Balirka

Sve do 52-ke moze da radi sa IMT533 ,ostalo je vec za vece traktore ,mada ima izuzetaka.
 
Može da radi sa 533 ali to nije posao.Idealan traktor za tu presu je IMT 542-549 a može i neki veći koji je brz na kardanu i koji ima više od 3 brzine.
 
Treba mi pomoc oko prese za meke bale.U pitanju su petljaci tj u pitanju je kako sam razumeo planetarni system vezaca I mislim da je u pitanju velger system tako su mi rekli.Problem je sto mi je pokidala one bolcne na konusnim zupcanicima za petljac I onaj drugi deo mi ga zovemo pilence sto pravi masnicu.Ali na drugom sistemu tj levom mi se polomio zupcanik sto stoji na disku a koji pokrece petljace.Kod mene se taj mali zupcanik skida od diska nije odlivak.Zanima me jel to na nekom drugom sistemu tj presi tako ili je samo kad mene jer je starija presa u pitanju je KOLA Rivale 1.Gde mi je najbolje da se raspitam ima li I da se naruci.Hvala unapred
 
Ovaj deo je u pitanju tj zupcasnik na tanjirastom delu ali kod mene se drzi na dva srafa I skida se.
93TXDoY.jpg
 
Da to je to od prilike mislim da je identicno nemam kod mene trenutno delove da uporedim ali gotovo sam siguran da je to to.
Md30IL1.jpg

l4wdtHW.jpg


- - - - - - - - - -

Nebih kupovao disk ako vec moze da se kupi zasebno.
 
kada se presuje slama i seno nema ga, ali kad ase udje u detelinu katastrofa.... nakon sto igle doture vezivo gore do petljaca ono jednostavo pukne, i to uvek sa iste strane, onda vratimo sve na svoje mesto, odradi dobro nekih 10-15 bala i opet isto...
 
Kolege Forumasi gde bih mogao da porucim igle za presu JD 332 ? Naime danas sam od jedne igle na prvoj bali u njivi napravio srp a druga mi se cini ok na prvi pogled. Da li da pokusavam da je ispravim ili da porucim? Unapred hvala na pomoci!
 
Kolege Forumasi gde bih mogao da porucim igle za presu JD 332 ? Naime danas sam od jedne igle na prvoj bali u njivi napravio srp a druga mi se cini ok na prvi pogled. Da li da pokusavam da je ispravim ili da porucim? Unapred hvala na pomoci!

Kako si uspeo saviti iglu?? Serija JD 3XX i novije imaju kocnicu. U slucaju da se igle ne vrate kocnica se aktivira i blokira klip koji gura masu u tunel i time sprecava lom igala.
 
Kod lifama se desilo da se od učestalog aktiviranja kočnice materijal klipa savio tamo gde naleće na kočnicu, pa ju je jednostavno izgurao iz ležišta i preleteo preko nje....
 
Nazad
Vrh