne klip kukuruza u jedan od onih proreza na klipu di prolaze igle i pri vezanju skrene iglu sa putanje i fino udari u ploču i slomi se.
 
Ako je osigurač puko to ne znači da se kočnica aktivirala on može puknuti i samo zbog udara igle a igla ima 100 razloga zašto je mogla udariti.a pošto si čuo da je prvo puko osigurač pa tek onda udario klip u kočnicu onda sam skoro siguran da je kvar na samim iglama ili nosaču igle,da bi se u to uvjerio stavi novi osigurač i probaj rukom da odradiš vezanje i ako je sve sinhronizovano i ništa ne zapinje stavljaj novu iglu i teraj dalje.a da ti dam primjer šta se meni desilo ,pri košnji djeteline pokošena su slučajno par kukuruza pored i pokupljena u masu i kad je balirano upadne klip kukuruza u jedan od onih proreza na klipu di prolaze igle i pri vezanju skrene iglu sa putanje i fino udari u ploču i slomi se.

Ako se kocnica aktivira ruka koja nosi klip mora ostati na njoj a osigurac ce puci od tog udarca.
 
Da li je neko cuo za ovu marku presa? Marka je L.Sgorbati.

or6npx.jpg
 
Evo sad sam prepravio natpis. Ja nikad cuo za ovu marku , ali deluje mi ok . Kupio sam je pre mesec dana , pa me pre neki dan pitao starac Zarko ( kolega i konkurencija) da mi je kupi. On kaze da ih poznaje i najverovatnije da cu je prodati njemu .
 
Nazad
Vrh